Natasha Pavluchenko objęła patronatem uczniów technikum przemysłu mody

pavluchenkoNatasha Pavluchenko, światowej sławy projektantka, objęła patronatem uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. Dnia 26 lutego 2019 roku w siedzibie CKZiU zostało zawarte porozumienie o współpracy między dyrektorem Centrum Elżbietą Czernik a projektantką. W ramach patronatu kreatorka będzie prowadzić: warsztaty tematyczne oraz konsultacje dotyczące kolekcji projektowanych przez uczniów, wykłady poświęcone biznesowi mody w praktyce. Ponadto będzie sprawować merytoryczny nadzór nad przygotowaniem uczniów do konkursów krajowych i międzynarodowych.  Z pewnością nawiązana współpraca w przyszłości zaowocuje osiągnięciami potwierdzającymi wysoką rangę szkoły.

dEfekt

plakat webWystawa Fotografii Uczniów Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.

Fotografia to w coraz większym stopniu technologia - konkretna, pełna zasad i praw. Medium fotografii cyfrowej pozwala na wykreowanie nieograniczonego niczym obrazu. Ale co z przypadkiem? Co z błędami, czy są dopuszczalne, interesujące, potrafią prowokować, pokazywać nowe formy i treści? W projekcie postanowiliśmy zająć się właśnie błędami fotograficznymi. Poszukiwania obrazu oparte o złą ekspozycję, długie czasy naświetlania, szumy, destrukcję plików czy działania na granicy czytelności. Powstała seria zdjęć, pokazuje myślenie młodych fotografów. Eksperyment, doświadczenie, zabawa z obrazem i wreszcie efekt końcowy - praca naświetlona na papier fotograficzny. Serdecznie zapraszamy na wystawę Uczniów kierunku fotografia i multimedia - Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Przedstawione prace to fragment tematu zaliczeniowego “Estetyka Błędu”, klasy drugiej technikum. Wernisaż Wystawy: 10.02.2019 godz. 18.00 ARTkwarium, 3 Maja 1 Sosnowiec. 
Autorzy prac: Daria Adamczyk, Natalia Bełkowska, Patryk Białas, Katarzyna Chycka, Adam Czech, Sandra Fijałkowska, Julia Janus, Anna Jędrszczyk, Pamela Lorenc, Karolina Lutek, Martyna Nowak, Magdalena Pejas, Klaudia Przybyła, Klaudia Sienica, Igor Skura, Zuzanna Słaboń, Wiktoria Stępień, Natalia Tyrak, Karolina Wichrowska, Natalia Wróbel, Kamila Zajączkowska, Natalia Zamojska.

https://www.facebook.com/fotografiaCKZiU

Finał IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa” już za nami!

17 stycznia 2019 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 64 odbył się Finał IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem wiosny. Temat przewodni brzmiał „Magiczna wiosna”.

FERIE ZIMOWE 2019

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi prosimy Państwa o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych dopalaczami. 
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

Wręczenie nagród w konkursie SELFIE+

Dnia 8 stycznia br podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie SELFIE+. Nagrodę za I miejsce w kategorii "Dziedzictwo Kulturowe" w imieniu CKZiU odebrała pani Magdalena Domska opiekun stażystek podczas mobilności w Walencji.Finał I edycji konkursu dla stylistów – „Akcja Stylizacja”

W piątek 25 stycznia br. odbył się finał I edycji konkursu dla stylistów – „Akcja Stylizacja”. Był to trzeci, podsumowujący etap konkursu, polegający na wykonaniu i zaprezentowaniu na modelce autorskiej stylizacji - strój, makijaż, fryzura. Temat konkursu - I'm cute & dangerous.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY

II ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJETNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY JUŻ ZA NAMI.
04 stycznia 2019 roku odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zmagania uczestników olimpiady przebiegały równocześnie w dwóch siedzibach Komitetów Okręgowych: na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz w sosnowieckiej Wyższej Szkole Humanitas.
Do II etapu olimpiady zgłoszonych było 220 uczestników a przystąpiło 176 uczniów z 21 szkół, z terenu całej Polski. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi co pozwoliło im zakwalifikować się do III etapu, który odbędzie się w marcu br. na Politechnice Łódzkiej. Do etapu centralnego Olimpiady zakwalifikowało się 51uczniów, spośród których zostanie wyłonionych pięciu laureatów. Będą oni walczyć o kolejne miejsca w części ustnej, kończącej zmagania uczestników.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom zakwalifikowanym  do III etapu i życzymy powodzenia.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .