Wojtek Sułek The Player

 

 

 

Akcja charytatywna „Tak pomagam”

W sobotę 25 marca 2017 roku grupa wolontariuszy z CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w akcji charytatywnej „Tak pomagam”, organizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Celem akcji było zebranie artykułów spożywczych. Dzięki hojności klientów dyskontu Biedronka oraz zaangażowaniu naszych wolontariuszy zgromadzono około 300 kg towarów o długim terminie ważności do spożycia, które zostały przekazane do Szkoły Specjalnej przy ul. Suchej w celu sporządzenia paczek dla najuboższej młodzieży oraz mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazany dar serca.

 

 

Wernisaż wystawy fotografii pt. „prospektor” autorstwa Kamila Wędzichy

13 marca br. o godz. 17.30 sosnowiecka Galeria „Ładniej” gościła licznie zebranych miłośników fotografii Kamila Wędzichy - ucznia CKZiU,  III klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, kształcącego się w klasie o specjalności fototechnik, który przygotował prace, opatrzone tajemniczym tytułem „prospektor”.

ZA NAMI III ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY

21-22 marca 2017 roku odbył się III etap - centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zmagania uczestników olimpiady przebiegały na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Do III etapu olimpiady zakwalifikowano 69 uczestników, a przystąpiło 68 uczniów z 20 szkół, z terenu całej Polski. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi z części pisemnej, co gwarantowało uczestnikom uzyskanie tytułu finalisty i tytuł taki otrzymało 46 uczniów w tym 4 uczennice z naszej szkoły- 3 uczennice z kl. III w zawodzie Technik Technologii Odzieży i 1uczennica z kl. II w zawodzie Technik Przemysłu Mody.

Śladami Zagłębiowskich Żydów

27 lutego 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie młodzieży CKZiU Grota-Roweckiego 64 z cyklu spotkańz kulturą judeochrześcijańską. Uczniowie z klas IV Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru pod opieką nauczycieli języka polskiego oraz pani bibliotekarki obejrzeli w będzińskim kinie NOWOŚĆ fascynujący film pt. „Sprawiedliwi”. Tym razem została przypomniana historia niezwykle odważnych ludzi, ratujących żydowskie dziecko. Cudem uratowana dziewczynka wraca po wojnie do swoich wybawców z prośbą o przyjęcie honorowego tytułu Sprawiedliwych wśród narodów. Film „Sprawiedliwi” nie tylko przypomina wojenne losy starozakonnych, ale jest także pretekstem do rozważań nad moralnymi wyborami każdego człowieka, niezależnie od narodowości i wyznania.

Film ,,Maria Skłodowska Curie’’ - odkrywanie na nowo postaci wybitnej Polki

17 marca br. uczniowie z klas I Ta i III Tc pod opieką nauczyciela języka francuskiego mgr Agaty Piątek obejrzeli film pt. ,,Maria Skłodowska-Curie ‘’. Jest to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków- polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International co roku odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Uczniowie i uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru uczestniczyli po raz kolejny w Maratonie. W tegorocznej edycji pisaliśmy i wysyłaliśmy listy - apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

 

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .