DYKTANDO KULINARNE 2017

2W środę, 13 grudnia 2017r. w Gastronomiku odbyło się Dyktando Kulinarne. Tegoroczna edycja miała tytuł „Boże Narodzenie od kuchni”. W dyktandzie wzięło udział jedenastu uczniów, przedstawicieli techników wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota Roweckiego 64. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości ortografii i Interpunkcji polskiej, toteż o kolejności miejsc na podium tak naprawdę zadecydowały „przecinki”.

PANI AGNIESZKA NAWRAT NAUCZYCIELEM NA MEDAL

20171207 174605Pani Agnieszka Nawrat, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim, została laureatem tegorocznego plebiscytu Dziennika Zachodniego „Nauczyciel na medal”.  Uczniowie i rodzice oraz czytelnicy Dziennika Zachodniego za pomocą sms- ów głosowali na ulubionych nauczycieli z różnych miast i powiatów województwa śląskiego. W plebiscycie wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli.

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

20171127 115759W dniach 20.11. – 24.11.2017r. w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przeprowadzonych przez wychowawców oraz obejrzeli film edukacyjny pt. ”O czym powinni wiedzieć palacze chcący rzucić palenie” . W filmie , obok informacji o szkodliwości palenia tytoniu, ukazano autentyczne reakcje emocjonalne  ludzi w sytuacji zetknięcia się ze skutkami palenia tytoniu.

DEBATA „FAS - MASZ WYBÓR”

IMG 247129 listopada 2017 roku uczennice klasy III GTŻ wzięły udział w zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sosnowcu debacie „ FAS - Masz Wybór” - Nowe horyzonty w profilaktyce Alkoholowego Zespołu Płodowego. W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali ekspertów zajmujących się problematyką FAS, zagrożeniami i skutkami,  jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu w czasie ciąży. 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK - ETAP SZKOLNY

1Dnia 24.11.2017 r. w Technikum nr 3 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Do testu składającego się z dwudziestu pytań przystąpiło trzynastu uczniów. Z klasy II GOA: Wiktoria Lipok, z klasy II GKŻ: Paulina Grochulska, Kamil Popek, Sandra Rydel, Mikołaj Trafny, Jakub Cieślik, z klasy III GOA: Natalia Zaręba, Natalia Sojka, Natalia Kosek, Aneta Gawracz, z klasy III GHT: Patrycja Wojtanowska, Paulina Waligóra, z klasy IV GOA: Wiktor Bryniak. 

ZWYCIĘZCY KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii  składał się z dwóch etapów: część i pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę nie tylko z zakresu geografii czy historii, ale również ze znajomości kultury, obyczajów i atrakcji turystycznych.

KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE W ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDYCZNEJ W KATOWICACH

20171121 135718            We wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy III GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Agnieszki Nawrat i pani Magdaleny Domagały, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Ryby i grzyby” w ŚWSM w Katowicach. Uczniowie, po krótkim wstępie i objaśnieniu receptur przez panią prowadzącą warsztaty, ochoczo przystąpili do pracy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .