Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zaprezentowali kolekcję „Miejski szyk” podczas tegorocznego Święta Szkoły

7 czerwca 2024 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota-Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru  przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Miejski szyk”. Swoje prace zaprezentowała młodzież ucząca się na kierunku Technik przemysłu mody, technik stylista i technik usług fryzjerskich. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju. Tak było i w tym razem. 

Inspiracją dla twórców tegorocznego pokazu zatytułowanego „Miejski szyk” był ogólnie pojęty duch miasta. Obszerna kolekcja projektów modowych, licząca 35 modeli, została utrzymana w palecie barw kojarzących się z urokliwymi kamieniczkami, tajemniczymi zaułkami, krętymi alejkami. Zatem dominowały beże w różnych odcieniach, popiele i śmietankowe biele, przywodzące na myśl fasady pięknych zabudowań miejskich. Złote powierzchnie tkanin dodawały szyku i elegancji, w wyrafinowany sposób podkreślając proste formy odzieży. Kolekcja składała się z marynarek, kamizelek i spodni o swobodnych sportowych krojach. Nie zabrakło kobiecych sukienek, które powstały ze zwiewnych szyfonów, a także klasycznych szmizjerek. Tkaniny wykorzystane do stworzenia kolekcji to: fakturalne krepy, tkaniny z połyskującą warstwą w kolorze stonowanego złota, przeźroczyste szyfony. W ciekawy sposób zostały wykorzystane połyskujące dodatki: ozdobne guziki, klamry, dekoracyjne karabinki, które połączono w fantazyjne kompozycje biżuteryjne. Na głowach modelek można było dostrzec naturalne rozwiązania fryzjerskie, będące ukłonem w stronę prostoty. Całość miała użytkowy charakter wpisany w aktualne trendy mody. 

Uczniowie z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Gastronomicznej zabrali gości w niezapomnianą kulinarną podróż. Tym razem zaproponowali menu inspirowane menu europejskich miast. Młodzież z Technikum nr 1 Ekonomicznego zadbała o całą oprawę medialną.

Pokaz odbywał się w rytm pulsującej muzyki fun jazz US3 „Cantaloop”.

W gronie szacownych gości, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczny pokaz znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych miasta Sosnowca. Jak co roku z ogromnym zaciekawieniem pokaz oglądali licznie przybyli reprezentanci firm współpracujących ze szkołą, pracodawcy i partnerzy CKZiU. Nie zabrakło przedstawicieli świata kultury i nauki oraz mody. Gościem specjalnym był Jerzy Antkowiak - wybitny kreator, legendarny twórca Mody Polskiej, przyjaciel szkoły.

Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem talentu i profesjonalizmu uczniów. Zaprezentowane kolekcje zyskały także uznanie w oczach pracodawców, którzy od lat z dużym zainteresowaniem, śledzą poczynania uczniów.

Tegoroczne ŚWIĘTO SZKOŁY po raz kolejny potwierdziło, że talent najlepiej dojrzewa tam, gdzie pasja, pracowitość i umiejętności wzajemnie uzupełniają się, czyli w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Wszystkie te wartości od lat są wizytówką sosnowieckiej Szkoły mody.