CKZiU, ul. Grota Roweckiego 64 uczestnikiem wielkiego święto fryzjerstwa w Katowicach

Po raz 17 na Górnym Śląsku odbył się Festiwal Fryzjerski Hair Fair. 25 – 26 listopada 2017 r. to niesamowite wydarzenie scaliło i zintegrowało całą branżę .

Udział uczniów CKZiU w konferencji „Edukacja z praktyką”

W dniach od 18 do 20 listopada br. uczniowie CKZiU Grota-Roweckiego 64 pod opieką pani Magdaleny Domskiej wzięli udział w konferencji "Edukacja z praktyką - Partnerstwa na rzecz dualnego kształcenia zawodowego", która odbyła się w Warszawie.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

8 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Będzinie najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Agnieszka Mrówka uczennica IV klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA stał się doskonałą okazją dla całej naszej społeczności szkolnej, aby podjąć  działania profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na zmniejszenie narażenia uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Zasadaniczej Szkoły Zawodowej nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej oraz Gimnazjum nr 14 na dym tytoniowy, nastepstw palenia, a także  do zapoznania wszystkich z obowiązującym stanem prawnym wynikającym z art. 4 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Sukces uczennicy Technikim nr 7

5 listopada 2017 r. uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zdobyła I miejsce w Konkursie Młodych Projektantów 2017, który odbył się podczas Targów "Kobiecy Świat" w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Świętujemy 99 rocznicę odzyskania niepodległości

W piątek 10 listopada br. klasy I Tb i III ga pod kierunkiem wychowawców przygotowały akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – najważniejszego polskiego święta narodowego związanego z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości państwowej i terytorialnej.

Obejrzeliśmy „Dziady” w Teatrze Śląskim

Data 3 listopada 2017 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z klasy II Tb Technikum nr 7, a to za sprawą niezwykle interesującej interpretacji tekstu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”, którą obejrzeli w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Spektakl zaskakiwał już od samego początku. Spotkanie z duchami rozpoczyna się w przytułku dla ludzi odrzuconych, tych, którym w życiu nie wyszło, którzy odpadli z tzw. wyścigu szczurów, znaleźli się na marginesie społecznym, dla „umarłych za życia”. Wśród nich znajduje się Guślarz, niegdyś artysta-malarz, marzyciel, który pewnego jesiennego wieczoru urządza w przytułku seans spirytystyczny. Podczas owej „nocy Dziadów” pojawiają się wszystkie mickiewiczowskie duchy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .