Tajniki kosmetologii

W warsztatach kosmetologicznych organizowanych przez Akademię Pasji CKZIU wzięło udział 14 uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty prezentowały najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Prelekcji, dotyczącej pielęgnacji cer problematycznych, towarzyszył pokaz urządzeń dostępnych na pracowni służących do mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, darsonwalizacji. Dużą atrakcją dla uczestniczek była możliwość samodzielnego wykonywania kul kąpielowych.

II miejsce dla ucznia CKZiU Technikum nr 7 w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim

Patryk Kielan uczeń II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim „WIECZOROWY ZAWRÓT GŁOWY” o statuetkę platynowego warkocza.

Wspomagamy Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu

20 marca 2018 grupa młodzieży z Technikum 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, ZSZ 9 oraz Gimnazjum nr 14 wzięła udział w cyklicznej kweście publicznej w C.H. Auchan organizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Przez cztery popołudniowe godziny uczniowie zbierali środki na utrzymanie Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Dzięki hojności klientów sklepu i zaangażowaniu młodzieży udało się zebrać około 1500 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej w CKZiU

15 marca 2018 roku w CKZiU, ul. Grota-Roweckiego 64 odbyło się II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej, które zostało zorganizowane  w myśl założeń Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego w zakresie unowocześnienia edukacji zawodowej w regionie i lepszego dopasowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy i gospodarki. Wydarzenie  honorowymi patronatami objęli Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Sosnowca.

Galeria „Ładniej” na święta - Wystawa „Raz na ludowo”

22 marca br. w sosnowieckiej Galerii „Ładniej” zorganizowano wystawę pt. „Raz na ludowo”, podczas której można było zobaczyć i zakupić prace wykonane przez uczniów CKZiU.

Pomagamy na święta – akcja charytatywna

Jak co roku grupa młodzieży z CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w akcji charytatywnej pt. „Tak pomagam”. 10 marca br. młodzi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem zachęcali klientów sklepu Biedronka do ofiarności na rzecz potrzebujących.
Zgromadzono 145 kilogramów produktów spożywczych, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebującej młodzieży z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki wolontariuszom i ofiarności darczyńców nadchodzące święta będą piękniejsze dla naszych kolegów i ich rodzin.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .