KSIĄŻKA TO: SEKRET – MĄDROŚĆ - PRZYGODA – WSPOMNIENIE - PODRÓŻ

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
TECHNIKUM NR 7 I BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 9
W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W SOSNOWCU

Boże Narodzenie

Zanim spadnie pierwszy śnieg i ogarnie nas magia grudniowej nocy, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze.
Pod choinką niech zagości nie tylko garść pierników i szczypta miłości, ale również najmilszy prezent jakim jest KSIĄŻKA. „Uwierz w Mikołaja”, który spełnia „Marzenia szyte na miarę”, a „Drzwi do szczęścia” na pewno się otworzą.
Wszyscy wiemy, że „Anioły naprawdę istnieją:, a „Cuda nigdy nie ustają”.

Najserdeczniej życzą Panie z biblioteki szkolnej
Elżbieta Włodarczyk i Małgorzata Bugaj

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” organizowany jest z okazji Roku Stanisława Lema

Rok 2021 Rokiem; Konstytucji 3 Maja, kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza

Konkurs „Selfie z książką”

 

  1. Organizatorem konkursu są Biblioteki Szkolnew Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu;

Biblioteka Technikum nr 1 Ekonomicznego

Biblioteka Technikum nr 3 Gastronomiczno - Hotelarskiego

Biblioteka Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru 

WYNIKI KONKURSU
- KLIKNIJ LINK

Literacka Nagroda Nobla za 2020 rok

Amerykańska poetka Louise Glück dostała Literacką Nagrodę Nobla za 2020 rok. Wybór laureatki tej prestiżowej nagrody spotkał się z dużym zainteresowaniem międzynarodowej społeczności.
Noblistka uważana jest za jedną z najbardziej utalentowanych współczesnych artystek Ameryki. Jej twórczość charakteryzuje się niebywałą precyzją, Glück słynie z niezwykłej wrażliwości i wnikliwego spojrzenia na samotność, relacje rodzinne czy śmierć.
W swoim uzasadnieniu Akademia Szwedzka napisała, że Glück otrzymała Nobla za "jej niepowtarzalny poetycki głos, który swoim surowym pięknem czyni życie każdego z nas uniwersalnym".

Literacki Nobel 2019 dla Olgi Tokarczuk!

Olga Tokarczuk laureatką Nobla - ogłosił w czwartek Mats Malm, sekretarz przyznającej nagrodę Akademii Szwedzkiej. Polska pisarka oficjalnie została nagrodzona Noblem za 2018 r. Wyróżnienie dostała za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia". Drugim laureatem, za rok 2019, został Peter Handke za "wpływową twórczość, która z językowym geniuszem eksploruje peryferia i specyfikę ludzkiego doświadczenia". 
Przybliżając sylwetkę Olgi Tokarczuk, członkowie Akademii podkreślali, że przełom przyniosła jej powieść "Prawiek i inne czasy", która "jest wyśmienitym przykładem polskiej literatury po 1989r.".

Patroni roku 2020 ustanowieni przez Sejm

Sejm ustanowił w drodze okolicznościowych uchwał patronaty na rok 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand.
2020 rok jest także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100 rocznicę.