II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej w CKZiU

15 marca 2018 roku w CKZiU, ul. Grota-Roweckiego 64 odbyło się II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej, które zostało zorganizowane  w myśl założeń Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego w zakresie unowocześnienia edukacji zawodowej w regionie i lepszego dopasowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy i gospodarki. Wydarzenie  honorowymi patronatami objęli Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Sosnowca.

Pomagamy na święta – akcja charytatywna

Jak co roku grupa młodzieży z CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w akcji charytatywnej pt. „Tak pomagam”. 10 marca br. młodzi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem zachęcali klientów sklepu Biedronka do ofiarności na rzecz potrzebujących.
Zgromadzono 145 kilogramów produktów spożywczych, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebującej młodzieży z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki wolontariuszom i ofiarności darczyńców nadchodzące święta będą piękniejsze dla naszych kolegów i ich rodzin.


UCZNIOWIE CKZIU UCZCILI PAMIĘĆ ŻÓŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca br. uczniowie CKZiU Grota-Roweckiego 64 uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku wartę pełnili na skwerze Danuty Siedzikówny "Inki" w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń, gdzie odbyły się miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz Sosnowca, radni, parlamentarzyści, kombatanci, uczniowie sosnowieckich szkół oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Głos zabrał Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na trudną historię naszego kraju i konieczność rozważnego jej analizowania. „Nasza historia nigdy nie była łatwa i nie jest. Żyjemy w czasach, gdy coraz więcej mówimy o tym, co ma być, a nie co było. Często zapominamy, że historię kraju stanowią historie konkretnych ludzi„ - powiedział w swoim przemówieniu. Uczniowie Centrum złożyli symboliczne kwiaty pod pomnikiem „Kobiet walczących w szeregach Armii Krajowej”. Uroczystość zakończył symboliczny hejnał zagrany przez sosnowiecką orkiestrę.


DZIEŃ KOBIET 2018

Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu dni świątecznych Centrum. Z tej okazji, jak co roku, 8 marca odbyła się uroczysta akademia.

„Cezar 2018”

KONKURS HISTORYCZNY CEZAR-VIII EDYCJA
„Z dziejów starożytnej Grecji i Rzymu”
Zapraszamy do udziału w konkursie.

Uczennica II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu

Zuzanna Niesyto uczennica klasy II CKZiU Gota-Roweckiego 64 Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w Konkursie „Evree Chciejto” organizowanym przez markę kosmetyczną Evree. I etap konkursu polegał na wysłaniu zdjęcia, pokazującego pasję uczestnika. Uczennica wysłała zdjęcie przedstawiające jej zainteresowanie modą, szyciem, projektowaniem. Fotografia zyskała aprobatę jury konkursowego, dzięki czemu uczennica wygrała pierwszy etap. W dniach od 2 do 3 marca 2018 roku uczestniczyła w warsztatach organizowanych w Warszawie. Po trzydniowych zajęciach Zuzanna zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu.
Na zwycięzców konkursu, którzy zostaną wyłonieni w finale, czeka nagroda główna- kreatywne warsztaty w Nowym Jorku.
Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Wieczorowe stylizacje w Galerii "Ładniej"

22 lutego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru poprowadziło w Galerii „Ładniej” warsztaty stylizacji, w których uczestniczyli mieszkańcy Sosnowca. Swoje umiejętności w kreowaniu wieczorowych fryzur i makijażu prezentowały uczennice klasy III Tb w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Kijak i p. Renaty Jadowskiej.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .