KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

W związku z obchodami 130 rocznicy istnienia SOSNOWIECKIEJ CERKWI PRAWOSŁAWNEJ,  15 listopada br w galerii  "Ładniej" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego organizatorem było OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ nr1 w Sosnowcu. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ konkurs miejski przerodził się w konkurs ogólnopolski. Prace spłynęły z całej Polski, zachwycając jury różnorodnością, pomysłem i ogromnym zaangażowaniem młodych artystów. Dlatego wyłonienie tych najlepszych było dużym wyzwaniem! Więcej informacji na stronie OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ nr 1 w Sosnowcu.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z racji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64  zaprojektowali plakat, który zdobi centralną część witryny galerii.

BIBUŁOWA FLORYSTYKA

O tym jakie możliwości daje nam krepina mogli przekonać się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w dniach 23.X.-24.X. w galerii "Ładniej ". Zabawa połączona z rzemiosłem dała wymierne efekty. Oceńcie sami.

Zainteresowanych zapraszamy na kolejne warsztaty!!!

FINAŁ AUKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ HOSPICJUM ŚW.TOMASZA APS

Dnia 18 września w galerii " Ładniej ", w obecności komisji w skład której wchodziły: kierownik OPP nr 1 w Sosnowcu pani Elżbieta Skiba - Posikata, Katarzyna Kożuch oraz pracownik hospicjum na ręce pani Małgorzaty Czapli - prezes Hospicjum Św.Tomasza Aps w Sosnowcu została uroczyście przekazana puszka z datkami darczyńców.CKZIU w Sosnowcu już po raz kolejny wsparło ten szczytny cel.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, wierząc, że w kolejnych latach będą mieli równie otwarte serca.

DSC 1162

CZAPKI - ZWIERZAKI

Od 7 listopada w  galerii "Ładniej" pojawiły się rozmaite zwierzątka, wykonane z kolorowego papieru, wełny, futra oraz filcu. Ich autorami są dzieci z obszaru Sosnowca, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt " CZAPKI - ZWIERZAKI " zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 47 w Sosnowcu. Zachęcamy do odwiedzenia galerii sympatyków dziecięcej twórczości.

BRUNETKI, BLONDYNKI WCZORAJ I DZIŚ

O tym, jakim przeobrażeniom uległ wizerunek kobiety na przestrzeni wieków, mogli przekonać się uczestnicy wernisażu, który odbył się 26 września w galerii " Ładniej ". Zagadkowy tytuł wystawy ma swoje przełożenie w równie intrygujących pracach Lidii Wiewiórowskiej i Magdaleny Teleckiej. Serdecznie zapraszamy. Wystawa potrwa do 18 października. 

SZKLANE CUDEŃKA NA DNI SENIORA

Korzystając z zaproszenia Rady Seniorów w tegorocznych obchodach Sosnowieckich Dni Seniora uczestnicy kursu kwalifikacyjnego TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Grota Roweckiego 64 zaprezentowali swoje prace na jednym z wielu stoisk. Kolorowe misy, patery, talerze oraz inne ozdoby przyciągały uwagę licznych przechodniów, tym samym zachęcając i zapraszając wielu zainteresowanych na ten wyjątkowy i co ważne BEZPŁATNY KURS.

IMG 20190917 171000

Galeria Ładniej zaprasza w listopadzie

7.XI. - WYSTAWA POKONKURSOWA PRAC PLASTYCZNYCH PT " CZAPKI - ZWIERZAKI ", zorganizowana przez PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr 47 w Sosnowcu

8.XI. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PLAKACIE- praca zbiorowa zaprojektowana przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego w Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

22.XI. - ABC WITRAŻU - warsztaty / zapisy w galerii 28.XI. - PORZĄDKUJEMY SZUFLADY PRACOWNI - wyprzedaż prac ze szkła

ZAPRASZAMY!!!

HARMONOGRAM WYDARZEŃ NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

 

1.X.    SPOTKANIE KLUBU SYMPATYKÓW GALERII "  ŁADNIEJ " Start godz.12.00

11.X.  "DZIEŃ ERASMUSA "- MÓJ ERASMUS w jednym zdjęciu - wystawa fotograficzna

23.X.-24.X.  BIBUŁOWA FLORYSTYKA - warsztaty ( zapisy w galerii )

28.X. ALEKSANDRA DRAMOWICZ & ADAM GOŁĘBIOWSKI wystawa prac uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego w Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

 

KALENDARZ IMPREZ NA MIESIĄC Wrzesień 2019

7.IX. - Prezentacja i promocja wyrobów szklanych zaprojektowanych i wykonanych przez uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik technologii szkła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu podczas SOSNOWIECKICH DNI SENIORA w Parku Sieleckim Start godz.13.00
12.IX. - Spotkanie KLUBU SYMPATYKÓW GALERII " Ładniej "Start godz.12.00
23.IX. - Podsumowanie aukcji charytatywnej na rzecz HOSPICJUM ŚW. TOMASZA Aps. Start godz.14.00
26.IX. - Wernisaż Lidii Wiewiórowskiej & Magdaleny Teleckiej pt " BRUNETKI, BLONDYNKI WCZORAJ I DZIŚ " Start godz.17.00

plakat