Finałowa Gala łódzkiej ASP z udziałem nauczycieli Technikum nr 7

17 października 2018 roku w auli Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP odbyła się 33 edycja Gali Dyplomowej – najbardziej wyczekiwanego święta mody w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W gronie zaproszonych znaleźli się nauczyciele przedmiotów zawodowych branży odzieżowej z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, współpracujący z Akademią od wielu lat.

Rekord Guinessa ustanowiony

16 października br. Hala sportowa przy ul. Żeromskiego była miejscem uczniowskich potyczek. Młodzież z sosnowieckich szkół brała udział w pobijaniu rekordu Guinessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie Technikum nr 7 przyczynili się do ustanowienia nowego rekordu, który wynosi 35 minut nieprzerwanie prowadzonej resuscytacji, czyli RKO. RKO to podstawowy zabieg podtrzymujący życie poszkodowanego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i umiejętności.

CKZiU Grota-Roweckiego 64 wzięło udział w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego

Świadomy wybór zawodu oraz dalszego kierunku kształcenia to dla młodego człowieka niezwykle trudna decyzja. Warto poznać aktualną ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych, aby wybór ten był jak najlepszy i najbardziej trafny. Nasze Centrum wspiera młodzież w wyborach edukacyjno-zawodowych, podejmując różne inicjatywy i przedsięwzięcia.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wicedyrektor CKZiU pani Małgorzata Nowak złożyła  wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Słowa podziękowań przekazał również wicedyrektor Centrum pan Janusz Chmurzyński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość zawodu nauczyciela.

ABC KOLORYZACJI MILATON

Szkolenie Fale loki koki
5 października 2018 r uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 kierunku technik usług fryzjerskich uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez Pana Bartosza Bronowickiego, dyrektora artystycznego marki Mila. Fryzjerstwo dla Pana Bronowickiego to  przede wszystkim pasja. W swojej pracy opiera się na fundamentach SASSOON, inspiruje się architekturą współczesną.  Dla młodzieży była to niezwykła lekcja,  pozwalająca spojrzeć na fryzjerstwo jak na tworzenie małych dzieł sztuki. Poznając nowatorskie rozwiązania, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej  atmosferze.

Europe – I like it!


Coolturalne Partnerstwo na rzecz wzmacniania poczucia przynależności do europejskiej wspólnoty.
CKZiU Grota-Roweckiego 64 wzięło udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz Urząd Miasta Sosnowca, finansowanym ze środków programu Unii Europejskiej „Europe for Citizens”.

Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych

3 października br. uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zawoi. Pierwszego dnia odwiedzili Suchą Beskidzką, gdzie biorąc udział w grze miejskiej zwiedzali renesansowy zamek zwany "Małym Wawelem". Ponadto zobaczyli piękny park o XIX - wiecznym założeniu, oranżerię i Domek Ogrodnika. Najwięcej emocji wzbudziła słynna karczma Rzym z ballady Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska".  Następnie wszyscy ruszyli do Zawoi, miejsca noclegu. Kolejnym etapem wyprawy był spacer do wodospadu na Mosornym, jednego z najwyższych w całych Beskidach. Drugi dzień wycieczki również przyniósł sporo wrażeń i zapewnił wiele atrakcji. W dużej mierze było to zasługą przewodnika, który zachwycił wszystkich opowieściami na temat przemierzanych pasm górskich. W schronisku Markowe Szczawiny, na zmęczonych piechurów czekała gorąca zupa. Był to bardzo intensywny dzień, który należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Podczas wycieczki wszyscy lepiej się poznali, zostały nawiązane nowe przyjaźnie. Z pewnością to pierwszy, ale nie ostatni wspólny wypad w góry.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .