Ślubowanie uczniów klas pierwszych CKZiU

26 września 2017 roku o godzinie 10.30 uczniowie klas pierwszych Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Sosnowcu złożyli uroczyste Ślubowanie. Akt ten potwierdził, że pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolonej i stali się jej pełnoprawnymi członkami.

UCZENNICA CKZIU W GRONIE NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

6Uczennica Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 -Agnieszka Serek otrzymała w roku szkolnym 2017/2018 stypendium dla najzdolniejszych uczniów naszego województwa, przyznawane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który oprócz bardzo dobrych wyników w nauce może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, m.in. w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz uzyskał tytuł laureata lub finalisty. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 22 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Stypendystce z Sosnowca gratulujemy osiągnięć naukowych i życzymy dalszych sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ZŁOTA NITKA" 2017

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, organizatorzy Łodź Young Fashion 2017, czyli czterodniowego wydarzenia modowego, ogłaszają dwa konkursy skierowane do młodych projektantów mody (do 30 roku życia) – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.

Uczniowie CKZiU oraz Gimnazjum nr 14 uczcili pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia

W niedzielę10 września br. uczniowie sosnowieckiego Centrum Grota-Roweckiego 64 wraz z młodszymi kolegami z Gimnazjum nr 14 uczcili pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia, męczonych i zamordowanych w tym mieście.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca br. w piątek w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz ZSZ nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej uroczyście zakończono rok szkolny 2016/2017. Z tej okazji odbyła się akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną: dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów. 

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 już za nami

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 odbyło się 4 września br. na sali gimnastycznej.

Uczniowie CKZiU mówią " STOP DOPALACZOM". WYBIERZ ŻYCIE"

Dnia 7 czerwca 2017 uczniowie CKZiU wzięli udział w I Sosnowieckim Marszu pod hasłem: "STOP DOPALACZOM. WYBIERZ ŻYCIE".

Patronat honorowy nad marszem objął Prezydenta Miasta Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński. W marszu wzięło udział około 600 uczniów z 18 sosnowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele, sportowcy i samorządowcy. Celem przedsięwzięcia było włączenie się sosnowieckiej młodzieży w ogólnopolską akcję „Stop dopalaczom” poprzez zamanifestowanie solidarnej postawy sprzeciwu wobec zażywania i handlowania dopalaczami oraz budowanie świadomości zagrożeń, jakie niosą „nowe narkotyki”. Pomysłodawcą i organizatorem marszu był Zespół Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .