Konkurs Kelner-Barman-Barista

W dniu 23.02.2023r. w CKZiU przy ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu, odbył się konkurs „Kelner-barman-barista”, którego celem była promocja tego zawodu. Do rywalizacji przystąpiło 13 osób.

Zmagania konkursowe przebiegły dwuetapowo. W pierwszej części uczniowie mieli zaprezentować kompletny strój kelnerski wraz z wyposażeniem, przejść przez salę z tacą z obciążeniem, a także przygotować kawę cappuccino. Do drugiego etapu przeszło 8 zawodników, których zadaniem było zaserwowanie potrawy metodą niemiecką lub francuską oraz zaprezentowanie serwisu wina wraz z nakryciem i obsługą.  Jury w składzie: Paweł Kaczmarek, Andrzej Gibas, Bartłomiej Śliwiński, Maciej Sikora i Jacek Barański zdecydowało, że zwycięzcą został Oskar Stach z klasy IV TPŻ, II miejsce przyznano Jakubowi Barańskiemu z klasy III THP, a III miejsce zajęła Oliwia Duda z klasy IV TPŻ. Zwycięzca będzie reprezentował szkołę w konkursie kelnerskim w Bielsku Białej, który odbędzie się 28.03.2023r. Rywalizacja była zacięta. Konkurentów dopingował wyjątkowy gość – Wiceprezydent Sosnowca Pan Zbigniew Byszewski, a także Dyrektor CKZiU Pani Elżbieta Czernik. 
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę: Firmy Unilever Polska, Academy Silesia, Restauracji Belwedere, Szyb Bończyk i Czarci Młyn, którzy zadbali o bardzo atrakcyjne nagrody dla wyróżnionych. 
Gratulujemy zwycięzcom oraz pomysłodawczyni tego projektu – Pani Anecie Cydejko.