Uczniowie CKZiU z nową kolekcją „JUNGLE”

7 czerwca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania  i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Jungle”. Autorami prac jest młodzież pierwszych, drugich oraz trzecich klas. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju.

Uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru laureatem Międzynarodowego Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego

Kamil Wędzicha uczeń Technikum nr 7 znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów I Międzynarodowego Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego „Wylęgarnia”.
Jury konkursowe wysoko oceniło jego pracę rywalizującą w kategorii film dokumentalny lub fabularny.

7 czerwca 2018 roku w sali Multikina w Jaworznie odbyła się finałowa gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom. Ponadto zaprezentowano wszystkie nagrodzone projekty konkursowe. Uroczystość zakończył panel dyskusyjny z laureatami polskich i zagranicznych szkół. Konkurs „Wylęgarnia” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Podchody z okazji Dnia Dziecka

28 maja br. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w CKZiU Grota - Roweckiego 64 w Sosnowcu odbyły się podchody - gra terenowa o tytuł „najbardziej spostrzegawczej szkoły”. Ta nieco zapomniana, a w przeszłości lubiana i popularna zabawa, zgromadziła rzesze uczestników.

SZKOLNY HAPPENING – 29 MAJA - „ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU”

Światowy Dzień bez Tytoniu posłużył za kolejną okazję do zwrócenia uwagi całej społeczności szkolnej CKZiU na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu oraz na ryzyko zdrowotne jakie za sobą niesie palenie papierosów i e-papierosów. Dzień ten sprzyjał podjęciu przez nauczycieli społecznej akcji edukacyjnej informującej o następstwach używania tytoniu         i zachęcającej do wyboru zdrowego, wolnego od dymu tytoniowego stylu życia.
W ramach funkcjonującego w naszej szkole programu profilaktycznego „Antidotum” dla Szkoły Branżowej I stopnia Nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej w ramach projektu profilaktyki wczesnej wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży „Falochron” 29 maja odbył się szkolny happening, ukierunkowany na wspomaganie ucznia w radzeniu sobie z zagrożeniem wynikającym z palenia, ale przede wszystkim promowaniu zdrowego stylu życia.
Nauczyciele oraz uczniowie klas zawodowych zaprosili do współpracy uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Gimnazjum nr 14, aby wszyscy uczniowie mieli okazje wzięcia udziału w tym niecodziennym zdarzeniu.
Inicjatywa ta miała za zadanie uświadomienie młodzieży oraz dostarczenie informacji o skutkach palenia tytoniu, ale przede wszystkim miała spowodować zmianę postaw, zaangażowanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z nałogiem, czego finalnym skutkiem ma być nie podejmowanie zachowań ryzykownych przez młodzież naszej szkoły.

Marsz Nadziei

25 maja 2018 roku grupa młodzieży z Technikum nr 7 i Gimnazjum nr 14 wraz z opiekunem wzięła udział w dziesiątym Marszu Nadziei, podsumowującym roczną pracę na rzecz Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła. 

„Zdrowie dla wszystkich”

Co roku, poczynając od 7 kwietnia, czyli Światowego Dnia Zdrowia w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia realizowane są przez nauczycieli biologii prozdrowotne programy profilaktyczne: "Zdrowie dla wszystkich", "Znamię - znam je!", "Podstępne WZW", "Wybierz Życie - Pierwszy Krok", "Europejski Kodeks Walki z Rakiem".

Basia Nowak Mistrzynią Sosnowca w pchnięciu kulą

23 maja br. odbyły się rozgrywki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Sosnowcu. Uczennica II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Basia Nowak okazała się najlepsza. W brawurowym stylu pokonała przeciwniczki pchając 4 kilogramową kulą na odległość 11,52 m. Gratulujemy fantastycznej formy i życzymy dalszych sukcesów.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .