FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO – MENEDŻERSKICH W SOSNOWIECKIM „EKONOMIKU”

23 kwietnia b.r. w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbył się III etap – finałowy Olimpiady WiUHM. Ze względu na obecną sytuację sanitarno – epidemiologiczną Komitet Główny Olimpiady podjął decyzję o organizacji zawodów w czterech strefach finałowych, tak aby mogły się one odbyć w jednym dniu. Nasza szkoła znalazła się w gronie czterech szkół z całej Polski wytypowanych do przeprowadzenia eliminacji centralnych, co stanowi ogromne wyróżnienie i docenienie profesjonalizmu w organizacji zawodów o takiej randze.

Mieliśmy przyjemność gościć finalistów z dziesięciu miast południowej Polski: Brzegu, Legnicy, Opola, Świdnicy, Żywca, Wielunia, Rudy Śląskiej, Wodzisławia Śląskiego, Tarnowskich Gór i oczywiście Sosnowca, który reprezentowała uczennica naszego technikum – Natalia Jatkowska.

Uroczystego otwarcia etapu finałowego dokonały: z ramienia Komitetu Głównego Olimpiady pani Małgorzata Mianowany – Małecka oraz Dyrektor CKZiU pani Elżbieta Czernik, która pogratulowała uczestnikom dotychczasowych osiągnięć i życzyła powodzenia w zmaganiach finałowych.

Punktualnie o godzinie 13:30 tegoroczni finaliści we wszystkich czterech strefach przystąpili do rozwiązywania zadań, podzielonych na etap pisemny, w którym część testu została przygotowana w języku obcym oraz etap praktyczny. Do zawodów centralnych zakwalifikowało się 62 uczniów spośród 344, którzy brali udział w eliminacjach okręgowych i 1800, którzy przystąpili do zawodów szkolnych.

Wszystkim finalistom wręczono zaświadczenia uczestnictwa w III etapie Olimpiady WiUHM, natomiast na ostateczne wyniki wyłaniające zwycięzców musimy poczekać do 30 kwietnia. Mocno trzymamy kciuki za naszą uczennicę i życzymy sukcesu.