Jasełka 2018

Zgodnie ze szkolną tradycją ostatnie przedświąteczne dni przebiegały w rodzinnej atmosferze. Piątek rozpoczęły wigilie klasowe, a zakończyła inscenizacja Jasełek zaprezentowana przez szkolne Koło teatralno-kabaretowe pod kierownictwem pana Piotra Strugały.

I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie +

Zdjęcie Zuzanny Marzec - uczennicy klasy IV Technikum nr 7, kształcącącej się na kierunku fototechnik, które powstało podczas realizacji projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie Selfie + w kategorii "Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w moim projekcie". Konkurs ten to doskonała okazja dla beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się efektami swojej pracy. Uczennica brała udział w stażach zagranicznych w ramach programu PO WER VET. 

Staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+ i PO WER VET

Dnia 10 grudnia br. odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów CKZiU wyjeżdżających w maju 2019 roku na staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+, "Nowe doświadczenie zawodowe - nowe możliwości" i PO WER VET, "Od stażysty do europejskiego specjalisty". W ramach spotkania uczniowie oraz ich opiekunowie podpisali pierwsze dokumenty projektowe oraz obejrzeli prezentacje poprzednich grup mobilności, przedstawiające działania projektowe oraz program kulturowy poprzednich grup. Zostali również poinformowani o kolejnych działowniach projektowych związanych z realizacją projektów.

III lokata uczennicy Technikum nr 7

14 grudnia 2018 r. odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennica Technikum nr 7, klasy 3TB, Oliwia Czeczko odpowiedziała na szereg pytań z dziedziny biologii, wirusologii, dietetyki, wiedzy o czerwonym krzyżu, I pomocy i zdobyła III lokatę uzyskując tytuł laureatki.
Serdecznie gratulujemy!


Herbatka z szarlotką

5 grudnia br. czytelnia biblioteki szkolnej Technikum nr 1 Ekonomicznego zamieniła się w kafejkę „Caffe Ekonom”. W takim klimacie odbyło się spotkanie literacko-teatralne z rodzicami pod hasłem „Herbatka z szarlotką” przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów szkoły.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

12 grudnia 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu najzdolniejsi uczniowie z naszego regionu otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Julia Filipiak uczennica III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najwyższą średnią w szkole, promocję z wyróżnieniem, a także mają szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.
Gratulujemy Julii ogromnego wyróżnienia i zachęcamy wszystkich do nauki, bo warto! Na najlepszych czekają nie tylko uznanie i podziw, ale także wymierne korzyści pieniężne.

Wolontariusze w Technikum nr 7

Od poniedziałku 10 grudnia br., w ramach współpracy z organizacją AIESEC, szkoła gości wolontariuszkę z Maroka, a od środy studenta z Meksyku.
Zohra i Jesus przez dwa tygodnie będą prowadzić zajęcia w języku angielskim. Młodzież z Technikum nr 7 będzie miała możliwość poznać kulturę Maroka i Meksyku. Z pewnością udział w zajęciach prowadzonych przez gości spoza Europy przyczyni się do zwiększenia umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .