Niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Dnia 29 listopada 2018 r. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie to miało za zadanie przypomnieć odległe, jakże znaczące dla każdego Polaka chwile, ale także uświadomić, że najważniejszą wartością jest wolna Ojczyzna.

WARSZTATY W SOSNOWIECKIM PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM

W dniach od 14 do 27 listopada 2018 r. młodzież CKZiU uczestniczyła wraz z opiekunami w zajęciach warsztatowych w Sosnowieckim parku Naukowo-Technologicznym. Warsztaty prowadzone były przez pracowników naukowych Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematyka zajęć dotyczyła badań naukowych oraz profilaktyki prozdrowotnej.

Technikum nr 7 zaprezentowało się podczas 2 edycji KTW Fasion Week

Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 brało udział w wielkiej modowej imprezie KTW Fasion Week, odbywającej się od 8 do 11 listopada br. w katowickiej Fabryce Porcelany. W programie 2 edycji Fasion Week znalazły się premierowe pokazy znanych i początkujących projektantów, dyskusje i wykłady otwarte.

„Moda na ECO”

27.11.2018 roku uczniowie z klasy II Ta, kształcący się w zawodzie Technik przemysłu mody uczestniczyli w I Konferencji i warsztatach „Moda na ECO” w Katowicach.
Organizatorem przedsięwzięcia była JC Academia Agencja Marketingu Zintegrowanego i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.
W ramach konferencji odbyły się wykłady dotyczące Eco Mody i Eco Tekstyliów oraz warsztaty pt. „Zaprojektuj i wykonaj EKO Produkt”, w ramach, których uczestnicy mogli wykonać akcesoria lub ubiory o charakterze ekologicznym.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 włączyło się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, co jest wyrazem pamięci o poszkodowanych na drogach.

Szkolenie zawodowe – technik przemysłu mody

26.11.2018 roku odbyło się szkolenie dla uczniów III klasy kształcących się w zawodzie Technik przemysłu mody, pt. "Jak założyć własną markę modową", które przeprowadziła Żaneta Manikowska - przedsiębiorca w branży modowej, ekspert w dziedzinie kreowania wizerunku biznesowego i politycznego, dyplomowany projektant ubioru oraz profesjonalna stylistka mody, specjalista z zakresu etykiety w biznesie, dress code'u, protokołu dyplomatycznego.

Edukacja filmowa uczniów technikum

Film pt. „Jeszcze dzień życia”  to doskonała okazja do ciekawego uzupełnienia zajęć historii, poświęconych genezie procesów dekolonizacyjnych w Azji i Afryce oraz lekcji technik multimedialnych dotyczących animacji. Młodzież z III klasy Technikum nr 7, kształcąca się w zawodzie fototechnik, uczestniczyła w projekcji filmu pt. „Jeszcze dzień życia”, łączącego animację z dokumentem na podstawie prozy Ryszarda Kapuścińskiego, mistrza fotografii i reportażu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .