„Oddaj krew – ratuj życie”

5 października 2017 roku po raz kolejny dziesięcioro nowo upieczonych osiemnastolatków z naszej szkoły zainicjowało szkolny program krwiodawstwa: ”Oddaj krew – ratuj życie”. Odważni młodzi ludzie inspirowani ideą niesienia pomocy przezwyciężyli opór przed igłą i poddali się euforii jaka ich ogarnęła pod wpływem spływającego z ich żył bezcennego lekarstwa. Jeśli czujesz w sobie odwagę i chcesz zmieniać otaczający świat dołącz do krwiodawców z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Wszelkie informacje na ten temat u opiekuna akcji mgr P. Strugała.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Pod tym hasłem, 29 września br. w Technikum nr 7 oraz Gimnazjum nr 14 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zapomnieli o matematyce, mieli okazję nadrobić zaległości. Z kolei nauczyciele mogli dać dobry przykład swoim podopiecznym i pochwalić się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

Uczniowie CKZiU oraz Gimnazjum nr 14 uczcili pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia

W niedzielę10 września br. uczniowie sosnowieckiego Centrum Grota-Roweckiego 64 wraz z młodszymi kolegami z Gimnazjum nr 14 uczcili pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia, męczonych i zamordowanych w tym mieście.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych CKZiU

26 września 2017 roku o godzinie 10.30 uczniowie klas pierwszych Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Sosnowcu złożyli uroczyste Ślubowanie. Akt ten potwierdził, że pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolonej i stali się jej pełnoprawnymi członkami.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 już za nami

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 odbyło się 4 września br. na sali gimnastycznej.

UCZENNICA CKZIU W GRONIE NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

6Uczennica Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 -Agnieszka Serek otrzymała w roku szkolnym 2017/2018 stypendium dla najzdolniejszych uczniów naszego województwa, przyznawane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, m.in. w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz uzyskał tytuł laureata lub finalisty. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 22 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Stypendystce z Sosnowca gratulujemy osiągnięć naukowych i życzymy dalszych sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ZŁOTA NITKA" 2017

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, organizatorzy Łodź Young Fashion 2017, czyli czterodniowego wydarzenia modowego, ogłaszają dwa konkursy skierowane do młodych projektantów mody (do 30 roku życia) – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .