Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wicedyrektor CKZiU pani Małgorzata Nowak złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Słowa podziękowań przekazał również wicedyrektor Centrum pan Janusz Chmurzyński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość zawodu nauczyciela.

„MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW” ROZPOCZĘTY

CKZiU Grota-Roweckiego 64 rozpoczęło realizację projektu „MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW” z programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Projekt realizowany jest we współpracy z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze na Ukrainie. Placówka ta kształci młodzież m. in. na kierunkach projektowanie ubrań i obuwia oraz modelowanie i projektowanie produktów przemysłowych. W ramach projektu grupa 40-tu uczniów z Polski i Ukrainy tworzy wspólną kolekcję  zatytułowaną  „Od projektu po wybieg”. Uczestnicy przedsięwzięcia mają do dyspozycji doskonale wyposażone specjalistyczne pracownie oraz różnorodne materiały dydaktyczne. Dla młodych adeptów sztuki krawieckiej z obu krajów, zostały przewidziane warsztaty i spotkania z przedstawicielami branży modowej. 10 października br. młodzież spotkała się ze Sławomirem Smolorzem - projektantem, absolwentem sosnowieckiej szkoły. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mogli uzyskać odpowiedź na pytania związane z procesem projektowania i ścieżką kariery zawodowej. Zwieńczeniem tygodniowego pobytu młodzieży z Ukrainy w Polsce będzie finałowy pokaz, podczas którego zostanie przedstawiona wspólna kolekcja „Od projektu po wybieg” oraz kolekcje powstałe w pracowniach Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze i Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Podsumowanie wspólnej, twórczej pracy młodzieży już 13 października 2017 roku.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Pod tym hasłem, 29 września br. w Technikum nr 7 oraz Gimnazjum nr 14 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zapomnieli o matematyce, mieli okazję nadrobić zaległości. Z kolei nauczyciele mogli dać dobry przykład swoim podopiecznym i pochwalić się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

Rusza akcja "Psia kość"

UWAGA!!!

Rusza akcja "Psia kość".
Do końca października zbieramy akcesoria dla zwierząt - koce, kołdry, miski oraz karmę dla podopiecznych Sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
W dniu 25 października zapraszamy na  kiermasz, w czasie którego będzie można kupić domowe wypieki, własnoręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby. Oczywiście dochód przeznaczony będzie na bezdomne zwierzęta.
Wspólnie pomóżmy przetrwać zwierzakom zimę.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych CKZiU

26 września 2017 roku o godzinie 10.30 uczniowie klas pierwszych Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Sosnowcu złożyli uroczyste Ślubowanie. Akt ten potwierdził, że pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolonej i stali się jej pełnoprawnymi członkami.

„Oddaj krew – ratuj życie”

5 października 2017 roku po raz kolejny dziesięcioro nowo upieczonych osiemnastolatków z naszej szkoły zainicjowało szkolny program krwiodawstwa: ”Oddaj krew – ratuj życie”. Odważni młodzi ludzie inspirowani ideą niesienia pomocy przezwyciężyli opór przed igłą i poddali się euforii jaka ich ogarnęła pod wpływem spływającego z ich żył bezcennego lekarstwa. Jeśli czujesz w sobie odwagę i chcesz zmieniać otaczający świat dołącz do krwiodawców z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Wszelkie informacje na ten temat u opiekuna akcji mgr P. Strugała.

UCZENNICA CKZIU W GRONIE NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

6Uczennica Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 -Agnieszka Serek otrzymała w roku szkolnym 2017/2018 stypendium dla najzdolniejszych uczniów naszego województwa, przyznawane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, m.in. w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz uzyskał tytuł laureata lub finalisty. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 22 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Stypendystce z Sosnowca gratulujemy osiągnięć naukowych i życzymy dalszych sukcesów!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .