Europejski Dzień Języków

IMG 7167Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i obchodzony jest dnia 26 września.  27.09.2021  uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez wykładowców Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego na platformie zoom.

Na początek klasy uczestniczyły w wykładzie Pana Zdzisława Ciuka pt „ Język obcy nie tylko na lekcji języka obcego".  Kolejnym punktem programu były interaktywne warsztaty „Bułka z masłem” na temat angielskich idiomów prowadzone przez Pana  Dariusza Idziaszaka. W tym czasie druga grupa uczestniczyła w warsztatach „Czy tłumaczenie piosenek przydaje się w nauce angielskiego?” autorstwa Pana Marcina Gorgola. W czasie tych warsztatów wiedza i zaangażowanie Dominika Kokoszki i Agaty Domagały z 3 HPT zrobiły tak duże wrażenie na prowadzącym, że postanowił ich uhonorować słownikami języka angielskiego:)

 Na lekcjach języka niemieckiego klasy drugie wspólnie czytały komiksy ( ich nazwa wywodzi się z angielskiego słowa comic- „komiczny” ). Historyjki obrazkowe w odcinkach zawierały nie tylko ciekawe, ilustrowane teksty, ale też zestawy pytań, które pozwalały uczniom sprawdzić ich wiedzę z poszczególnych obszarów języka niemieckiego. Przy okazji uczniowie ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem, cenną umiejętność, która przyda się w dalszej nauce języka.