Finał III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa” już za nami!

24 stycznia 2018 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 64 odbył się Finał III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem piekła i szatana. Temat przewodni brzmiał „Piekielne klimaty”.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU „MŁODZI JAŁMUŻNICY”

19 stycznia br. wolontariusze z Technikum nr 7 wzięli udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej w ramach projektu „Młodzi Jałmużnicy”. Zajęcia prowadziły redaktor Lidia Tarczyńska z Telewizji Polskiej, Odział w Katowicach oraz redaktor Agata Pustułka z Dziennika Zachodniego. Wiedza zdobyta na warsztatach umożliwi młodzieży realizowanie zadań koniecznych do rozpowszechniania idei wolontariatu w szkole.

W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNY KLUB EKOLOGICZNY „EKOSFERA”

NAJWAŻNIEJSZE PRIORYTETY TO:
- Budowanie u uczniów postawy szacunku do przyrody i mądrego korzystania z jej zasobów.
- Podnoszenie wiedzy i świadomości ekologicznej społeczeństwa szkolnego.
PIERWSZA AKCJĄ EKOLOGICZNĄ BĘDZIE:
ADOPCJA JEDNEGO Z ZAGROŻONYCH GATUNKÓW ZWIERZĄT RAZEM Z ORGANIZACJĄ WWF POLSKA.
PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY ZNAJDUJE SIĘ TABLICA INFORMACYJNA Z CHARAKTERYSTYKĄ KAŻDEGO GATUNKU
WŚRÓD CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZOSTANIE PRZEPROWADZONA ANKIETA, KTÓREJ ZADANIEM BĘDZIE WYBÓR JEDNEGO GATUNKU.
BĄDŹ GŁOSEM TYCH, KTÓRZY GO NIE MAJĄ.
ZAANGAŻUJ SIĘ W OCHRONĘ ŚRODOWISKA W KTÓRYM ŻYJESZ.
ZAPRASZAMY DO CZYNNEGO UDZIAŁU W ŻYCIU KLUBU.

opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego – Agnieszka Kowalczyk

Regulamin
Gatunki zgrożone

BEZCENNY DAR KRWI

18.01.2018 roku grupa wolontariuszy z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru udała się do punktu krwiodawstwa przy Szpitalu Miejskim nr 1 w Sosnowcu by wziąć udział w akcji ratowania ludzkiego życia. Idea honorowego krwiodawstwa zatacza w naszej szkole coraz szersze kręgi. Już dzisiaj kolejni uczniowie wyrazili chęć uczestniczenia w następnej akcji zaplanowanej na 15 lutego 2018 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje na ten temat u opiekuna grup krwiodawczych mgr Piotra Strugały.

UCZNIOWIE CKZIU POMAGAJĄ NAJMNIEJSZYM PACJENTOM W RAMACH 26 FINAŁU WOŚP

W ciągu poprzednich 25 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej służby zdrowia sumę ponad 825 milionów złotych. Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na 2018 rok to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Ten szczytny cel przyświecał uczniom CKZiU Grota- Roweckiego 64, którzy jak co roku licznie zaangażowali się w akcję pomagania innym.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu prowadzi nabór w roku szkolnym 2018/2019 do klas VII dwujęzycznych

Informacja w załączniku - kliknij i pobierz

Piszemy listy w obronie innych…

Każdego roku, w okolicach Dnia Praw Człowieka, ustanowionego przez ONZ, organizacja Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów. Listy pisane są w obronie ludzi, których prawa są łamane w różnych krajach i na różne sposoby; ludzie ci są więzieni bez prawomocnych wyroków sądowych, prześladowani, szykanowani, pozbawiani pracy, izolowani od swoich bliskich, bezprawnie zabierane są ich domy, ziemia.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .