FESTYN w CKZiU „GRAMY DLA OLI”

 

13 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 66 odbył się charytatywny festyn wiosenny pod hasłem „ Gramy dla Oli”, który był zwieńczeniem cyklu akcji dedykowanych uczennicy Technikum nr 1 Ekonomicznego. Dziewczynka cierpi na głęboką  kifoskoliozę,  jest niepełnosprawna ruchowo, porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałego korzystania z usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Szansą dla Oli jest operacja kręgosłupa,  której  podjął się lekarz z Florydy. Jej wstępny koszt to około pół miliona dolarów. 

Wiosenny festyn rozpoczął  się pokazem mody, przygotowanym  przez uczniów i nauczycieli Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. 

Następnym punktem były mecze w siatkówkę i piłkę nożną drużyn UM Sosnowiec vs. CKZiU. To wyjątkowe przedsięwzięcie uświetnił swoim udziałem Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który jako zawodnik drużyny UM Sosnowiec w meczu piłki nożnej przyczynił się do wygranej gości.

Kolejną atrakcją była licytacja, która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Można było zdobyć: koszulki z autografami  zawodników: KKS Antrans Czarni Sosnowiec , Asotra Płomień Sosnowiec, zawodnika klubu Zagłębie Sosnowiec - Szymona Sobczaka, piłkę z autografem Dariusza Dudka, grę „ Monopoly Sosnowiec”, gadżety ESKA ŚLĄSK, karnet do parku wodnego„ Nemo”, weekend nad morzem, karnety na usługi fryzjerskie, poradę stylisty, warsztaty kulinarne oraz profesjonalną sesję zdjęciową CKZiU .

Ponadto w ramach wydarzenia odbyły się: trening fitness, występy artystyczne uczniów, zabawy sportowe, pokaz carving’u. 

Festynowi towarzyszyły kiermasze, przygotowane przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego, na których można było zakupić świąteczne baby, mini wypieki do koszyczka, oryginalne świąteczne prezenty ze szkła, biżuterię, serwetki, książki, płyty. 

Nad częścią gastronomiczną  czuwali uczniowie i nauczyciele Technikum nr 3  Gastronomiczno- Hotelarskiego, serwując  pyszne kiełbaski z grilla, grochówkę, naleśniki oraz apetyczne desery. Na spragnionych czekała kolorowa lemoniada.

Dodatkowym urozmaiceniem były: balonowe zwierzaki, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, zdobienie jajek czy wata cukrowa.

Festyn zgromadził nie tylko społeczność szkolną, ale i sympatyków Centrum, przyjaciół szkoły oraz mieszkańców okolicznych osiedli

I tym razem również mogliśmy liczyć na hojność naszych gości. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom festynu i darczyńcom oraz przypominamy, że w ramach akcji POMAGAMY OLI trwa internetowa licytacja gadżetów: 

https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-po-pierwsze/cele/pomoc-dla-oli?fbclid=IwAR0GW3SmQWKw0GV7-mrX7m6mQlnpq5EVWxcjhF7_U0keaMNV9F-WZH3hekY 

Olę można wesprzeć również dokonując wpłaty na konta:

pomagam.pl/hmfybk 

lub 

 https://www.siepomaga.pl/szukaj?query=Aleksandra%20%C5%82ukasiewicz

Każda wpłata jest na wagę zdrowia!