ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

28 września 2018 roku w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia Rzemieślniczo- Artystycznej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli  ślubowanie, po którym zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Dyrektor CKZiU mgr inż. Elżbieta Czernik uroczyście przywitała zgromadzonych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce.

UCZYĆ MOŻNA SIĘ WSZĘDZIE- lekcja w Muzeum Śląskim

28 września br. uczniowie III klasy CKZiU, kształcący się w zawodzie fototechnik uczestniczyli w lekcji, dotyczącej analizy dzieła malarskiego, przygotowanej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Muzeum Śląskie w Katowicach.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 odbyło się 3 września br. na sali gimnastycznej. Po uroczystym odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego, wicedyrektor placówki mgr Janusz Chmurzyński serdecznie przywitał nauczycieli, uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów rozpoczynających naukę. W swoim przemówieniu życzył nauczycielom owocnej pracy, uczniom samych sukcesów, a maturzystom bardzo dobrych wyników z egzaminu maturalnego i zawodowego. Następnie przedstawił wychowawców klas oraz grono pedagogiczne. W swoim wystąpieniu przypomniał również o szczególnym znaczeniu daty 1 września, która skłania do zadumy nad latami wojny i okupacji hitlerowskiej. Te wyjątkowo ważne karty naszej historii przypomniała również młodzież z klasy 4 Ta w krótkim montażu słowno- muzycznym. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

CKZiU wśród najlepszych


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 jako pierwsza szkoła w naszym powiecie, a w roku 2018 jako jedyna w województwie śląskim, zdobyła KARTĘ JAKOŚCI MOBILNOŚCI w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach programu Erasmus+.

Egzamin Zawodowy Technikum nr 7

Do 7 września 2018 r. włącznie, proszę składać deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń-luty 2019 r.
Deklaracje proszę składać w sekretariacie szkoły przy ul. Grota-Roweckiego 64.

Czytamy na Stulecie Niepodległej

Biblioteka CKZiU jak co roku organizuje konkurs czytania dla uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Czytaliśmy już Sienkiewicza, Wyspiańskiego, a tym razem konkurs będzie „O mojej Ojczyźnie”. To promocja czytelnictwa wśród naszej młodzieży i jednocześnie podkreślenie oraz uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Informacje szczegółowe znajdują się w Regulaminie opublikowanym na stronach internetowych oraz wywieszonym na tablicach ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami poczytać!
3 października o godz. 1100 startuje „Czytanie w CKZiU – O mojej Ojczyźnie”!

Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą jest w Technikum nr 7

W sobotę 23 czerwca br. we Włocławku rozpoczęły się 72 PZLA Mistrzostwa Polski U20.
Pierwszego dnia zawodów rozegrano w sumie osiem finałów.
W konkursie pchnięcia kulą wprawdzie wygrała Ewa Różańska, ale tuż za nią wynikiem 13.59 uplasowała się Barbara Nowak uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .