Szkolenie zawodowe – technik przemysłu mody

26.11.2018 roku odbyło się szkolenie dla uczniów III klasy kształcących się w zawodzie Technik przemysłu mody, pt. "Jak założyć własną markę modową", które przeprowadziła Żaneta Manikowska - przedsiębiorca w branży modowej, ekspert w dziedzinie kreowania wizerunku biznesowego i politycznego, dyplomowany projektant ubioru oraz profesjonalna stylistka mody, specjalista z zakresu etykiety w biznesie, dress code'u, protokołu dyplomatycznego.

Technikum nr 7 zaprezentowało się podczas 2 edycji KTW Fasion Week

Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 brało udział w wielkiej modowej imprezie KTW Fasion Week, odbywającej się od 8 do 11 listopada br. w katowickiej Fabryce Porcelany. W programie 2 edycji Fasion Week znalazły się premierowe pokazy znanych i początkujących projektantów, dyskusje i wykłady otwarte.

Uczniowie Technikum Nr 7 wyróżnieni !!!

Uczniowie Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zdobyli specjalne wyróżnienie w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Sosnowiec rzuca palenie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 30 oraz NZOZ Nasza Przychodnia. 15 listopada 2018 r. w czasie Gali Finałowej  w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu CKZiU wyróżnione zostało również przez Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Panią Barbarę Dolniak.
Za wsparcie kampanii „Jabłko zamiast papierosa” nasza szkoła otrzymała szczególne podziękowania.
Gratulujemy!  
Dyplom
List

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 włączyło się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, co jest wyrazem pamięci o poszkodowanych na drogach.

Niezapomniane lekcje o sztuce w Muzeum Śląskim

Lekcje w Muzeum Śląskim na trwałe wpisały się w kalendarz uczniów Centrum.
15 listopada br. kolejna grupa młodzieży z III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru uczestniczyła w lekcji, dotyczącej analizy dzieła malarskiego, przygotowanej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Muzeum Śląskie w Katowicach. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy są bardzo wrażliwi na sztukę, a tym samym niezwykle jej chłonni.

Edukacja filmowa uczniów technikum

Film pt. „Jeszcze dzień życia”  to doskonała okazja do ciekawego uzupełnienia zajęć historii, poświęconych genezie procesów dekolonizacyjnych w Azji i Afryce oraz lekcji technik multimedialnych dotyczących animacji. Młodzież z III klasy Technikum nr 7, kształcąca się w zawodzie fototechnik, uczestniczyła w projekcji filmu pt. „Jeszcze dzień życia”, łączącego animację z dokumentem na podstawie prozy Ryszarda Kapuścińskiego, mistrza fotografii i reportażu.

Wycieczka zawodowa – Technik przemysłu mody

14 listopada br. uczniowie CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz uczestniczki Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie Technik przemysłu mody wzięli udział w wycieczce zawodowej do Łodzi. Zwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa, w którym zostali zapoznani przez edukatora Muzeum z historią „Mody Polskiej”, zwiedzając wystawę poświęconą słynnemu polskiemu kreatorowi mody – Jerzemu Antkowiakowi. Ponadto poznali historię włókiennictwa XIX i XX wieku oraz zobaczyli pracę ówczesnych maszyn.
Film
Kolejną atrakcją wycieczki było poznanie Firmy AUNDE Poland. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja elementów tapicerki samochodowej. Proces produkcji dotyczy tkania dzianin i tkanin, wygrzewania elementów tapicerki wysokimi częstotliwościami, cięcia tkanin oraz szycia gotowych elementów tapicerki samochodowej, wykorzystując najnowsze technologie z zakresu oprogramowania maszyn, automatycznej krojowni – nowoczesne cuttery do rozkroju tkanin, nowoczesnych maszyn szwalniczych oraz ich oprzyrządowania, niezawodna kontrola jakości z  zastosowaniem laserowych skanerów, które w mocno zautomatyzowanym przemyśle motoryzacyjnym pomagają zapewnić wysoką jakość i precyzję. I tak historia włókiennictwa została zestawiona z najnowszymi technologiami. Dla uczestników wycieczki była to nieoceniona lekcja historii, a także tego co nowoczesne i rozwojowe.
Film

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .