Edukacja filmowa uczniów technikum

Film pt. „Jeszcze dzień życia”  to doskonała okazja do ciekawego uzupełnienia zajęć historii, poświęconych genezie procesów dekolonizacyjnych w Azji i Afryce oraz lekcji technik multimedialnych dotyczących animacji. Młodzież z III klasy Technikum nr 7, kształcąca się w zawodzie fototechnik, uczestniczyła w projekcji filmu pt. „Jeszcze dzień życia”, łączącego animację z dokumentem na podstawie prozy Ryszarda Kapuścińskiego, mistrza fotografii i reportażu.

Uczniowie Technikum Nr 7 wyróżnieni !!!

Uczniowie Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zdobyli specjalne wyróżnienie w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Sosnowiec rzuca palenie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 30 oraz NZOZ Nasza Przychodnia. 15 listopada 2018 r. w czasie Gali Finałowej  w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu CKZiU wyróżnione zostało również przez Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Panią Barbarę Dolniak.
Za wsparcie kampanii „Jabłko zamiast papierosa” nasza szkoła otrzymała szczególne podziękowania.
Gratulujemy!  
Dyplom
List

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci. Prosimy, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i opiekunom, oraz przekazany na najbliższych zebraniach.
Z poważaniem

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

List do Rodziców i Opiekunów Uczniów
List do Dyrektorów szkół

Niezapomniane lekcje o sztuce w Muzeum Śląskim

Lekcje w Muzeum Śląskim na trwałe wpisały się w kalendarz uczniów Centrum.
15 listopada br. kolejna grupa młodzieży z III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru uczestniczyła w lekcji, dotyczącej analizy dzieła malarskiego, przygotowanej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Muzeum Śląskie w Katowicach. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy są bardzo wrażliwi na sztukę, a tym samym niezwykle jej chłonni.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Technikum nr 7

Tegoroczna akademia z okazji 11 listopada miała wyjątkowo uroczysty charakter ze względu na przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego o godzinie 11:11. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Wycieczka zawodowa – Technik przemysłu mody

14 listopada br. uczniowie CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz uczestniczki Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie Technik przemysłu mody wzięli udział w wycieczce zawodowej do Łodzi. Zwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa, w którym zostali zapoznani przez edukatora Muzeum z historią „Mody Polskiej”, zwiedzając wystawę poświęconą słynnemu polskiemu kreatorowi mody – Jerzemu Antkowiakowi. Ponadto poznali historię włókiennictwa XIX i XX wieku oraz zobaczyli pracę ówczesnych maszyn.
Film
Kolejną atrakcją wycieczki było poznanie Firmy AUNDE Poland. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja elementów tapicerki samochodowej. Proces produkcji dotyczy tkania dzianin i tkanin, wygrzewania elementów tapicerki wysokimi częstotliwościami, cięcia tkanin oraz szycia gotowych elementów tapicerki samochodowej, wykorzystując najnowsze technologie z zakresu oprogramowania maszyn, automatycznej krojowni – nowoczesne cuttery do rozkroju tkanin, nowoczesnych maszyn szwalniczych oraz ich oprzyrządowania, niezawodna kontrola jakości z  zastosowaniem laserowych skanerów, które w mocno zautomatyzowanym przemyśle motoryzacyjnym pomagają zapewnić wysoką jakość i precyzję. I tak historia włókiennictwa została zestawiona z najnowszymi technologiami. Dla uczestników wycieczki była to nieoceniona lekcja historii, a także tego co nowoczesne i rozwojowe.
Film

Podziękowania od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej dla Technikum nr 7

5 listopada 2018 roku Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, jako jedyna szkoła w kraju, zaprezentowało branżę włókienniczo - odzieżową podczas konferencji inaugurującej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce – European Vocational Skills Week zorganizowanej przez z Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Głównym celem konferencji była promocja kształcenia i szkolenia zawodowego. Równolegle do wystąpień i dyskusji ekspertów odbywały się targi, w ramach, których przedstawiciele szkół zawodowych w tym uczniowie Technikum nr 7, zaprezentowali swoje umiejętności i opowiedzieli o atrakcyjności zmieniającego się kształcenia zawodowego oraz współpracy z pracodawcami i szkołami wyższymi.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .