Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w VIA MODA

Po raz kolejny Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Sosnowcu Grota Roweckiego 64 wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na uczelniach wyższych, dzięki czemu mieli okazje zapoznać się ze specyfiką zajęć akademickich. W tym roku w ramach projektu „Edukacja krokiem do sukcesu - II etap”współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej nauczyciele akademiccy zeSzkoły Wyższej VIA MODA z siedzibą w Warszawie przeprowadzili warsztaty z dziedziny mody, fotografii i stylizacji.

Via Moda jest uczelnia kształcącą w obszarach mody i designu, a także sztuk kreatywnych obejmujących aranżację przestrzeni, fotografię tradycyjną, mobilną oraz video. Jest to doskonałe miejsce do  rozwijania kompetencji i niezależności w twórczym działaniu, a także odkrywania indywidualnych form ekspresji. Uczniowie mogli się przekonać jak kształci się obecnie studentów zgodnie z wymaganiami europejskimi przygotowując ich jednocześnie do pracy na polskim i zagranicznym rynku.

W trakcie dwudniowego pobytu w stolicy uczniowie uczestniczyli w  Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile, które są najważniejszą imprezą branży tekstylnej w Polsce oraz największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej gdzie mieli okazję do przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy z m.in. producentami tkanin i dodatków krawieckich,  projektantami, stylistami,  ponadto uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach konstrukcji, szycia, zapoznać się z technologią i obsługą nowoczesnych maszyn i urządzeń.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .