KSIĘGOWOŚĆ NIE JEST NUDNA, A „KSIĘGOWY” BRZMI DUMNIE

DEBATA W TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNYM - CKZiU Z OKAZJI DNIA KSIĘGOWEGO

9 czerwca br. z okazji Dnia Księgowego w Technikum nr 1 Ekonomicznym – CKZiU ul. Grota – Roweckiego 66 odbyła się debata, której celem było przybliżenie młodzieży szkół podstawowych, kończących swoją edukację, informacji o kierunkach kształcenia w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości oraz obalenie mitów i stereotypowych sądów na temat tych zawodów.

Wśród zaproszonych gości byli pani Magdalena Wójcik – Jurkiewicz – doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, pani Magdalena Gątkiewicz – doradca zawodowy, koordynator badania „Barometr Zawodów” z Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu i pani Urszula Chajduga prowadząca Biuro Rachunkowe w Sosnowcu. Szanownych gości, specjalistów w dziedzinie rachunkowości i ekonomii powitała pani Elżbieta Czernik – Dyrektor CKZiU w Sosnowcu oraz pani Anna Kowalska – Wicedyrektor Technikum nr 1 Ekonomicznego.

Debatę zapoczątkowało żywiołowe i ciekawe wystąpienie dr Magdaleny Wójcik – Jurkiewicz, która w rozmowie z młodzieżą przybliżyła specyfikę zawodu księgowego oraz wskazała na zalety i korzyści płynące z jego wyboru.

Z kolei pani Magdalena Gątkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy uświadomiła uczniom, jak duże jest wciąż zapotrzebowanie na ten zawód, co jasno przedstawia Barometr Zawodów. Obaliła również tkwiące w społeczeństwie mity i stereotypy dotyczące pracy księgowego. Prowadząca Biuro Rachunkowe pani Urszula Chajduga podkreśliła, że wbrew obiegowym opiniom w pracy księgowego nie ma miejsca na nudę, a specjalista w tej dziedzinie, który rozwija swoje kompetencje i zna bardzo dobrze nowe technologie może liczyć również na bardzo satysfakcjonującą płacę.

Zwieńczeniem spotkania była improwizowana debata oksfordzka, podczas której młodzież wymieniała się argumentami wskazującymi zalety i wady zawodu. Nie zabrakło również bardzo konkretnych pytań o kształcenie w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości Technikum nr 1.

DSC 7423 ok