Los zwierząt nie jest nam obojętny

Uczniowie Technikum nr7, ZSZ nr9 oraz Gimnazjum nr14 wykazali się ogromnym zaangażowaniem w organizacji kiermaszu na rzecz pomocy zwierzętom z sosnowieckiego schroniska. Kiermasz odbył się w ramach prowadzonej w CKZiU akcji „Psia Kość”. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się domowe wypieki, własnoręcznie wykonana biżuteria i ozdoby oraz loteria fantowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się troską o zwierzęta i tak liczne odwiedzili nasze stoiska.

 

PROJEKT PO WER VET 2017 „OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”

FE Wiedza Edukacja Rozwoj

europejski fundusz spoleczny

„OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
2017-1-PL01-KA102-036799

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 uczniowie CKZiU po raz kolejny będą odbywać staże zagraniczne w ramach projektu POWER. Projekt jest kierowany do uczniów klas trzecich kierunków:

MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW w Sosnowcu

W dniach od 7 do 14 października br. w ramach projektuMODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW”, realizowanego ze Stowarzyszeniem ART-EDU w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 gościliśmy grupę młodzieży z opiekunami z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze.

Zawody szkolne - Technik Przemysłu Mody

W dniu 26.10.2017 roku o godz 9:00 odbędą się zawody szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

Udział biorą uczniowie klas II i III z kierunku Technik Przemysłu Mody.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wicedyrektor CKZiU pani Małgorzata Nowak złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Słowa podziękowań przekazał również wicedyrektor Centrum pan Janusz Chmurzyński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość zawodu nauczyciela.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

16 października to ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM w tym roku po raz trzeci zorganizowany w naszej szkole. Święto obchodzone corocznie proklamowane przez FAO w 1979 roku, którego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych, propagowanie zdrowego stylu życia na co dzień i zgłębianie wiedzy na temat głodu, oraz głodu utajonego i jego konsekwencji. W ramach akcji przygotowaliśmy kawiarenkę owocowo-warzywną, w której promowaliśmy picie naturalnych soków owocowych i warzywnych oraz spożywanie owoców. W trakcie akcji wyznaczaliśmy wskaźnik BMI. Organizatorem była Agnieszka Kowalczyk wraz z uczennicami z klasy II Ta.

„MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW” ROZPOCZĘTY

CKZiU Grota-Roweckiego 64 rozpoczęło realizację projektu „MODNY DIALOG MŁODYCH POLAKÓW I UKRAIŃCÓW” z programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Projekt realizowany jest we współpracy z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze na Ukrainie. Placówka ta kształci młodzież m. in. na kierunkach projektowanie ubrań i obuwia oraz modelowanie i projektowanie produktów przemysłowych. W ramach projektu grupa 40-tu uczniów z Polski i Ukrainy tworzy wspólną kolekcję  zatytułowaną  „Od projektu po wybieg”. Uczestnicy przedsięwzięcia mają do dyspozycji doskonale wyposażone specjalistyczne pracownie oraz różnorodne materiały dydaktyczne. Dla młodych adeptów sztuki krawieckiej z obu krajów, zostały przewidziane warsztaty i spotkania z przedstawicielami branży modowej. 10 października br. młodzież spotkała się ze Sławomirem Smolorzem - projektantem, absolwentem sosnowieckiej szkoły. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mogli uzyskać odpowiedź na pytania związane z procesem projektowania i ścieżką kariery zawodowej. Zwieńczeniem tygodniowego pobytu młodzieży z Ukrainy w Polsce będzie finałowy pokaz, podczas którego zostanie przedstawiona wspólna kolekcja „Od projektu po wybieg” oraz kolekcje powstałe w pracowniach Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze i Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Podsumowanie wspólnej, twórczej pracy młodzieży już 13 października 2017 roku.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .