Nitki Wystawa fotografii

zaproszenie emilia

Tysiące połączeń, milion supełków. 
Wytrzymałe, silne, choć czasem się rwą.
Stale łączą wiele elementów w jedno. 
Nitki są wszędzie. 
Wszystkich nas łączą nitki. 
To wszystkie relacje, podobieństwa, 
uczucia tak mocno splecione z drugą osobą. 
Nasze barwne myśli, które mimo, że tak różne, 
to jednak tak bardzo podobne.
Popatrz, przyjrzyj się, a może zauważysz tu własne nitki?

Dzień Kobiet w Galerii Ładniej

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wraz ze Stowarzyszeniem Art - Edu,  postanowili połączyć swoje siły i uświetnić Dzień KOBIET w galerii "Ładniej". Już od wczesnych godzin przedpołudniowych, uczniowie z koszem pełnym tulipanów obdarowywali napotkane  kobiety symbolicznym kwiatkiem, jednocześnie zapraszając do galerii,  gdzie i na panie czekał słodki poczęstunek oraz souveniry przygotowane i wykonane przez uczniów CKZiU. Kolejną atrakcją dla zaproszonych gości była  możliwość spotkania i porozmawiania przy herbatce z interesującymi twórczo kobietami współpracującymi z galerią oraz możliwość obejrzenia prac wykonanych przez uczniów i artystki zaproszone na tę okoliczność. W scenerii hiszpańsko - kubańskiej  atmosfera tego dnia w galerii była nad wyraz gorąca i na pewno na długo zostanie w pamięci świętujących swój dzień kobiet! Do zobaczenia za rok!

Walentynki

O tym, że miłość ma nie jedno imię mogli przekonać się uczestniczy spotkania z Bogumiłą Szepfer, które odbyło się 14 lutego br. w galerii. Poetka jest znaną sosnowiczanką, autorką kliku tomików wierszy oraz cennych nagród, między innymi Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra. A ostatnio nagrody szczególnej za wiersz z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przemyślane, pełne humoru i dowcipu, często frywolne wiersze w interpretacji pani Bogumiły zaczarowały uczestników tego spotkania. Liczymy na więcej! I czekamy na kolejne spotkanie.

"Kiedy niemożliwe staje się możliwym..."

Bywają malarze, którzy przez lata pracując nad swoim warsztatem nie są w stanie uchwycić w swoich pracach tego co ulotne, co skrywa w sobie jakąś tajemnicę, zagadkę, czy też pewnego rodzaju niedopowiedzenie. Obojętnie jak tego nie nazwiemy, to "coś", intryguje a zarazem dopełnia kontakt odbiorcy z postrzeganym dziełem. To "coś" sprawia, że chcemy je oglądać i odkrywać, doszukując się wciąż czegoś nowego. Zdarzają się też / niestety rzadko / tak wyjątkowe osoby jak pani Lidia Wiewiórowska, której prace posiadają właśnie to "coś", a jej historia jest dość niezwykła. To historia sosnowiczanki, która po przejściu na emeryturę zapragnęła malować. Tę chęć nosiła w sobie długie lata, jednak praca zawodowa / kompletnie nie związana ze sztuką / pochłaniała ją bez reszty, uniemożliwiając rozwijanie swoich pasji. Marzenia o uczeniu się sztuki malarstwa spełniła córka pani Lidii, zapisując mamę na roczny kurs malarstwa w pracowni GRATIA ARTIS w Krakowie pod kierunkiem Piotra Suchodolskiego.

Kalendarz imprez na miesiąc marzec

W marcu w Galerii "Ładniej":

8.03.- Start godz.11.00 - "Dzień Kobiet" - spotkanie z ciekawymi twórczo kobietami oraz niespodzianka dla wszystkich Pań przygotowana przez uczniów CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64.

14.03.- Start godz.12.00 - Spotkanie KLUBU SYMPATYKÓW GALERII "ŁADNIEJ". Na spotkanie zapraszamy wszystkich artystów, twórców, rękodzielników oraz ludzi z pasją czyli pozytywnie zakręconych!

28.03.- "Szklane inspiracje"- warsztaty - (zapisy w galerii - termin, ewentualnie godziny mogą ulec zmianie ze względu na ilość osób zainteresowanych.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

Kalendarz imprez na miesiąc luty

08.02 - otwarcie wystawy prac dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, pod kierunkiem artysty plastyka pani Marty Lachor - Winiarskiej
14.02 - "Na walentynkową nutkę"- spotkanie autorskie z poetką Bogusławą Szreder. Start: godz.12.00

Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

Kalendarz imprez na miesiąc styczeń

9.01. otwarcie wystawy prac uczniów klas I Technikum nr 7 w Sosnowcu
22.01. warsztaty z kaligrafii (zapisy w galerii, liczba miejsc ograniczona)

,,Jest takie miejsce..."

Już po raz kolejny w galerii zagościły prace dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tematyką przewodnią była martwa natura oczami dzieci w wieku od 6 do 14 lat. O tym jak dalece młodzi potrafią przełamywać schematy (o których wiek temu rozpisywał się Lowenfeld ,,Twórczość a rozwój umysłowy dziecka") i pójść o krok dalej, mogli przekonać się wszyscy Ci, którzy w lutym odwiedzili galerię. To duża zasługa prowadzącej zajęcia artysty plastyk pani Marty Lachor - Winiarskiej, która w niezwykły sposób dociera do młodych artystów, wydobywając z nich to co najlepsze i wyjątkowe. Dobrze, że w Sosnowcu jest takie miejsce, gdzie dzieci uzdolnione artystycznie mogą rozwinąć swoje skrzydła. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny wernisaż. 

"Być może..."

2Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja ubranek, upiętych na miniaturowych manekinach. Jej autorami są uczniowie klasy pierwszej TECHNIKUM Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w zawodzie technik przemysłu mody. To także pierwsza w życiu przyszłych projektantów ekspozycja, pierwsze kroki, pierwsze wyzwania. I chociaż do sukcesu przed młodymi adeptami sztuki projektowania jest jeszcze bardzo długa droga, częstokroć opłacona łzami, potem i ciężką pracą, to być może wśród tych kilkunastu  projektów znajduje się ten jeden, jedyny, który stanowić będzie zalążek prac i projektów na miarę tych WIELKICH. Trzymamy kciuki.

Mikołajki w Galerii Ładniej 2018

Dnia 6 grudnia 2018 roku w sosnowieckiej Galerii Ładniej młodzież z klasy I Ta, kształcąca się w zawodzie Technik przemysłu mody, brała udział w akcji Mikołajkowej, podczas której uczniowie przebrani w stroje Mikołajów zadbali o atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W trakcie Mikołajkowego spotkania można było wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu.