CKZiU Grota-Roweckiego 64 wzięło udział w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego

Świadomy wybór zawodu oraz dalszego kierunku kształcenia to dla młodego człowieka niezwykle trudna decyzja. Warto poznać aktualną ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych, aby wybór ten był jak najlepszy i najbardziej trafny. Nasze Centrum wspiera młodzież w wyborach edukacyjno-zawodowych, podejmując różne inicjatywy i przedsięwzięcia.

ABC KOLORYZACJI MILATON

Szkolenie Fale loki koki
5 października 2018 r uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 kierunku technik usług fryzjerskich uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez Pana Bartosza Bronowickiego, dyrektora artystycznego marki Mila. Fryzjerstwo dla Pana Bronowickiego to  przede wszystkim pasja. W swojej pracy opiera się na fundamentach SASSOON, inspiruje się architekturą współczesną.  Dla młodzieży była to niezwykła lekcja,  pozwalająca spojrzeć na fryzjerstwo jak na tworzenie małych dzieł sztuki. Poznając nowatorskie rozwiązania, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej  atmosferze.

Wizyta w Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik

W dniu 1 października uczniowie klasy 3 Ta pod kierunkiem Pani Renaty Jadowskiej i Pani Beaty Kijak odbyli szkolenie w Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik. Celem szkolenia było doskonalenie warsztatu pracy z zakresu nowoczesnych technik koloryzacji i strzyżenia.


Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych

3 października br. uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zawoi. Pierwszego dnia odwiedzili Suchą Beskidzką, gdzie biorąc udział w grze miejskiej zwiedzali renesansowy zamek zwany "Małym Wawelem". Ponadto zobaczyli piękny park o XIX - wiecznym założeniu, oranżerię i Domek Ogrodnika. Najwięcej emocji wzbudziła słynna karczma Rzym z ballady Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska".  Następnie wszyscy ruszyli do Zawoi, miejsca noclegu. Kolejnym etapem wyprawy był spacer do wodospadu na Mosornym, jednego z najwyższych w całych Beskidach. Drugi dzień wycieczki również przyniósł sporo wrażeń i zapewnił wiele atrakcji. W dużej mierze było to zasługą przewodnika, który zachwycił wszystkich opowieściami na temat przemierzanych pasm górskich. W schronisku Markowe Szczawiny, na zmęczonych piechurów czekała gorąca zupa. Był to bardzo intensywny dzień, który należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Podczas wycieczki wszyscy lepiej się poznali, zostały nawiązane nowe przyjaźnie. Z pewnością to pierwszy, ale nie ostatni wspólny wypad w góry.

Uczniowie klasy 3 TA z wizytą w salonie i Akademii Szkoleniowej Stylizacji Fryzur Pawła NABRDALIKA

Akademia Fryzjerska NABRDALIK - uczniowie klasy 3 Ta z pracowni stylizacji fryzur - Anny Bogdziewicz, mieli okazję poznać salon oraz Akademię Szkoleniową Stylisty Fryzur Pawła Nabrdalika oraz porozmawiać z Mistrzem o zawodzie fryzjera stylisty. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się profesjonalnemu szkoleniu z koloryzacji i strzyżeń.

Czytaliśmy na 100.lecie Niepodległej

3 października br. w czytelni biblioteki szkolnej Technikum nr 1 odbył się konkurs „Czytamy w CKZiU 2018 - O mojej Ojczyźnie”. Uczestnicy mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie utwór literacki poświęcony Polsce, Polakom i ich walce o wolność, patriotyzmowi i miłości do Ojczyzny. Zgłosiły się 22 osoby (10 z Technikum nr 1, 8 z Technikum nr 3 i 4 z Technikum nr 7), które miały odwagę wystąpić ze swoją prezentacją. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, więc piękne słowa o Niepodległej płynęły wprost do serc zgromadzonej publiczności.

Piknik z okazji 20 lecia Centrum Pediatrii

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .