Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

8 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Agnieszka Mrówka uczennica IV klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

Sukces uczennicy Technikim nr 7

5 listopada 2017 r. uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zdobyła I miejsce w Konkursie Młodych Projektantów 2017, który odbył się podczas Targów "Kobiecy Świat" w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

INTEGRACJA, EDUKACJA, ZABAWA- UCZNIOWIE CKZIU W ZAWOI

ckziu zawoja0006Nic tak nie integruje jak wspólny wyjazd, aktywny wypoczynek w grupie rówieśników i zadania wymagające współpracy. Przekonali się o tym uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 podczas wyjazdu integracyjnego do Zawoi w dniach 24-25 października 2017. Piesze wycieczki, trudy wspinaczki, zadania integracyjne oraz wspólne ognisko i dyskoteka dały początek nowym przyjaźniom, pomogły lepiej się poznać, by móc w przyszłości podejmować nowe wyzwania.

Obejrzeliśmy „Dziady” w Teatrze Śląskim

Data 3 listopada 2017 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z klasy II Tb Technikum nr 7, a to za sprawą niezwykle interesującej interpretacji tekstu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”, którą obejrzeli w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Spektakl zaskakiwał już od samego początku. Spotkanie z duchami rozpoczyna się w przytułku dla ludzi odrzuconych, tych, którym w życiu nie wyszło, którzy odpadli z tzw. wyścigu szczurów, znaleźli się na marginesie społecznym, dla „umarłych za życia”. Wśród nich znajduje się Guślarz, niegdyś artysta-malarz, marzyciel, który pewnego jesiennego wieczoru urządza w przytułku seans spirytystyczny. Podczas owej „nocy Dziadów” pojawiają się wszystkie mickiewiczowskie duchy.

Los zwierząt nie jest nam obojętny

Uczniowie Technikum nr7, ZSZ nr9 oraz Gimnazjum nr14 wykazali się ogromnym zaangażowaniem w organizacji kiermaszu na rzecz pomocy zwierzętom z sosnowieckiego schroniska. Kiermasz odbył się w ramach prowadzonej w CKZiU akcji „Psia Kość”. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się domowe wypieki, własnoręcznie wykonana biżuteria i ozdoby oraz loteria fantowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się troską o zwierzęta i tak liczne odwiedzili nasze stoiska.

 

UDZIAŁ MŁODZIEŻY CKZIU W FOTOARTFESTIWAL- BIENNALE FOTOGRAFII ŚWIATOWEJ

Uczniowie klas 2tb i 3tb, kształcący się w zawodzie fototechnik, wzięli udział w FOTOARTFESTIVALU IM. ANDRZEJA BATURO, odbywającym się od 13-29 października 2017 roku w Bielsku- Białej. Tegoroczny, siódmy FotoArtFestival  to wyjątkowe święto fotografii gromadzące pasjonatów, wśród których znaleźli się  młodzi adepci sztuki fotograficznej z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

PROJEKT PO WER VET 2017 „OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”

FE Wiedza Edukacja Rozwoj

europejski fundusz spoleczny

„OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
2017-1-PL01-KA102-036799

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 uczniowie CKZiU po raz kolejny będą odbywać staże zagraniczne w ramach projektu POWER. Projekt jest kierowany do uczniów klas trzecich kierunków:

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .