DZIEŃ KOBIET 2018

Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu dni świątecznych Centrum. Z tej okazji, jak co roku, 8 marca odbyła się uroczysta akademia.

Uczennica II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu

Zuzanna Niesyto uczennica klasy II CKZiU Gota-Roweckiego 64 Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w Konkursie „Evree Chciejto” organizowanym przez markę kosmetyczną Evree. I etap konkursu polegał na wysłaniu zdjęcia, pokazującego pasję uczestnika. Uczennica wysłała zdjęcie przedstawiające jej zainteresowanie modą, szyciem, projektowaniem. Fotografia zyskała aprobatę jury konkursowego, dzięki czemu uczennica wygrała pierwszy etap. W dniach od 2 do 3 marca 2018 roku uczestniczyła w warsztatach organizowanych w Warszawie. Po trzydniowych zajęciach Zuzanna zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu.
Na zwycięzców konkursu, którzy zostaną wyłonieni w finale, czeka nagroda główna- kreatywne warsztaty w Nowym Jorku.
Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Wieczorowe stylizacje w Galerii "Ładniej"

22 lutego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru poprowadziło w Galerii „Ładniej” warsztaty stylizacji, w których uczestniczyli mieszkańcy Sosnowca. Swoje umiejętności w kreowaniu wieczorowych fryzur i makijażu prezentowały uczennice klasy III Tb w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Kijak i p. Renaty Jadowskiej.

UCZNIOWIE CKZIU UCZCILI PAMIĘĆ ŻÓŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca br. uczniowie CKZiU Grota-Roweckiego 64 uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku wartę pełnili na skwerze Danuty Siedzikówny "Inki" w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń, gdzie odbyły się miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz Sosnowca, radni, parlamentarzyści, kombatanci, uczniowie sosnowieckich szkół oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Głos zabrał Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na trudną historię naszego kraju i konieczność rozważnego jej analizowania. „Nasza historia nigdy nie była łatwa i nie jest. Żyjemy w czasach, gdy coraz więcej mówimy o tym, co ma być, a nie co było. Często zapominamy, że historię kraju stanowią historie konkretnych ludzi„ - powiedział w swoim przemówieniu. Uczniowie Centrum złożyli symboliczne kwiaty pod pomnikiem „Kobiet walczących w szeregach Armii Krajowej”. Uroczystość zakończył symboliczny hejnał zagrany przez sosnowiecką orkiestrę.


Szkolny Konkurs Plastyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów CKZiU do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Polskie Symbole Narodowe na przestrzeni wieków!" Konkurs jest organizowany z okazji  Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie.
Regulamin konkursu - kliknij i pobierz

„Cezar 2018”

KONKURS HISTORYCZNY CEZAR-VIII EDYCJA
„Z dziejów starożytnej Grecji i Rzymu”
Zapraszamy do udziału w konkursie.

Dzień Naleśników w Technikum nr7 i Gimnazjum nr14 – tradycja francuska przekazywana z klasy do klasy

Obchody Dnia Naleśnika w naszej szkole nawiązują do LA CHANDELEUR- Święta Świec (Fête de Chandelles)

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .