Nitki

zaproszenie

Tysiące połączeń, milion supełków.
Wytrzymałe, silne, choć czasem się rwą.
Stale łączą wiele elementów w jedno.
Nitki są wszędzie.
Wszystkich nas łączą nitki.
To wszystkie relacje, podobieństwa,
uczucia tak mocno splecione z drugą osobą.
Nasze barwne myśli, które mimo, że tak różne,
to jednak tak bardzo podobne.

Popatrz, przyjrzyj się, a może zauważysz tu własne nitki?

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY 2019

finalistki olimpiadyIII ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJETNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY JUŻ ZA NAMI.

21 marca 2019 roku odbył się III etap- centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zmagania uczestników olimpiady przebiegały na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej . Do III etapu olimpiady przeszło 51 uczestników, a przystąpiło 49 uczniów szkół z terenu całej Polski. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi z części pisemnej, co gwarantowało uczestnikom uzyskanie tytułu finalisty i tytuł taki otrzymało 29 uczniów w grupie finalistów znalazły się trzy uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Zuzanna, Patrycja i Julia z klasy III w zawodzie Technik Przemysłu Mody, natomiast 5 uczestników z najwyższą liczbą punktów przystąpiło do części ustnej i ubiegało sie o tytuł laureata.

Uczniowie CKZiU podnoszą swoje kompetencje językowe

Uczniowie z  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  Grota Roweckiego 64 podnoszą swoje kompetencje językowe w znajdującym się w szkole laboratorium udostępnionym  przez Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych. To jedno z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych laboratoriów translacyjno-fonetycznych w Europie.

Kolejny sukces uczniów Technikum nr 7

55551905 582960872178138 3904001087379603456 n20 marca br. Patryk Kielan uczeń III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zdobył II miejsce w VI Regionalnym Konkursie Fryzjerskim organizowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu były „Kwiaty we włosach...”, a nagrodę rzeczową ufundowała firma Moser. Gratulujemy II miejsca!!!

DZIEŃ KOBIET 2019

dzien kobiet

Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu dni świątecznych Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Z tej okazji, 8 marca panowie starsi i młodsi przygotowali dla Pań uroczysty poczęstunek. Na tę okoliczność uczniowie dla swoich koleżanek zorganizowali uroczą kawiarenkę, w której podczas długiej przerwy można było skosztować pysznych ciast, napić się aromatycznej kawy. Wszystko w artystycznej oprawie i zapachu kwiatów, zdobiących szkołę w tym wyjątkowym dniu. Wicedyrektor Janusz Chmurzyński złożył na ręce Dyrektor CKZiU Elżbiety Czernik piękny bukiet kwiatów, do wszystkich Pań skierował życzenia pełne serdeczności.

Jerzy Antkowiak honorowym doktorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

W piątek 15 marca 2019 roku w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa projektantowi Jerzemu Antkowiakowi. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota-Roweckiego 64.
Dzięki nawiązanej przed ponad 10 laty współpracy z sosnowiecką placówką Pan Jerzy Antkowiak na zawsze wpisał się w historię szkoły. Był i jest nie tylko mentorem, autorytetem w dziedzinie mody, ale przede wszystkim przyjacielem, wciąż obecnym w pamięci wdzięcznych uczniów.
Sam uhonorowany w swoim wystąpieniu, które z właściwym sobie dystansem zatytułował „Żeby tworzyć i kolorowo żyć, trzeba marzyć, trzeba kochać i trzeba kpić" opowiedział o swoim postrzeganiu mody i sztuki z uwzględnieniem „najszlachetniejszego podziału na sacrum i profanum".
"Kimże ja jestem, żeby się ośmielać rozstrzygać sądy o zjawiskach często nierozsupłanych, niedonazwanych, nie mających werdyktu z pieczątką? (...) Jestem pełen rozterek; wszystkie mody, sakra, albo - mówiąc patetycznie - sztuki piękne siedzą we mnie bez odpowiedzi, dręczą mnie i fascynują - i tak jest od dawna" - podkreślił Antkowiak.

Różne oblicza liczby π

piLiczba Pi-zapisywana jako 3,14 zwana także ludolfiną  jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś liczba Pi jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca wraz z urodzinami Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego. Z tej okazji ogłaszamy konkurs : „Różne oblicz liczby  π” - plakat lub model przestrzenny liczby π

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .