Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zaprezentowali kolekcję „Szarm & Szyk” podczas tegorocznego Święta Szkoły

12 czerwca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota- Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Szarm & Szyk”.

Swoje prace zaprezentowała młodzież z pierwszych, drugich oraz trzecich klas. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju. Tak było i w tym razem. Inspiracją dla twórców kolekcji „Szarm & Szyk” była tęsknota za wiktoriańską Anglią i ogólnie pojętym angielskim szykiem. Obszerna kolekcja projektów modowych, licząca 27 modeli, została utrzymana w palecie barw jesieni: brązu, szarości, nasyconych czerwieni. Szerokie, długie spódnice zostały zestawione z białymi bluzkami, garniturowe spodnie z wytwornymi kamizelkami. Nie zabrakło czarnych, prostych sukni, które od zawsze kojarzą się z elegancją.

W ciekawy sposób zostały wykorzystane metalowe guziki, które połączono w fantazyjne kompozycje biżuteryjne. Na głowach modelek można było dostrzec nowoczesne rozwiązania fryzjerskie, tym razem były to kapelusze upięte z włosów, ozdobione wysmakowanymi kompozycjami kwiatowymi. Podczas tegorocznego Święta Szkoły swoją premierę miała także kolekcja „Autorska” przygotowana przez ucznia II klasy Technikum przemysłu mody - Konrada Czecha we współpracy z pracodawcą - czeladzką firmą Vesta.

Znalazły się tutaj stroje codzienne, balowe, a także kompozycje patchworkowe. Uczeń tworząc kolekcję zastosował ciekawe połączenia tkanin o różnej strukturze i fakturze. Konsultantką artystyczną wszystkich projektów modowych była Natasza Pavluchenko, światowej sławy projektantka, współpracująca z sosnowiecką Szkołą Mody od 2018 roku. W jej imieniu list gratulacyjny odczytała Paulina Biszta.
Modelki i modele przedstawili kolekcje modowe w oparach dymu i świetle laserów. Pokaz odbywał się w rytm muzyki klubowej Moby’ego. Młodzież na wybiegu zaprezentowała się w butach firmy Deichmann.
W gronie szacownych gości, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczny pokaz znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych miasta Sosnowca. Jak co roku z ogromnym zaciekawieniem pokaz oglądali licznie przybyli reprezentanci firm współpracujących ze szkołą, pracodawcy i partnerzy CKZiU. Nie zabrakło przedstawicieli świata kultury i nauki oraz mody. Gościem specjalnym był Jerzy Antkowiak - wybitny kreator, legendarny twórca Mody Polskiej, przyjaciel szkoły, który tegoroczną kolekcje nazwał „Niezwykłą poezją”.

Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem talentu i profesjonalizmu uczniów. Zaprezentowane kolekcje zyskały także uznanie w oczach pracodawców, którzy od lat z dużym zainteresowaniem, śledzą poczynania uczniów.
Tegoroczne ŚWIĘTO SZKOŁY po raz kolejny potwierdziło, że talent najlepiej dojrzewa tam, gdzie pasja, pracowitość i umiejętności wzajemnie uzupełniają się, czyli w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .