UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

UROCZYTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ODBĘDZIE SIĘ 19 CZERWCA 2019
O GODZ. 9:00

Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zaprezentowali kolekcję „Szarm & Szyk” podczas tegorocznego Święta Szkoły

12 czerwca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota- Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Szarm & Szyk”.

W zdrowym ciele zdrowy duch

3 czerwca br., na dużej przerwie, sala biologiczna zmieniła się w gabinet medyczny. Akcja pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” miała na celu przekonać młodzież, że łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć.
Uczennice i uczniowie zapoznali się z zasadami profilaktyki nowotworów (szyjki macicy, skóry), chorób wirusowych, chorób układu krążenia oraz wad rozwojowych. 
W tym czasie można było zmierzyć tętno, ciśnienie krwi, obliczyć BMI, ocenić i skonsultować swoje wyniki. Osoby chętne mogły obejrzeć film edukacyjny  oraz rozwiązać krzyżówkę, dotyczącą nowotworów.
U większości osób stwierdzono prawidłową masę ciała oraz prawidłowe tętno i ciśnienie. Wszyscy uczestnicy akcji świetnie poradzili sobie z pytaniami w krzyżówce.


Uczniowie CKZiU najlepszymi anglistami w powiecie w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2019


Uczniowie CKZiU po raz kolejny odnieśli duży sukces w konkursie języka angielskiego FOX odbywającego się pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
CKZiU reprezentowało 15 uczniów z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Wszyscy rozwiązali bardzo trudny test, który sprawdzał wiedzę gramatyczną, leksykalną, kulturoznawczą oraz z treści z zadanej lektury "The Creeping Man”. W klasyfikacji powiatowej uczennica Julia Pieszczek zajęła 2 miejsce, Aleksandra Kaczkoś uplasowała się na 3 miejscu.

Stażyści z Technikum nr 7 powrócili z Walencji

Trwające cztery tygodnie staże zawodowe w ramach programów Erasmus + i PO WER dobiegły końca. Stażystki i stażyści z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, kształcący się w zawodach Technik usług fryzjerskich, Technik fotografii i multimediów oraz Technik przemysłu mody zdobyli nowe umiejętności i podnieśli swoje kompetencje zawodowe. Nabyte doświadczenia na pewno wzbogaciły ich, a piękna Walencja i jej okolice na długo pozostaną w pamięci młodzieży.


Wojewódzki Konkurs Fryzur i Makijażu „Słońce i deszcz” w CKZiU Grota - Roweckiego 64

30 maja 2019 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Fryzur i Makijażu -„Słońce i deszcz”, zorganizowany przez Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Grota Roweckiego 64.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .