Poseł do Parlamentu Europejskiego gościem CKZiU

W dniu 29. listopada Technikum nr 1 Ekonomiczne odwiedził Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht. Spotkał się z uczniami i wygłosił ciekawy wykład dotyczący funkcjonowania Unii Europejskiej. 

Dr Jan Olbrycht to polityk, samorządowiec i socjolog, ekspert w zakresie funduszy europejskich. Posłem do Parlamentu Europejskiego jest już piętnaście lat. Obecnie, w dziewiątej kadencji PE 2014 – 2019, sprawuje funkcję członka komisji ds. budżetu oraz członka – zastępcy komisji ds. rozwoju regionalnego. W Parlamencie Europejskim reprezentuje Grupę Europejskiej Partii Ludowej, aktualnie będąc jej wiceprzewodniczącym.

Poseł przybliżył uczniom działanie unijnych instytucji, w szczególności Parlamentu Europejskiego oraz rozmawiał z uczestnikami spotkania na temat współczesnych wyzwań, z którymi mierzy się Europa. 

Spotkanie było niezwykle interesujące, merytoryczne i w znacznym stopniu wzbogaciło wiedzę uczniów. Mamy nadzieję, iż w przyszłości Pan Poseł jeszcze nie raz odwiedzi szkołę zdradzając tajniki funkcjonowania Unii Europejskiej kolejnym pokoleniom uczniów.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .