JAK TEATR PRZYSZEDŁ NA RATUNEK LITERATURZE?

Dnia 7 kwietnia br. Klasy III oraz II Ta Technikum nr 7 pod opieką nauczycieli obejrzały przedstawienie pt. „Świat Bruna Schulza” poświęcone bohaterom opowiadań „Sklepy cynamonowe” oraz „Sanatorium pod Klepsydrą”, przygotowane prze Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

POMAGAMY INNYM

Uczniowie Technikum nr 7 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 9 jak co roku przyłączyli się do pięknej akcji pomagania pensjonariuszom Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Dnia 11 kwietnia br. zorganizowali kiermasz wielkanocnych ciast i ozdób. Na stołach można było zobaczyć kolorowe pisanki, fantazyjnie zdobione jaja i bardzo ciekawe ozdoby stołu. Na łasuchów czekały serniki, makowce, jabłeczniki i ślicznie ozdobione małe babeczki. Nic dziwnego, że wszystko zostało sprzedane „na pniu”. Zaangażowanym uczniom w tym roku udało się zebrać prawie 300 złotych. Opiekunem akcji była pani Jagoda Hartel.

DZIEŃ OTWARTY w Technikum nr 7

W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz ZSZ nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej w Sosnowcu zostały zorganizowane DNI OTWARTE.  Na gimnazjalistów, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych czekało szereg atrakcji. Oprócz możliwości zwiedzenia pracowni przedmiotowych goście mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych. Tegoroczne spotkanie miało na celu prezentację bogatej oferty kierunków kształcenia w szkole ze szczególnym uwzględnieniem nowych propozycji edukacyjnych w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodach krawiec/tapicer oraz fryzjer i fotograf. 

FITNESS DAY

Dnia 10 kwietnia br. w Technikum nr 7 i Gimnazjum nr 14 odbył się Fitness Day. W zajęciach wzięły udział uczennice technikum i gimnazjum. W czasie zajęć dziewczęta mogły zapoznać się z różnorodnymi formami fitnessu, uzyskać informacje na temat zdrowego odżywiania, poznać walory aktywności fizycznej.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2017

Każdego roku 7 kwietnia obchodzimy ten dzień w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Dzięki temu mamy możliwość podjęcia w naszej szkole kolejnych działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, które nurtują nie tylko naszych uczniów, ale również ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja. Hasło kampanii brzmi „Depresja porozmawiajmy o niej”.

UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH TECHNIKUM NR 7

28 kwietnia br. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas maturalnych.

 

Wojtek Sułek The Player

 

 

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .