Konkurs wiedzy o Holokauście

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Holokauście. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w Regulaminie zamieszczonym poniżej. Zgłoszenia przyjmują panie: I. Gumula i I. Paliga do dnia 15 stycznia.
Regulamin

EKOAGENT W TECHNIKUM NR 7 PROJEKTOWANIA I STYLIZACJI UBIORU

5 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 gościli twórcy telewizyjnego programu Ekoagent, emitowanego na antenie TVP3. Młodzi adepci sztuki krawieckiej będą bohaterami kolejnego odcinka Ekoagenta, a to za sprawą zaprojektowanej i wykonanej przez siebie ekokolekcji strojów jeansowych. Wykorzystując wyobraźnię i umiejętności zawodowe stworzyli nowe, oryginalne modele odzieży. Pokazali, jak można przekształcić nienoszone, niemodne ubrania i wykorzystać ponownie. Uczniowie stali się ekobohaterami, którzy mają świadomość jak nasze konsumenckie wybory wpływają na przyszłość świata, człowieka i środowiska. Ekobohaterów będzie można zobaczyć na antenie TVP3 we wtorek 16 stycznia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

UCZYĆ MOŻNA SIĘ WSZĘDZIE

Przekonali się o tym uczniowie III i IV klasy Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w lekcjach przygotowanych dla młodzieży przez Muzeum Śląskie w Katowicach.

Uczennice Technikum nr 7 zakwalifikowały się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

4 stycznia 2018 roku w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY. Spośród 161 uczestników z 13 szkół do zawodów III stopnia zakwalifikowało się 20 osób. Najlepsi w zawodach okręgowych zdobyli minimum 60% punktów możliwych do uzyskania. Z CKZIU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru do zawodów III stopnia zakwalifikowały się dwie osoby: Julia Filipiak- uczennica II klasy i Izabela Błaś-  uczennica III klasy.  Dziewczęta kształcą się w zawodzie technik przemysłu mody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WIELKA WIKTORIA NASZEJ SZKOLNEJ POETKI WIKTORII

15 grudnia br. o godzinie 17.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbył się konkurs finałowy XXIV Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki. Wiktoria Szymanek, uczennica klasy IITa jako finalistka tych ogólnopolskich zmagań, została zaproszona wraz z 35 innymi uczestnikami do zaprezentowania swojego utworu jury i licznie zgromadzonej publiczności. I właśnie tejże skradła serca i otrzymała Nagrodę Publiczności, zostając jedną z laureatek turnieju.

Jasełka 2017

Zgodnie ze szkolną tradycją ostatnie przedświąteczne dni przebiegały w rodzinnej atmosferze. Czwartek rozpoczęły wigilie klasowe, a zakończyła inscenizacja Jasełek zaprezentowana przez szkolne Koło teatralno-kabaretowe pod kierownictwem pana Piotra Strugały.

III Ogólnopolski Konkurs Młody Mistrz Fryzjerstwa

W dniu 14.12.2017 r. przy ul. Warneńczyka 9 Sosnowiec odbyły się Eliminacje szkolne do III Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”. Młodzi adepci zmierzyli się w konkurencji: czesanie okazjonalne, gdzie mogli wykazać się wyobraźnią I pomysłowością. Udział wzięli uczniowie z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia. Do dalszego etapu przeszło troje uczestników: Patryk Kielan IITA, Agnieszka Fliśnik IITA oraz Anna Bronecka IIITB.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .