NIEZAWSTYDZONA NICZYM-NIEŚMIERTELNA

DSC 0455Dnia 9 listopada br. o godz. 9.00, na placu Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, które w tym roku miały szczególny charakter, bo upamiętniały 100 rocznicę tego niezwykle ważnego dla narodu polskiego wydarzenia. Z tej okazji młodzież Technikum nr 3 przygotowała okolicznościowy program słowno-muzyczny, poświęcony historii naszego narodu.

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci. Prosimy, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i opiekunom, oraz przekazany na najbliższych zebraniach. 
Z poważaniem

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

List do Rodziców i Opiekunów Uczniów
List do Dyrektorów szkół

VI OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE – ETAP SZKOLNY

6 listopada 2018r.  uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej uczestniczyli w szkolnym etapie VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce.Tegoroczna  edycja Olimpiady realizowana jest  pod hasłem „Turystyka w przyrodzie” i ma na celu zainteresowanie uczestników zasobami i walorami przyrodniczymi w turystyce. 

ELIMINACJE DO XXIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

olimpiada wiedzy o ywieniu i ywnoci

We wtorek 06.11.2018 r. o godz. 10:40 odbyły się szkolne eliminacje do XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji są : „Produkty mleczne –  technologia i rola w żywieniu”.

SZKOLNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

20181022 104727W październiku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Turniej ten rekomendowany jest uczniom klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie cukiernik. Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie wykonać i udekorować tort oraz odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące działalności cukierniczej. Naszą szkołę będzie reprezentować Weronika Molenda, której  życzymy  powodzenia w etapie wojewódzkim.

Eliminacje szkolne przygotowała i przeprowadziła p. D. Paszczela.

KONKURS KULINARNY „SŁODKA NASZA POLSKA CAŁA”

DSC 0389Wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  7 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „Słodka nasza Polska cała”. Zaprosiliśmy do udziału w konkursie uczniów klas gimnazjalnych oraz ósmoklasistów, aby wspólnie uczcić  jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszego kraju.

WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

20181030 125113

30 października 2018 r. uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego  uczestniczyli w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Tobie Polsko”. Młodzież miała okazję posłuchać konkursowych przesłuchań uczestników konkursu. Występujący prezentowali wysoki poziom, a ich wykonania przyjmowano gorącymi oklaskami.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .