"Być może..."

2Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja ubranek, upiętych na miniaturowych manekinach. Jej autorami są uczniowie klasy pierwszej TECHNIKUM Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w zawodzie technik przemysłu mody. To także pierwsza w życiu przyszłych projektantów ekspozycja, pierwsze kroki, pierwsze wyzwania. I chociaż do sukcesu przed młodymi adeptami sztuki projektowania jest jeszcze bardzo długa droga, częstokroć opłacona łzami, potem i ciężką pracą, to być może wśród tych kilkunastu  projektów znajduje się ten jeden, jedyny, który stanowić będzie zalążek prac i projektów na miarę tych WIELKICH. Trzymamy kciuki.

"Kiedy niemożliwe staje się możliwym..."

Bywają malarze, którzy przez lata pracując nad swoim warsztatem nie są w stanie uchwycić w swoich pracach tego co ulotne, co skrywa w sobie jakąś tajemnicę, zagadkę, czy też pewnego rodzaju niedopowiedzenie. Obojętnie jak tego nie nazwiemy, to "coś", intryguje a zarazem dopełnia kontakt odbiorcy z postrzeganym dziełem. To "coś" sprawia, że chcemy je oglądać i odkrywać, doszukując się wciąż czegoś nowego. Zdarzają się też / niestety rzadko / tak wyjątkowe osoby jak pani Lidia Wiewiórowska, której prace posiadają właśnie to "coś", a jej historia jest dość niezwykła. To historia sosnowiczanki, która po przejściu na emeryturę zapragnęła malować. Tę chęć nosiła w sobie długie lata, jednak praca zawodowa / kompletnie nie związana ze sztuką / pochłaniała ją bez reszty, uniemożliwiając rozwijanie swoich pasji. Marzenia o uczeniu się sztuki malarstwa spełniła córka pani Lidii, zapisując mamę na roczny kurs malarstwa w pracowni GRATIA ARTIS w Krakowie pod kierunkiem Piotra Suchodolskiego.

MOJA NIEPODLEGŁA

W związku z obchodami 100 - lecia Niepodległości Polski od 9 do 29 listopada w Galerii "Ładniej" można oglądać prace konkursowe pt "Moja Niepodległa", wykonane przez uczniów Technikum nr 1 w Sosnowcu, kierunku - technik organizacji reklamy. Wystawę uzupełnia prezentacja multimedialna, uświetniająca największe wydarzenia okresu 1918 - 2018. Serdecznie zapraszamy!

plakat duzy

Kalendarz imprez na miesiąc styczeń

9.01. otwarcie wystawy prac uczniów klas I Technikum nr 7 w Sosnowcu
22.01. warsztaty z kaligrafii (zapisy w galerii, liczba miejsc ograniczona)

Grudzień w Galerii Ładniej-kalendarz imprez

3 XII - 8 XII  kiermasz bożonarodzeniowy  pt "Sielsko i anielsko"
6 XII  SELFIE Z MIKOŁAJEM! plus niespodzianka dla dzieci przygotowana przez uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

W grudniu Galeria Ładniej czynna  od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 16.45
w sobotę od godz.11.00 do 15.00

Kalendarz imprez na miesiąc listopad w Galerii "Ładniej"

9.XI. - otwarcie wystawy okolicznościowej pt "MOJA NIEPODLEGŁA", przygotowanej przez uczniów reklamy Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU w Sosnowcu
23.XI. - "KATARZYNKI "- niespodzianka przygotowana przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu

Mikołajki w Galerii Ładniej 2018

Dnia 6 grudnia 2018 roku w sosnowieckiej Galerii Ładniej młodzież z klasy I Ta, kształcąca się w zawodzie Technik przemysłu mody, brała udział w akcji Mikołajkowej, podczas której uczniowie przebrani w stroje Mikołajów zadbali o atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W trakcie Mikołajkowego spotkania można było wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu.

 

Katarzynki

W związku z przypadającym na dzień 24 listopada wg kalendarza słowiańskiego „ŚWIĘTEM DOLI” oraz obchodzonymi tego dnia „KATARZYNKAMI” uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno - Hotelarskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zaprosili do Galerii „Ładniej” grupę gimnazjalistów, aby przybliżyć im ten zapomniany obyczaj. Po krótkim rysie historycznym, przybliżającym postać Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, młodzież zapoznała się z towarzyszącymi obrzędom porzekadłami, wróżbami i zaklęciami. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie udekorować pierniczek zwany kiedyś Katarzynką, który niewątpliwie zapewniał szczęście. A na drogę staropolskim obyczajem wszyscy dostali czekoladowo - piernikową muffinkę z logo CKZiU i pamiątkową wróżbą, przygotowaną przez uczniów szkoły. Uczniowie nie zapomnieli również o mieszkańcach Sosnowca, którzy byli w pobliżu galerii. Piękne obyczaje warte są tego, aby o nich nie zapomnieć i aby je kultywować. 
Gratulujemy pomysłu!!

Warsztaty artystyczne

Przeprowadzone warsztaty artystyczno-rzemieślnicze ze szkła cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję stworzyć indywidualną kompozycję i własnoręcznie wykonać witraże, które poźniej stały się ich własnością. Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .