Projektowanie

Akademia Pasji CKZiU gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej z Mysłowic. Uczniowie obserwowali jak zaprojektować i rozkroić spodnie damskie. Efektem samodzielnej pracy na naszych zajęciach było uszycie  eko-siatek. To początek przygody z kierunkiem Technik Przemysłu Mody.

Zapraszamy na kolejne zajęcia.

Karnawałowy chrust w Akademii Pasji

21 lutego naszą szkołę odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 8, aby wziąć udział w warsztatach „Akademii Pasji”. Ponieważ dzień wcześniej był tłusty czwartek, a przed nami ostatnie dni karnawału, postanowiliśmy się zająć produkcją faworków. Uczniowie sami przygotowali ciasto, a następnie uformowali i usmażyli pyszne, chrupiące faworki. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była ocena organoleptyczna słodkiego chrustu. Delektując się własnoręcznie zrobionymi faworkami, rozmawialiśmy o szkole, swoich pasjach, planach na najbliższą przyszłość. Mamy nadzieję, że część uczestników warsztatów wróci do nas we wrześniu, aby rozpocząć nowy etap nauki jako uczniowie Gastronomika.

Warsztaty poprowadziła p. D. Paszczela z uczniami klasy II cukiernik.

WARSZTATY KULINARNE

7 lutego  w ramach Akademii Pasji i Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się warsztaty kulinarne, w czasie których uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 6 wykonali zdrowe przekąski o dużej zawartości błonnika i białka. Uczniowie klasy II cukiernik, pod czujnym okiem pani Doroty Paszczeli,  pomogli wykonać zdrowe ciasteczka owsiane z dodatkiem miodu naturalnego, owoców i bakalii oraz szybki deser na bazie jogurtu naturalnego. Wykonane przekąski smakowały wyśmienicie. Podczas warsztatów uczniowie mieli również okazję porozmawiać o tym,  jak prawidłowo się odżywiać. Wspólnie doszliśmy do wniosku, ze nie tylko dieta jest ważna, ale również ruch i picie wody zamiast słodzonych napojów.

Morawietz-Stanek Psy i Koty warsztaty

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Warsztaty pt: "Pielęgnacja psów i kotów",  prowadziła pani profesor Marta Morawietz-Stanek. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach. Zapraszamy na kolejne spotkanie.

Warsztaty Skuteczne negocjowanie

W ramach Akademii Pasji odwiedzili nas uczniowie z 3 szkół podstawowych: SP nr 10, SP nr 39 oraz SP nr 46. Warsztaty o skutecznym negocjowaniu przeprowadziła pani Aneta Bizuga.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania z Ekonomikiem.

Moja własna – firma

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło uczniów klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr 1. 
Warsztaty pt: "Moja własna – firma – tworzenie i przeglądanie dokumentów sprzedażowych", prowadziła pani profesor Bożena Skiba. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach.

Zapraszamy na kolejne spotkania.

Decoupage nr4

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło  uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu.

Warsztaty pt: "Decoupage - technika zdobienia przedmiotów"  prowadziła pani profesor Monika Górczynska - Labiś. Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach.  Zapraszamy na kolejne spotkania.

Warsztaty foto

Akademia Pasji CKZiU gościła dzisiaj na warsztatach fotograficznych uczniów z dwóch sosnowieckich Szkół Podstawowych. Młodzież z SP 15 i 17 uczestniczyła w zajęciach praktycznych, na których poznali wszelkie aspekty pracy w studio fotograficznym. Zdobyli podstawową wiedzę o pracy w studio, czyli poznali budowę studyjnych lamp błyskowych oraz zasady pracy z nimi.Następnie obserwowali jak świadome ustawiać ich światła, dowiedzieli się czym są świetlne ustawienia „akademickie". Efektem końcowym uczestnictwa w warsztatach była praca nad fotografią portretu, fotografią postaci, portretem podwójnym i zbiorowym.

Autoprezentacja – zajęcia praktyczne przed kamerą

11 lutego Technikum nr 1  Ekonomiczne gościło uczniów z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu .

W ramach "Akademii Pasji", warsztaty pt: "Autoprezentacja – zajęcia praktyczne przed kamerą" poprowadził profesor Rafał Sęk.

Dziękujemy uczniom  za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie.

Tajniki Kosmetologii

W warsztatach kosmetologicznych organizowanych przez Akademię Pasji CKZIU wzięło udział 14 uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty prezentowały najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Prelekcji, dotyczącej pielęgnacji cer problematycznych, towarzyszył pokaz urządzeń dostępnych na pracowni służących do mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, darsonwalizacji. Dużą atrakcją dla uczestniczek była możliwość samodzielnego wykonywania kul kąpielowych.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .