EMPATIA JEST WYBOREM - PROGRAM "SCHRONIENIE NA LATA TO DOM, MAMA I TATA"

20180420 10221420 kwietnia uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w prelekcjach prowadzonych przez pracownika Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, których celem było uwrażliwienie młodzieży na problem przemocy, różnego rodzaju zaniedbań wobec dzieci oraz kształtowanie postawy reagowania na te sytuacje. W Sosnowcu od dwóch lat działa projekt Policji i MOPS, tzw. " przyjazny patrol", w ramach którego pracownicy  socjalni  wspólnie z policjantami monitorują rodziny, w których może być zagrożone bezpieczeństwo dzieci lub są one zaniedbywane.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji zbliżającej się 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu jakże wzniosłemu i ważnemu dla naszego państwa wydarzeniu historycznemu. Uczniowie klasy 2Goa, w krótkim montażu słowno – muzycznym, przypomnieli najważniejsze fakty związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji, która  określiła ustrój państwa oraz prawa człowieka i obywatela. Dokument ten oznaczał przemianę ustroju Rzeczpospolitej, uznanego za przestarzały i niosący szkody dla narodu.

"RAZEM W DZIAŁANIU" - WARSZTATY DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

warsztat16 kwietnia uczniowie klasy 3 GOA oraz ich rodzice wzięli udział w warsztatach „RAZAM W DZIAŁANIU”. Tym razem "szkolna wywiadówka" zmieniła się w strefę, gdzie młodzież i rodzice razem  pracowali w grupach, dyskutując oraz dzieląc się pomysłami, szukając odpowiedzi na pytanie:  co mnie motywuje do działania i nauki?

XXV JUBILEUSZOWA WIELKA GALA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20180421 190337W kwietniu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obsłudze prestiżowego wydarzenia – Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Młodzież, poprzez pracę w realnych warunkach, jaką była  obsługa prawie 2000 gości, miała szansę na zdobycie cennego doświadczenia.

"NIE TYLKO ALKOHOL RODZI PRZEMOC"

20180420 120031Pod takim hasłem 19 i 20 kwietnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie profilaktycznym. Jego głównym celem było zwiększenie świadomości młodzieży oraz uwrażliwienie i wyczulenie jej na problem przemocy nie tylko domowej, ale również tej, która ma miejsce w grupie rówieśniczej.

WARSZTATY „AKADEMIA PASJI”

20180413 10054313 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty „Akademia pasji” na temat zdrowego odżywiania. Uczestniczyli w nich gimnazjaliści z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, z którym od lat współpracujemy w ramach Szkół Promujących Zdrowie.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .