I Etap Olimpiady – Technik Przemysłu Mody

W dniu 26.10.2018 r. odbyły się szkolne zawody OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY.
W eliminacjach do zawodów okręgowych wzięło udział 23 uczniów klas II i III kształcących się w zawodzie techik przemysłu mody.

Mistrzostwa Sosnowca szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie już za nami

Zakończone 25 października br. Mistrzostwa Sosnowca szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie dziewcząt wyłoniły najlepsze zawodniczki. Reprezentująca Technikum nr 7 drużyna w składzie: Natalia Chlastacz, Patrycja Pakuła, Martyna Wikłacz, Alicja Zgoda, zajęła V miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 22.10.2018 nauczyciele języków obcych z Technikum Nr 7 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 9 przygotowali dla swoich uczniów nie lada atrakcje. Szkoła rozbrzmiewała tonami angielskojęzycznych i francuskojęzycznych przebojów. Szczególnym wydarzeniem tego dnia było wspólne odtańczenie belgijki. Mistrzyniami w konkursie wiedzy o krajach angielskojęzycznych zostały Żywia Tabaka i Estera Wasik z klasy 4Ta. Zabawę uprzyjemniał poczęstunek w stylu angielskim, francuskim i niemieckim, z którego dochód zostanie przeznaczony dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

SUKCES CKZiU !!!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu Kartę jakości mobilności nr 2018-1-PL01-KA109-051741.
Jest to bardzo duże wyróżnienie - Kartę posiada tylko 20 szkół w Polsce!

Karta jakości mobilności uznaje operacyjną zdolność instytucji do zarządzania wysokiej jakości projektami mobilności oraz nagradza i wspiera jej wysiłki w zwiększaniu umiędzynarodowienia w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez program Erasmus+. Karta uznaje również wysoką jakość poprzednich projektów mobilności, długoterminowe zobowiązanie do ciągłego ulepszania mobilności i strategiczne podejście organizacji do włączania międzynarodowej mobilności do swojej działalności.

KACPER KRUZ NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SZKOŁY

W piątek 19 października br. odbyła się debata kandydatów na przewodniczącego szkoły, którzy w wyborach otrzymali taką samą liczbę głosów. Uczniowie Konrad Czech i Kacper Kruz odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów naszej szkoły, które dotyczyły między innymi pracy na stanowisku przewodniczącego. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące promocji szkoły, wolontariatu szkolnego, organizacji imprez szkolnych, a także dlaczego chcą być przewodniczącym szkoły. Po debacie, która wywołała dużo emocji wśród uczniów, odbyły się wybory. Przewodniczącym szkoły został Kacper Kruz.

Słuchacze Pracowni Wizażu Szkoły Policealnej nr 7 CKZiU pod kierunkiem nauczyciela wizażu Anny Bogdziewicz wsparli artystów w zakresie charakteryzacji

19 października 2018 r. w Rybniku słuchacze pierwszego roku Szkoły Policealnej nr 7 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 uczestniczyli w próbie generalnej do spektaklu Drach” w reżyserii Roberta Talarczyka realizowanej na podstawie powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Kariery było „Bądź architektem swojego szczęścia!”. W dniach 15-19 października br. w CKZiU z tej okazji odbywały się warsztaty, wykłady oraz prelekcje dla młodzieży. Podczas tego tygodnia doradcy zawodowi oraz nauczyciele w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego podjęli szereg działań umożliwiających młodzieży rozwijanie talentów i kompetencji. Odbywały się: kiermasze ofert pracy, cykl zajęć wspomagających planowanie kariery edukacyjno-zawodowej uczniów, a także ich aktywizacje zawodowe na rynku pracy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .