MAMY TO - I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KLAWIATUROWE WYZWANIA

IMAG0201„Klawiaturowe Wyzwanie Interinfo Polska - IV edycja ” - to kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu on-line w pisaniu na komputerze i pracy z edytorem tekstu, która odbywała się w tej edycji od listopada 2016 roku do końca lutego 2017r. Celem konkursu jest propagowanie umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze komputera. Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie reprezentowała dziewięcioosobowa drużyna w składzie: Patrycja Uracz, Natalia Wasilewska, Michał Michałek z kl. III GKŻ , Aleksandra Musiał, Patrycja Gawlik, Rafał Tasak, Angelika Regdas z kl. IV BTŻ oraz Aleksandra Siewierska i Mateusz Staniszewski z klasy I GOA. Uczestnicy konkursu logowali się indywidualnie do programu poprzez stronę internetową i wykonywali ćwiczenia w czterech etapach konkursowych.

UCZYMY GIMNAZJALISTÓW JAK ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ

20170324 09290924 marca w ramach współpracy między Szkołami Promującymi Zdrowie w Gastronomiku gościli uczniowie Gimnazjum nr 16. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie. Uczennice poznały zasady naturalnego odżywiania i przygotowały w ramach ćwiczeń zdrowe przekąski. Zamiast słodyczy zaproponowaliśmy ciasteczka z płatków owsianych, bakalii i mąki razowej, natomiast słodkie napoje zastąpiliśmy energetycznymi koktajlami z mleka, bananów, jarmużu oraz soku pomarańczowego, mango i selera naciowego.

MYŚL LOGICZNIE! STARTUJ W PANGEI !

logo            Pangea to międzynarodowy konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów w każdym wieku, którego celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku logicznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół.

OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

IMG 20170317 12414217 marca Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii, świętowali głównie uczniowie klas pierwszych Technikum nr 3 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4. Przy dźwiękach skocznej irlandzkiej muzyki młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę nie tylko na temat „Szmaragdowej Wyspy", ale również kultury irlandzkiej. Do wygrania były gadżety niezwykle przydatne każdemu uczniowi, m.in. długopisy, ołówki i notesy. Konkurs przygotowała pani Joanna Wojciechowska, a całą zabawę poprowadzili uczniowie z klasy 2 GOA: Weronika Bosak, Justyna Wnęk, Sebastian Czerwiński oraz Miłosz Kawecki.

UCZNIOWIE KL. 1 GKŻ MISTRZAMI POLSKI!

JPG40Juniorzy Młodsi klubu UKS Sosnowiec, m.in. Karol Pohl oraz Mikołaj Stehlik – uczniowie kl. 1 gkż zostali Mistrzami Polski, wygrywając Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych w Krynicy. W finale zmierzyli się z zespołem MOSM Tychy. Juniorzy Młodsi wygrali cały turniej i zdobyli tytuł Mistrzów Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2016/2017.

SŁODKIE WYPIEKI W „AKADEMII PASJI"

20170308 103012Nowatorska oferta bezpłatnych, cyklicznych warsztatów zawodoznawczych „Akademia Pasji” cieszy się dużym zainteresowaniem. 09 marca w spotkaniu organizowanym w Technikum nr 3 Gastronomiczno–Hotelarskim uczestniczyli - pod opieką doradcy zawodowego - uczniowie z Gimnazjum nr 14. Tematem warsztatów były kruche ciasteczka – „kocie oczka". Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali instruktażu przygotowania ciasta przeprowadzonego przez panią Magdalenę Domagałę, a następnie zabrali się do wykonania zadnia.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ŚLĄSKIM CENTRUM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI W KATOWICACH

20170302 085512W ramach obchodzonego w całym kraju Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, klasa III GOA Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .