BAŚNIOWY ŚWIAT W CKZIU

25 kwietnia odbył się V Wojewódzki Konkurs Fryzur i Makijażu -„Baśnie”, zorganizowany przez Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z województwa śląskiego zainteresowanych modą, stylizacją, którzy dalszą ścieżkę edukacji planują rozwinąć w tym kierunku. Jego celem jest promocja umiejętności i zdolności młodzieży w zakresie fryzjerstwa, wizażu i wykonania makijażu oraz zachęcenie gimnazjalistów do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z Gimnazjów w całym regionie, których zadaniem było wykonanie inspirowanej baśniami stylizacji fryzur i makijażu. Jury konkursowe było pod dużym wrażeniem kreatywności i umiejętności uczestników.
Dziennik Zachodni - kliknij i przeczytaj

WERNISAŻ FOTOGRAFICZNY SARY WACH

24 kwietnia br. o godz. 17.30 sosnowiecka Galeria „Ładniej” gościła licznie zebranych miłośników fotografii Sary Wach - uczennicy CKZiU, II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, kształcącej się w klasie o specjalności fototechnik.

Uczniowie CKZiU doskonalą swój warsztat

viamodaW ramach współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 z Wyższą Szkołą VIAMODA w Warszawie uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru kształcące się na kierunku technik przemysłu mody zostały zaproszone na organizowane przez uczelnię warsztaty rozwijające ich umiejętności zawodowe - „Wstęp do metodyki procesu projektowania w branży mody, czyli jak wyobraźnię przełożyć na oryginalną koncepcję projektową”. Warsztaty te mają na celu uzyskanie wiedzy z zakresu podstaw procesu projektowego oraz jego organizacji, a także mają pobudzać wyobraźnię i kreatywność  uczestników.

XVIII Ogólnopolskie Seminarium Studenckie TEXTIL 2018

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zaprosił uczniów CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru na XVIII Ogólnopolskie Seminarium Studenckie TEXTIL 2018 organizowane dla uczniów szkół średnich, którzy interesują się szeroko pojętym włókiennictwem i modą.

TECHNIKA W SŁUŻBIE JĘZYKA- V edycja konkursu tłumaczeniowego

"Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"

John F. Kennedy

Dnia 12 kwietnia 2018r o godz. 12.00 w Technikum nr7 uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz kolejny podjęli wyzwanie tłumaczenia teksów obcojęzycznych. Tematem przewodnim V edycji konkursu była miłości do ojczyzny, regionu, służby dla swojego narodu, rozumienie patriotyzmu jako umiłowanie   i przywiązanie do kraju w opozycji do nacjonalizmu czy też rasizmu. 

SZKOLNY KLUB EKOLOGICZNY „EKOSFERA”

W roku szkolnym 2017/2018 jednym z priorytetów Szkolnego Klubu Ekologicznego było przeprowadzenie symbolicznej adopcji zagrożonego gatunku z organizacją WWF Polska. Społeczność szkolna wybrała z pośród 8 gatunków jeden – FOKĘ. Odbyły się dwie akcje zbierania funduszy, w wyniku których zebraliśmy 184,58 złotych. Po wpłaceniu na konto WWF Polska otrzymaliśmy Certyfikat Symbolicznej Adopcji Foki Szarej. Działalność naszego klubu ma na celu budowanie u uczniów postawy szacunku do przyrody i mądrego korzystania z jej zasobów oraz podnoszenie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Certyfikat Symbolicznej Adopcji Foki Szarej - kliknij.

 ZAANGAŻUJ SIĘ W OCHRONĘ ŚRODOWISKA W KTÓRYM ŻYJESZ.
opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego – Agnieszka Kowalczyk

Galeria „Ładniej” zaprasza do współpracy!

Jesteś osobą, dla której pojęcia jak design czy rękodzieło nie są obce. Uczucie pędzla lub ołówka w dłoni nie są dla Ciebie niczym nowym? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość, ale nie miałeś/miałaś nigdy okazji, a może potrzebujesz kogoś kto pomógłby poprawić Ci twój warsztat? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/trafiłaś! Galeria "Ładniej" czeka na takich ludzi jak Ty.
Zgłoś się do nas! Warszawska 3, 41-200 Sosnowiec

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .