Szkolny Konkurs Plastyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów CKZiU do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Polskie Symbole Narodowe na przestrzeni wieków!" Konkurs jest organizowany z okazji  Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie.
Regulamin konkursu - kliknij i pobierz

Dzień Naleśników w Technikum nr7 i Gimnazjum nr14 – tradycja francuska przekazywana z klasy do klasy

Obchody Dnia Naleśnika w naszej szkole nawiązują do LA CHANDELEUR- Święta Świec (Fête de Chandelles)

ZAPRSZAMY NA WYCIECZKĘ WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Szkolny konkurs wiedzy o Holokauście rozstrzygnięty!

Szkolny konkurs wiedzy o Holokauście rozstrzygnięty! Konkurs był skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i dotyczył znajomości historii obozu koncentracyjnego.
Auschwitz-Birkenau oraz treści wybranych opowiadań z „Medalionów” Zofii Nałkowskiej. Największą wiedzą wykazała się Katarzyna Tutaj z klasy 3gb. Drugie miejsce zajęły ex aequo Klaudia Szromek z 3 ga oraz Klaudia Pyziak z 3gb. Trzecią lokatę zdobyła Nicol Kapanke z klasy 3 gb.
Na zwyciężczynie czekają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

DZIEŃ MATURZYSTY W SZKOLE STYLIZACJI

15 lutego 2018 roku od samego rana w szkole było kolorowo, wesoło i gwarnie. To za sprawą tradycyjnego Dnia Maturzysty.
Uczniowie klas czwartych przebrani w najróżniejsze stroje odwiedzali młodsze klasy. W barwnym korowodzie znaleźli się: Harry Potter, jednorożce, panda, niedźwiedź, myszka Minie, banan, świnka i …… Trudno wymienić wszystkie przebrania, które były wyrazem fantazji tegorocznych maturzystów. Jednak największą uwagę i aplauz społeczności szkolnej wzbudził przewodzący barwnym korowodem uczeń z klasy IV Ta w przebraniu księdza. Podczas przerw przebierańcy bawili się w korytarzach przy muzyce disco. Zwieńczeniem dopołudniowej zabawy była generalna próba poloneza, która odbyła się podczas długiej przerwy. Do studniówki pozostał zaledwie jeden dzień.
Pobierz film

Noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników CKZiU ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu

24 stycznia  2018r w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 odbyło się spotkanie noworoczne z emerytowanymi pracownikami szkoły.
Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik przywitała zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu wspomniała o potrzebie spotkań z ludźmi, którzy przez lata tworzyli szkoły i stanowią część ich historii zgodnie z maksymą „A co łączy i zbliża, pozwala budować i mieć nadzieję-to cel spotkań człowieka z drugim człowiekiem…”
Goście podczas uroczystości obejrzeli Jasełka i wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów, a także spędzili miło czas na wspomnieniach, serdecznych rozmowach i kreśleniu planów na przyszłość. Na koniec pani dyrektor złożyła przybyłym gościom życzenia wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się 2018roku.
Zapraszamy w przyszłym roku!


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .