CKZiU wśród najlepszych


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 jako pierwsza szkoła w naszym powiecie, a w roku 2018 jako jedyna w województwie śląskim, zdobyła KARTĘ JAKOŚCI MOBILNOŚCI w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach programu Erasmus+.

Czytamy na Stulecie Niepodległej

Biblioteka CKZiU jak co roku organizuje konkurs czytania dla uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Czytaliśmy już Sienkiewicza, Wyspiańskiego, a tym razem konkurs będzie „O mojej Ojczyźnie”. To promocja czytelnictwa wśród naszej młodzieży i jednocześnie podkreślenie oraz uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Informacje szczegółowe znajdują się w Regulaminie opublikowanym na stronach internetowych oraz wywieszonym na tablicach ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami poczytać!
3 października o godz. 1100 startuje „Czytanie w CKZiU – O mojej Ojczyźnie”!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca br. w piątek w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 uroczyście zakończono rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji odbyła się akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną: dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów. Tegoroczna uroczystość miała odmienny charakter ze względu na tragiczną śmierć uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w żałobie społeczność szkolna oddała hołd zmarłej minutą ciszy. Dla młodzieży, rodziców oraz wszystkich osób potrzebujących wsparcia została uruchomiona pomoc psychologiczna.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 odbyło się 3 września br. na sali gimnastycznej. Po uroczystym odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego, wicedyrektor placówki mgr Janusz Chmurzyński serdecznie przywitał nauczycieli, uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów rozpoczynających naukę. W swoim przemówieniu życzył nauczycielom owocnej pracy, uczniom samych sukcesów, a maturzystom bardzo dobrych wyników z egzaminu maturalnego i zawodowego. Następnie przedstawił wychowawców klas oraz grono pedagogiczne. W swoim wystąpieniu przypomniał również o szczególnym znaczeniu daty 1 września, która skłania do zadumy nad latami wojny i okupacji hitlerowskiej. Te wyjątkowo ważne karty naszej historii przypomniała również młodzież z klasy 4 Ta w krótkim montażu słowno- muzycznym. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

Uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru nagrodzony podczas Gali Mistrzów 2018

18 czerwca br. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się GALA MISTRZÓW 2018. W czasie uroczystości Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński wręczył dyplomy i nagrody wyróżniającym się w roku szkolnym 2017/2018 uczniom i nauczycielom. Wśród laureatów znalazł się Patryk Kielan uczeń II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, rozwijający swój talent fryzjerski pod kierunkiem mgr Beaty Kijak. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne laury.

Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą jest w Technikum nr 7

W sobotę 23 czerwca br. we Włocławku rozpoczęły się 72 PZLA Mistrzostwa Polski U20.
Pierwszego dnia zawodów rozegrano w sumie osiem finałów.
W konkursie pchnięcia kulą wprawdzie wygrała Ewa Różańska, ale tuż za nią wynikiem 13.59 uplasowała się Barbara Nowak uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennice Technikum nr 7 odbyły staże zawodowe w Hiszpanii

W dniach od 7 maja do 1 czerwca br. uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przebywały na stażach zawodowych w Walencji w ramach projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" realizowanego z programu PO WER VET.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .