DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, aby uświetnić ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym, przygotowali krótki program artystyczny. Wiele ciepłych i pełnych wdzięczności słów popłynęło w kierunku nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji szkoły. Uczniowie podziękowali nie tylko za przekazywaną im wiedzę i doświadczenie, ale również za codzienną opiekę i troskę. W części nieoficjalnej uroczystości zaprezentowano zabawną scenkę z nauczycielem w roli głównej zobacz.

ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W SOSNOWCU

pies kotDo końca października zbieramy karmę suchą i mokrą, koce, zabawki, ręczniki, narzuty i naczynia. Wszystkie produkty zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu – Milowicach. Za dobre i otwarte serca dziękują pieski i kotki. Więcej informacji udzielają panie Będzieszak i Wojciechowska. Czekają na Was punkty dodatnie!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE - WYBORY MISTERA GASTRONOMIKA

            Wybory Mistera  Gastronomika zaczynają powoli wpisywać się w tradycję naszej szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych,  z okazji święta „brzydszej” połowy naszej społeczności uczniowskiej przygotowano konkurs, który miał wyłonić Idealnego Chłopaka. Konkurs został przygotowany przez uczennice klas II GOA i II GHT, które wymyśliły trudne konkurencje, mające wyłonić męski ideał Gastonomika. Miały one  sprawdzić między innymi:  znajomość panów z praktycznej  wiedzy na temat makijażu, umiejętność wiązania krawata oraz sprawność fizyczną poprzez robienie pompek na czas.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

logo 2017Szkoła nasza po raz kolejny przystąpiła

do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia,

który obchodziliśmy w piątek 29 września 2017 r. pod hasłem

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

We wtorek 26 września spotkaliśmy się na uroczystej akademii z okazji ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona „Gastronomika”. Część pierwsza - najbardziej uroczysta - to złożenie ślubowania. Młodzież przyrzekała m.in. strzec honoru szkoły i stać się godnymi jej tradycji, brać przykład z ludzi rzetelnych,  rozwijać w sobie postawę obywatelską.

UCZNIOWIE GASTRONOMIKA NA PODIUM

            27 września uczniowie Technikum nr 3 CKZiU wzięli udział w regionalnych zawodach lekkoatletycznych. Zdobywając III miejsce, nasi chłopcy po raz kolejny udowodnili, że liczą się nie tylko na szczeblu miejskim, ale również w regionie. Na ten wielki sukces pracowali wszyscy, ale na szczególne uznanie zasłużyli: Tomasz Kucek -  II miejsce w pchnięciu kulą, Michał Kuśmierz - III miejsce pchnięcie kulą, Wojciech Wawro - III miejsce w biegu na 400m. Gratulacje Panowie!! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

         

GASTRONOMIK DLA SENIORÓW SOSNOWCA

21767101 361418980944805 967049072 oW dniach 11 – 17 września 2017r. w Sosnowcu  po raz kolejny obchodzone są  Dni Seniora. Z tej okazji w czwartek 15 września  uczniowie Gastronomika pod opieką p. Edyty Rostowskiej i p. Danuty Prorok, w ramach współpracy międzypokoleniowej  przygotowali pyszną , zagłębiowską zalewajkę. Częstowano nią  uczestników plenerowych  gier drużynowych, które zostały rozegrane pomiędzy przedstawicielami Rad Seniorów .

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .