UDZIAŁ MŁODZIEŻY CKZIU W FOTOARTFESTIWAL- BIENNALE FOTOGRAFII ŚWIATOWEJ

Uczniowie klas 2tb i 3tb, kształcący się w zawodzie fototechnik, wzięli udział w FOTOARTFESTIVALU IM. ANDRZEJA BATURO, odbywającym się od 13-29 października 2017 roku w Bielsku- Białej. Tegoroczny, siódmy FotoArtFestival  to wyjątkowe święto fotografii gromadzące pasjonatów, wśród których znaleźli się  młodzi adepci sztuki fotograficznej z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

INTEGRACJA, EDUKACJA, ZABAWA- UCZNIOWIE CKZIU W ZAWOI

ckziu zawoja0006Nic tak nie integruje jak wspólny wyjazd, aktywny wypoczynek w grupie rówieśników i zadania wymagające współpracy. Przekonali się o tym uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 podczas wyjazdu integracyjnego do Zawoi w dniach 24-25 października 2017. Piesze wycieczki, trudy wspinaczki, zadania integracyjne oraz wspólne ognisko i dyskoteka dały początek nowym przyjaźniom, pomogły lepiej się poznać, by móc w przyszłości podejmować nowe wyzwania.

Zawody szkolne - Technik Przemysłu Mody

W dniu 26.10.2017 roku o godz 9:00 odbędą się zawody szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

Udział biorą uczniowie klas II i III z kierunku Technik Przemysłu Mody.

Los zwierząt nie jest nam obojętny

Uczniowie Technikum nr7, ZSZ nr9 oraz Gimnazjum nr14 wykazali się ogromnym zaangażowaniem w organizacji kiermaszu na rzecz pomocy zwierzętom z sosnowieckiego schroniska. Kiermasz odbył się w ramach prowadzonej w CKZiU akcji „Psia Kość”. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się domowe wypieki, własnoręcznie wykonana biżuteria i ozdoby oraz loteria fantowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się troską o zwierzęta i tak liczne odwiedzili nasze stoiska.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

16 października to ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM w tym roku po raz trzeci zorganizowany w naszej szkole. Święto obchodzone corocznie proklamowane przez FAO w 1979 roku, którego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych, propagowanie zdrowego stylu życia na co dzień i zgłębianie wiedzy na temat głodu, oraz głodu utajonego i jego konsekwencji. W ramach akcji przygotowaliśmy kawiarenkę owocowo-warzywną, w której promowaliśmy picie naturalnych soków owocowych i warzywnych oraz spożywanie owoców. W trakcie akcji wyznaczaliśmy wskaźnik BMI. Organizatorem była Agnieszka Kowalczyk wraz z uczennicami z klasy II Ta.

PROJEKT PO WER VET 2017 „OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”

FE Wiedza Edukacja Rozwoj

europejski fundusz spoleczny

„OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
2017-1-PL01-KA102-036799

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 uczniowie CKZiU po raz kolejny będą odbywać staże zagraniczne w ramach projektu POWER. Projekt jest kierowany do uczniów klas trzecich kierunków:

MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW w Sosnowcu

W dniach od 7 do 14 października br. w ramach projektuMODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW”, realizowanego ze Stowarzyszeniem ART-EDU w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 gościliśmy grupę młodzieży z opiekunami z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .