"MAŁA CZARNA" w galerii "Ładniej"

Niebawem minie 100 lat od chwili, kiedy po raz pierwszy na rynek weszła "MAŁA CZARNA", uwalniając kobiety od sztywnych konwencji, krynolin, gorsetów i innych niedogodności, a zarazem zrywając z mianem sukni żałobnej, ubieranej tylko na stosowną okazję. Zminimalizowana do granic prostoty "MAŁA CZARNA" Coco CHANEL zrewolucjonizowała rynek lat 20-tych, stając się znakiem nowej niezależnej kobiety tychże lat oraz ikoną historii mody, trwającej po dzień dzisiejszy. Stanowi podstawową bazę damskiej garderoby. Przez te wszystkie lata "MAŁA CZARNA" inspirowała i pobudzała wyobraźnię nie tylko projektantów, artystów czy wielkich kreatorów mody, ale i zwykłych zjadaczy chleba. Prezentowane w galerii modele zostały zaprojektowane przez uczestniczki kursu kwalifikacyjnego w CKZiU w Sosnowcu, ul. Gen. Grota Roweckiego 64. Oprócz właściwie dobranego do siebie fasonu, suknie upiększyły one różnorodnymi dodatkami nadając im osobliwego charakteru. Największą zaletą szycia jest odszukanie w modzie swego własnego "JA" i uczynienie ze stroju zwierciadła własnej osobowości. Sądzę, że ten zamierzony przez autorki cel w pełni został osiągnięty. Zapraszamy do odwiedzenia galerii.

Firma MYOKO - polski producent odzieży damskiej z jedwabiu naturalnego w Galerii "Ładniej"

Nitki Wystawa fotografii

zaproszenie emilia

Tysiące połączeń, milion supełków. 
Wytrzymałe, silne, choć czasem się rwą.
Stale łączą wiele elementów w jedno. 
Nitki są wszędzie. 
Wszystkich nas łączą nitki. 
To wszystkie relacje, podobieństwa, 
uczucia tak mocno splecione z drugą osobą. 
Nasze barwne myśli, które mimo, że tak różne, 
to jednak tak bardzo podobne.
Popatrz, przyjrzyj się, a może zauważysz tu własne nitki?

,,Jest takie miejsce..."

Już po raz kolejny w galerii zagościły prace dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tematyką przewodnią była martwa natura oczami dzieci w wieku od 6 do 14 lat. O tym jak dalece młodzi potrafią przełamywać schematy (o których wiek temu rozpisywał się Lowenfeld ,,Twórczość a rozwój umysłowy dziecka") i pójść o krok dalej, mogli przekonać się wszyscy Ci, którzy w lutym odwiedzili galerię. To duża zasługa prowadzącej zajęcia artysty plastyk pani Marty Lachor - Winiarskiej, która w niezwykły sposób dociera do młodych artystów, wydobywając z nich to co najlepsze i wyjątkowe. Dobrze, że w Sosnowcu jest takie miejsce, gdzie dzieci uzdolnione artystycznie mogą rozwinąć swoje skrzydła. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny wernisaż. 

Kalendarz imprez na miesiąc maj 2019:

17.05.2019r., godz.17.00 - otwarcie wystawy – wernisaż "MAŁA CZARNA" Kolekcja zaprojektowana i wykonana przez uczestników Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego kierunku Technik przemysłu mody
23.05.2019r.,godz.11.00- spotkanie  "KLUBU SYMPATYKÓW GALERII ŁADNIEJ''
23.05 -24.05.2019r., "KWIATY DLA MAMY" - wystawa  prac uczestników Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego kierunku Technik technologii szkła
30.05.2019r., godz.10.00 - 16.00 "W ŚWIECIE LALEK"- wystawa lalek kolekcjonerskich z okazji "DNIA DZIECKA"

Dzień Kobiet w Galerii Ładniej

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wraz ze Stowarzyszeniem Art - Edu,  postanowili połączyć swoje siły i uświetnić Dzień KOBIET w galerii "Ładniej". Już od wczesnych godzin przedpołudniowych, uczniowie z koszem pełnym tulipanów obdarowywali napotkane  kobiety symbolicznym kwiatkiem, jednocześnie zapraszając do galerii,  gdzie i na panie czekał słodki poczęstunek oraz souveniry przygotowane i wykonane przez uczniów CKZiU. Kolejną atrakcją dla zaproszonych gości była  możliwość spotkania i porozmawiania przy herbatce z interesującymi twórczo kobietami współpracującymi z galerią oraz możliwość obejrzenia prac wykonanych przez uczniów i artystki zaproszone na tę okoliczność. W scenerii hiszpańsko - kubańskiej  atmosfera tego dnia w galerii była nad wyraz gorąca i na pewno na długo zostanie w pamięci świętujących swój dzień kobiet! Do zobaczenia za rok!

Walentynki

O tym, że miłość ma nie jedno imię mogli przekonać się uczestniczy spotkania z Bogumiłą Szepfer, które odbyło się 14 lutego br. w galerii. Poetka jest znaną sosnowiczanką, autorką kliku tomików wierszy oraz cennych nagród, między innymi Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra. A ostatnio nagrody szczególnej za wiersz z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przemyślane, pełne humoru i dowcipu, często frywolne wiersze w interpretacji pani Bogumiły zaczarowały uczestników tego spotkania. Liczymy na więcej! I czekamy na kolejne spotkanie.

Kalendarz imprez na miesiąc kwiecień

16.04. WIELKANOCNE ZWYCZAJE warsztaty i spotkania przygotowane przez uczniów CKZiU w Sosnowcu we współpracy ze Stowarzyszeniem ART - EDU. W programie także SELFIE z WIELKANOCNYM ZAJĄCEM! Do zabawy szczególnie zapraszamy dzieci! START godz.10.00
25.04. MAŁA CZARNA ekspozycja modeli uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego ZAPRASZAMY!!!

Kalendarz imprez na miesiąc marzec

W marcu w Galerii "Ładniej":

8.03.- Start godz.11.00 - "Dzień Kobiet" - spotkanie z ciekawymi twórczo kobietami oraz niespodzianka dla wszystkich Pań przygotowana przez uczniów CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64.

14.03.- Start godz.12.00 - Spotkanie KLUBU SYMPATYKÓW GALERII "ŁADNIEJ". Na spotkanie zapraszamy wszystkich artystów, twórców, rękodzielników oraz ludzi z pasją czyli pozytywnie zakręconych!

28.03.- "Szklane inspiracje"- warsztaty - (zapisy w galerii - termin, ewentualnie godziny mogą ulec zmianie ze względu na ilość osób zainteresowanych.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

Kalendarz imprez na miesiąc luty

08.02 - otwarcie wystawy prac dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, pod kierunkiem artysty plastyka pani Marty Lachor - Winiarskiej
14.02 - "Na walentynkową nutkę"- spotkanie autorskie z poetką Bogusławą Szreder. Start: godz.12.00

Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .