DZIEŃ MATURZYSTY W SZKOLE STYLIZACJI

15 lutego 2018 roku od samego rana w szkole było kolorowo, wesoło i gwarnie. To za sprawą tradycyjnego Dnia Maturzysty.
Uczniowie klas czwartych przebrani w najróżniejsze stroje odwiedzali młodsze klasy. W barwnym korowodzie znaleźli się: Harry Potter, jednorożce, panda, niedźwiedź, myszka Minie, banan, świnka i …… Trudno wymienić wszystkie przebrania, które były wyrazem fantazji tegorocznych maturzystów. Jednak największą uwagę i aplauz społeczności szkolnej wzbudził przewodzący barwnym korowodem uczeń z klasy IV Ta w przebraniu księdza. Podczas przerw przebierańcy bawili się w korytarzach przy muzyce disco. Zwieńczeniem dopołudniowej zabawy była generalna próba poloneza, która odbyła się podczas długiej przerwy. Do studniówki pozostał zaledwie jeden dzień.
Pobierz film

Noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników CKZiU ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu

24 stycznia  2018r w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 odbyło się spotkanie noworoczne z emerytowanymi pracownikami szkoły.
Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik przywitała zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu wspomniała o potrzebie spotkań z ludźmi, którzy przez lata tworzyli szkoły i stanowią część ich historii zgodnie z maksymą „A co łączy i zbliża, pozwala budować i mieć nadzieję-to cel spotkań człowieka z drugim człowiekiem…”
Goście podczas uroczystości obejrzeli Jasełka i wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów, a także spędzili miło czas na wspomnieniach, serdecznych rozmowach i kreśleniu planów na przyszłość. Na koniec pani dyrektor złożyła przybyłym gościom życzenia wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się 2018roku.
Zapraszamy w przyszłym roku!


ZAPRSZAMY NA WYCIECZKĘ WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Finał III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa” już za nami!

24 stycznia 2018 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 64 odbył się Finał III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem piekła i szatana. Temat przewodni brzmiał „Piekielne klimaty”.

Szkolny konkurs wiedzy o Holokauście rozstrzygnięty!

Szkolny konkurs wiedzy o Holokauście rozstrzygnięty! Konkurs był skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i dotyczył znajomości historii obozu koncentracyjnego.
Auschwitz-Birkenau oraz treści wybranych opowiadań z „Medalionów” Zofii Nałkowskiej. Największą wiedzą wykazała się Katarzyna Tutaj z klasy 3gb. Drugie miejsce zajęły ex aequo Klaudia Szromek z 3 ga oraz Klaudia Pyziak z 3gb. Trzecią lokatę zdobyła Nicol Kapanke z klasy 3 gb.
Na zwyciężczynie czekają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU „MŁODZI JAŁMUŻNICY”

19 stycznia br. wolontariusze z Technikum nr 7 wzięli udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej w ramach projektu „Młodzi Jałmużnicy”. Zajęcia prowadziły redaktor Lidia Tarczyńska z Telewizji Polskiej, Odział w Katowicach oraz redaktor Agata Pustułka z Dziennika Zachodniego. Wiedza zdobyta na warsztatach umożliwi młodzieży realizowanie zadań koniecznych do rozpowszechniania idei wolontariatu w szkole.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .