ŚWIĘTO SZKOŁY 2022 w CKZiU GROTA-ROWECKIEGO 64

14 czerwca 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota-Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczennice i uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli zaprezentowali efekty swoich twórczych działań i pasji. 

To wyjątkowe wydarzenie od lat gromadzi sympatyków i entuzjastów mody, sztuki, kreacji artystycznych oraz tych wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju. 

W gronie szacownych gości, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczne święto znaleźli się parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych miasta Sosnowca. Jak co roku z ogromnym zaciekawieniem pokaz oglądali licznie przybyli pracodawcy, partnerzy CKZiU i rodzice. Nie zabrakło przedstawicieli świata kultury i nauki oraz mody. Gościem specjalnym był Jerzy Antkowiak - wybitny kreator, legendarny twórca Mody Polskiej.

Tegoroczne ŚWIĘTO SZKOŁY po raz kolejny potwierdziło, że talent najlepiej dojrzewa tam, gdzie pasja, pracowitość i umiejętności uzupełniają się, czyli w CKZiU Grota-Roweckiego 64 w Sosnowcu. Młodzież z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej, ucząca się w klasach technik przemysłu, technik usług fryzjerskich, fryzjer, zaprezentowała kolekcje pod wspólnym tytułem BACK TO JEANS oraz zaprosili na wystawę fotografii w formie ulicznego pokazu PopUp Gallery. Prezentowane tematy obejmowały zarówno reportaż czy fotografię mody, jak i przyrodę, żywność, szkło, fakturę. Uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego 
i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Gastronomicznej zaprosili w kulinarną podróż. Serwowane menu inspirowane było produktami dzikiej przyrody. Uczniowie z Technikum nr 1 Ekonomicznego przygotowali wystawę plakatów z pracowni reklamy pt. „ Przestrzeń obrazu”. Wystawie towarzyszył pokaz drukarki 3D, którego efektem końcowym były gadżety reklamowe. 

 

Inspiracją dla tegorocznego pokazu był coraz popularniejszy w świecie mody upcykling, trend zakładający ponowne wykorzystanie istniejących już surowców: materiałów, półproduktów, gotowych wyrobów. Całość została utrzymana w odważnym rockowo-punkowym stylu, z pazurem i zdecydowanym charakterem. Uwagę przyciągały fryzury, a szczególnie długie warkocze z pasm włosów, od błękitów po granaty. Podczas tegorocznego Święta Szkoły można było również zobaczyć projekty męskie przygotowane przez uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcących się w zawodzie krawiec. Gama kolorystyczna, w której zostały utrzymane prezentowane modele to odcienie czerwieni i różu. Ponadto przedstawiono kolekcję modeli wykonanych na Ogólnopolski konkurs „Siła jednego koloru”, który odbył się w Warszawie. W przerwie technicznej licznie zgromadzeni widzowie zobaczyli pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Oliwii Gocyk, tegorocznej absolwentki Technikum nr 7.

Podczas tegorocznego ŚWIĘTA SZKOŁY dyrektor CKZiU mgr inż. Elżbieta Czernik przypomniała osiągnięcia uczniów ze wszystkich szkół Centrum, gratulując im sukcesów. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła, że przedstawiony dorobek uczniów CKZiU 
to efekt naszej wspólnej pracy: uczniów i nauczycieli, rodziców, ale także otoczenia szkoły – partnerów - pracodawców, osób ze świata mody, instytucji i firm wspierających nasze działania.