Jasełka 2017

Zgodnie ze szkolną tradycją ostatnie przedświąteczne dni przebiegały w rodzinnej atmosferze. Czwartek rozpoczęły wigilie klasowe, a zakończyła inscenizacja Jasełek zaprezentowana przez szkolne Koło teatralno-kabaretowe pod kierownictwem pana Piotra Strugały.

UCZYĆ MOŻNA SIĘ WSZĘDZIE

Przekonali się o tym uczniowie III i IV klasy Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w lekcjach przygotowanych dla młodzieży przez Muzeum Śląskie w Katowicach.

KOLEJNY TALENT POETYCKI w CKZiU

Uczennica klasy II Ta Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Wiktoria Szymanek została finalistką XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki. 15 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbędzie się konkurs finałowy, w którym weźmie udział 36 spośród 304 uzdolnionych twórców. Wiktoria zachwyciła jury niewielkich rozmiarów tekstem, w którym zabawę językiem połączyła z zadziorną ironią.
Trzeba przypomnieć, że ta młoda poetka nie tylko pisze wiersze, ale też pięknie je recytuje. Dowiodła tego, otrzymując wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz zajmując zaledwie przed miesiącem II miejsce w Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim. Ale co najważniejsze, na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa…

WIELKA WIKTORIA NASZEJ SZKOLNEJ POETKI WIKTORII

15 grudnia br. o godzinie 17.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbył się konkurs finałowy XXIV Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki. Wiktoria Szymanek, uczennica klasy IITa jako finalistka tych ogólnopolskich zmagań, została zaproszona wraz z 35 innymi uczestnikami do zaprezentowania swojego utworu jury i licznie zgromadzonej publiczności. I właśnie tejże skradła serca i otrzymała Nagrodę Publiczności, zostając jedną z laureatek turnieju.

Uczniowie Technikum nr 7 laureatami Wojewódzkiego konkursu fryzjerskiego

12 grudnia br. dobiegły końca zmagania uczestników Wojewódzkiego konkursu fryzjerskiego „o diamentowe nożyczki", odbywającego się w Bielsku-Białej. Jury konkursowe wysoko oceniło umiejętności uczniów sosnowieckiego Centrum. Weronika Chyła zdobyła 2 miejsce w konkurencji fryzura karnawałowo-sylwestrowa, natomiast Bartosz Mrozowski uplasował się na 3 miejscu w konkurencji makijaż karnawałowy "Rio de Janeiro". Serdeczne gratulujemy!!!

III Ogólnopolski Konkurs Młody Mistrz Fryzjerstwa

W dniu 14.12.2017 r. przy ul. Warneńczyka 9 Sosnowiec odbyły się Eliminacje szkolne do III Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”. Młodzi adepci zmierzyli się w konkurencji: czesanie okazjonalne, gdzie mogli wykazać się wyobraźnią I pomysłowością. Udział wzięli uczniowie z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia. Do dalszego etapu przeszło troje uczestników: Patryk Kielan IITA, Agnieszka Fliśnik IITA oraz Anna Bronecka IIITB.

Pomagamy innym także na święta

W sobotę 9 grudnia, jak co roku, młodzież z CKZiU włączyła się w przedświąteczną pomoc innym. Uczniowie kwestowali w sklepie sieci Biedronka, zachęcali klientów do pomocy materialnej na rzecz najbardziej potrzebujących. Wysiłek wolontariuszy z Gimnazjum 14 i Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przyniósł ponad 200 kg produktów spożywczych, z których powstaną paczki dla najuboższych uczniów naszej szkoły. Przyjemnie jest pomagać, kiedy widać realne efekty naszej pracy. Serdecznie dziękujemy klientom i pracownikom Biedronki przy ul. Żytniej za udział w tej szczytnej inicjatywie. Akcja „Tak pomagam” organizowana była pod opieką Caritas Polska.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .