I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie +

Zdjęcie Zuzanny Marzec - uczennicy klasy IV Technikum nr 7, kształcącącej się na kierunku fototechnik, które powstało podczas realizacji projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie + w kategorii "Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w moim projekcie". Konkurs ten to doskonała okazja dla beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się efektami swojej pracy. Uczennica brała udział w stażach zagranicznych w ramach programu PO WER VET. 

III lokata uczennicy Technikum nr 7

14 grudnia 2018 r. odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica Technikum nr 7, klasy 3TB, Oliwia Czeczko odpowiedziała na szereg pytań z dziedziny biologii, wirusologii, dietetyki, wiedzy o czerwonym krzyżu, I pomocy i zdobyła III lokatę uzyskując tytuł laureatki.
Serdecznie gratulujemy!


Herbatka z szarlotką

5 grudnia br. czytelnia biblioteki szkolnej Technikum nr 1 Ekonomicznego zamieniła się w kafejkę „Caffe Ekonom”. W takim klimacie odbyło się spotkanie literacko-teatralne z rodzicami pod hasłem „Herbatka z szarlotką” przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów szkoły.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

12 grudnia 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Julia Filipiak uczennica III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najwyższą średnią w szkole, promocję z wyróżnieniem, a także mają szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.
Gratulujemy Julii ogromnego wyróżnienia i zachęcamy wszystkich do nauki, bo warto! Na najlepszych czekają nie tylko uznanie i podziw, ale także wymierne korzyści pieniężne.

Wolontariusze w Technikum nr 7

Od poniedziałku 10 grudnia br., w ramach współpracy z organizacją AIESEC, szkoła gości wolontariuszkę z Maroka, a od środy studenta z Meksyku.
Zohra i Jesus przez dwa tygodnie będą prowadzić zajęcia w języku angielskim. Młodzież z Technikum nr 7 będzie miała możliwość poznać kulturę Maroka i Meksyku. Z pewnością udział w zajęciach prowadzonych przez gości spoza Europy przyczyni się do zwiększenia umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów.


Staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+ i PO WER VET

Dnia 10 grudnia br. odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów CKZiU wyjeżdżających w maju 2019 roku na staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+, "Nowe doświadczenie zawodowe - nowe możliwości" i PO WER VET, "Od stażysty do europejskiego specjalisty". W ramach spotkania uczniowie oraz ich opiekunowie podpisali pierwsze dokumenty projektowe oraz obejrzeli prezentacje poprzednich grup mobilności, przedstawiające działania projektowe oraz program kulturowy poprzednich grup. Zostali również poinformowani o kolejnych działowniach projektowych związanych z realizacją projektów.

Mikołajki w Stylizacji

7 grudnia w naszej szkole zapanowała atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy odwiedził Św. Mikołaj ze słodkościami. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz, na którym można było spróbować pysznego ciasta, jak również wziąć udział w loterii fantowej. Cała kwota, która została zebrana zostanie przeznaczona na organizację Zabawy Mikołajkowej zaplanowanej na 14 grudnia i zakup paczek dla dzieciaków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka nr 2 w Sosnowcu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .