ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyła się 1 października 2021.

W tym roku do akcji zgłosiły się 5,643 szkoły z całego świata! Nasz szkoła po raz kolejny brała udział w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz dorosłych. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania otrzymują certyfikat Ekspertów Tabliczki Mnożenia.