Tajniki kosmetologii

W warsztatach kosmetologicznych organizowanych przez Akademię Pasji CKZIU wzięło udział 14 uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego im. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty prezentowały najnowsze trendy w makijażu dziennym i wieczorowym. Prelekcji, dotyczącej pielęgnacji cer problematycznych, towarzyszył pokaz urządzeń dostępnych na pracowni służących do mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, darsonwalizacji. Dużą atrakcją dla uczestniczek była możliwość samodzielnego wykonywania kul kąpielowych.

Wspomagamy Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu

20 marca 2018 grupa młodzieży z Technikum 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, ZSZ 9 oraz Gimnazjum nr 14 wzięła udział w cyklicznej kweście publicznej w C.H. Auchan organizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Przez cztery popołudniowe godziny uczniowie zbierali środki na utrzymanie Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Dzięki hojności klientów sklepu i zaangażowaniu młodzieży udało się zebrać około 1500 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej w CKZiU

15 marca 2018 roku w CKZiU, ul. Grota-Roweckiego 64 odbyło się II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej, które zostało zorganizowane  w myśl założeń Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego w zakresie unowocześnienia edukacji zawodowej w regionie i lepszego dopasowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy i gospodarki. Wydarzenie  honorowymi patronatami objęli Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Sosnowca.

Galeria „Ładniej” na święta - Wystawa „Raz na ludowo”

22 marca br. w sosnowieckiej Galerii „Ładniej” zorganizowano wystawę pt. „Raz na ludowo”, podczas której można było zobaczyć i zakupić prace wykonane przez uczniów CKZiU.

Pomagamy na święta – akcja charytatywna

Jak co roku grupa młodzieży z CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w akcji charytatywnej pt. „Tak pomagam”. 10 marca br. młodzi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem zachęcali klientów sklepu Biedronka do ofiarności na rzecz potrzebujących.
Zgromadzono 145 kilogramów produktów spożywczych, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebującej młodzieży z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki wolontariuszom i ofiarności darczyńców nadchodzące święta będą piękniejsze dla naszych kolegów i ich rodzin.


II miejsce dla ucznia CKZiU Technikum nr 7 w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim

Patryk Kielan uczeń II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim „WIECZOROWY ZAWRÓT GŁOWY” o statuetkę platynowego warkocza.

DZIEŃ KOBIET 2018

Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu dni świątecznych Centrum. Z tej okazji, jak co roku, 8 marca odbyła się uroczysta akademia.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .