Sukces uczniów CKZiU w Ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX 2022

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „FOX" od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Znany jest z wysokiego poziomu trudności i podchwytliwości pytań. Odbywa się pod naukowym patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udział w nim polega na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy kulturoznawczej. W ramach przygotowania do konkursu wszyscy uczestnicy muszą przeczytać w oryginale wskazaną lekturę. W tegorocznym konkursie, w regionie, w kategorii Lions wzięło udział 1986 uczestników, natomiast w starszej kategorii wiekowej Eagles uczestniczyło 1501 pasjonatów języka angielskiego. CKZiU reprezentowało 15 uczestników, którzy zajęli wysokie lokaty w rankingu powiatowym i regionalnym.
W młodszej kategorii wiekowej Gaja Łupińska z klasy 1 TD zajęła 3 lokatę w powiecie i 24 w regionie. Pozostali uczestnicy zajęli lokaty od 6 do 25.
W starszej kategorii wiekowej Patryk Król z klasy 3 TBP zajął 4 miejsce w powiecie. Pozostali uczestnicy zajęli lokaty od 6 do 11. Nauczyciele przygotowujący uczestników do tegorocznej edycji konkursu to: mgr Agnieszka Pilawska- Sadlik, mgr Milena Starok, mgr Karolina Będkowska i mgr Magdalena Domska.