Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych

3 października br. uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zawoi. Pierwszego dnia odwiedzili Suchą Beskidzką, gdzie biorąc udział w grze miejskiej zwiedzali renesansowy zamek zwany "Małym Wawelem". Ponadto zobaczyli piękny park o XIX - wiecznym założeniu, oranżerię i Domek Ogrodnika. Najwięcej emocji wzbudziła słynna karczma Rzym z ballady Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska".  Następnie wszyscy ruszyli do Zawoi, miejsca noclegu. Kolejnym etapem wyprawy był spacer do wodospadu na Mosornym, jednego z najwyższych w całych Beskidach. Drugi dzień wycieczki również przyniósł sporo wrażeń i zapewnił wiele atrakcji. W dużej mierze było to zasługą przewodnika, który zachwycił wszystkich opowieściami na temat przemierzanych pasm górskich. W schronisku Markowe Szczawiny, na zmęczonych piechurów czekała gorąca zupa. Był to bardzo intensywny dzień, który należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Podczas wycieczki wszyscy lepiej się poznali, zostały nawiązane nowe przyjaźnie. Z pewnością to pierwszy, ale nie ostatni wspólny wypad w góry.

Czytaliśmy na 100.lecie Niepodległej

3 października br. w czytelni biblioteki szkolnej Technikum nr 1 odbył się konkurs „Czytamy w CKZiU 2018 - O mojej Ojczyźnie”. Uczestnicy mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie utwór literacki poświęcony Polsce, Polakom i ich walce o wolność, patriotyzmowi i miłości do Ojczyzny. Zgłosiły się 22 osoby (10 z Technikum nr 1, 8 z Technikum nr 3 i 4 z Technikum nr 7), które miały odwagę wystąpić ze swoją prezentacją. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, więc piękne słowa o Niepodległej płynęły wprost do serc zgromadzonej publiczności.

Piknik z okazji 20 lecia Centrum Pediatrii

Wizyta w Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik

W dniu 1 października uczniowie klasy 3 Ta pod kierunkiem Pani Renaty Jadowskiej i Pani Beaty Kijak odbyli szkolenie w Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik. Celem szkolenia było doskonalenie warsztatu pracy z zakresu nowoczesnych technik koloryzacji i strzyżenia.


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA JUŻ ZA NAMI

28 września br. w Technikum nr 7, Branżowej Szkole I stopnia oraz Gimnazjum nr 14 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zapomnieli o matematyce, mieli okazję nadrobić zaległości. Z kolei nauczyciele mogli dać dobry przykład swoim podopiecznym i pochwalić się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.
Na korytarzu pojawiły się plakaty informujące o akcji. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ciekawymi sposobami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. We wszystkich klasach przeprowadzono ankietę pozwalającą wskazać działania, z którymi młodzież ma największe problemy . Wśród najczęściej typowanych znalazły się następujące przykłady: 8∙7, 6∙7, 9∙6.

Uczniowie klasy 3 TA z wizytą w salonie i Akademii Szkoleniowej Stylizacji Fryzur Pawła NABRDALIKA

Akademia Fryzjerska NABRDALIK - uczniowie klasy 3 Ta z pracowni stylizacji fryzur - Anny Bogdziewicz, mieli okazję poznać salon oraz Akademię Szkoleniową Stylisty Fryzur Pawła Nabrdalika oraz porozmawiać z Mistrzem o zawodzie fryzjera stylisty. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się profesjonalnemu szkoleniu z koloryzacji i strzyżeń.

Pokaz w Akademii Fryzjerskiej MANIEWSKI w Katowicach

Pokaz w Akademii Fryzjerskiej MANIEWSKI w Katowicach, uczniowie klasy 3 Ta z pracowni stylizacji fryzur - Anny Bogdziewicz, mieli okazję poznać salon sygnowany nazwiskiem Macieja Maniewskiego oraz uczestniczyć, w specjalnie dla nich, przygotowanym pokazie strzyżenia i stylizacji fryzury.
Fryzura: Kordian Mańkowski, Starszy Stylista oraz Kierownik Salonu
Modelka: Karina


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .