Staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+ i PO WER VET

Dnia 10 grudnia br. odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów CKZiU wyjeżdżających w maju 2019 roku na staże zagraniczne w ramach programów Erasmus+, "Nowe doświadczenie zawodowe - nowe możliwości" i PO WER VET, "Od stażysty do europejskiego specjalisty". W ramach spotkania uczniowie oraz ich opiekunowie podpisali pierwsze dokumenty projektowe oraz obejrzeli prezentacje poprzednich grup mobilności, przedstawiające działania projektowe oraz program kulturowy poprzednich grup. Zostali również poinformowani o kolejnych działowniach projektowych związanych z realizacją projektów.

Herbatka z szarlotką

5 grudnia br. czytelnia biblioteki szkolnej Technikum nr 1 Ekonomicznego zamieniła się w kafejkę „Caffe Ekonom”. W takim klimacie odbyło się spotkanie literacko-teatralne z rodzicami pod hasłem „Herbatka z szarlotką” przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów szkoły.

Niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Dnia 29 listopada 2018 r. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie to miało za zadanie przypomnieć odległe, jakże znaczące dla każdego Polaka chwile, ale także uświadomić, że najważniejszą wartością jest wolna Ojczyzna.

Wolontariusze w Technikum nr 7

Od poniedziałku 10 grudnia br., w ramach współpracy z organizacją AIESEC, szkoła gości wolontariuszkę z Maroka, a od środy studenta z Meksyku.
Zohra i Jesus przez dwa tygodnie będą prowadzić zajęcia w języku angielskim. Młodzież z Technikum nr 7 będzie miała możliwość poznać kulturę Maroka i Meksyku. Z pewnością udział w zajęciach prowadzonych przez gości spoza Europy przyczyni się do zwiększenia umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów.


WARSZTATY W SOSNOWIECKIM PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM

W dniach od 14 do 27 listopada 2018 r. młodzież CKZiU uczestniczyła wraz z opiekunami w zajęciach warsztatowych w Sosnowieckim parku Naukowo-Technologicznym. Warsztaty prowadzone były przez pracowników naukowych Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematyka zajęć dotyczyła badań naukowych oraz profilaktyki prozdrowotnej.

Mikołajki w Stylizacji

7 grudnia w naszej szkole zapanowała atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy odwiedził Św. Mikołaj ze słodkościami. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz, na którym można było spróbować pysznego ciasta, jak również wziąć udział w loterii fantowej. Cała kwota, która została zebrana zostanie przeznaczona na organizację Zabawy Mikołajkowej zaplanowanej na 14 grudnia i zakup paczek dla dzieciaków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka nr 2 w Sosnowcu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.


„Moda na ECO”

27.11.2018 roku uczniowie z klasy II Ta, kształcący się w zawodzie Technik przemysłu mody uczestniczyli w I Konferencji i warsztatach „Moda na ECO” w Katowicach.
Organizatorem przedsięwzięcia była JC Academia Agencja Marketingu Zintegrowanego i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.
W ramach konferencji odbyły się wykłady dotyczące Eco Mody i Eco Tekstyliów oraz warsztaty pt. „Zaprojektuj i wykonaj EKO Produkt”, w ramach, których uczestnicy mogli wykonać akcesoria lub ubiory o charakterze ekologicznym.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .