INNOWACYJNE WARSZTATY W GASTRONOMIKU

IMG 4638Nowy rok szkolny ruszył pełną parą w dziedzinie gastronomii, bo już 18.09.2018 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne przeprowadzone przez Adriana Lukoszka kucharza, który miał okazję pracować w restauracji NOMA w Kopenhadze , uznanej za najlepszą na świecie.

CZYTAMY NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ

ks

Konkurs czytania dla uczniów

Bibioteka CKZiU jak co roku organizuje konkurs czytania dla uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Czytaliśmy już Sienkiewicza, Wyspiańskiego, a tym razem konkurs będzie „ O mojej Ojczyźnie”. To promocja czytelnictwa wśród naszej młodzieży i jednocześnie podkreślenie oraz uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Informacje szczegółowe znajdują się w Regulaminie opublikowanym na stronach internetowych oraz wywieszonym na tablicach ogłoszeń.

WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE APARATU”

konkurs fotoSpójrzmy na świat przez pryzmat fotografii a zauważymy, że matematyka, czy chcemy czy nie, nas otacza. Wystarczy się przyjrzeć aby to zobaczyć. Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Wykonane zdjęcie powinno być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej lub metaforą matematyczną bądź żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego świata.

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA W SOSNOWCU

Z początkiem roku szkolnego organizujemy zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Sosnowcu. Liczymy na Wasze otwarte serca i liczne dary. Szczególnie przydadzą się koce, zabawki, karma sucha i w puszce. Zwierzaki odwdzięczą się wielką miłością, a Wy możecie dostać punkty dodatnie z zachowania.

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

9518 czerwca odbył się finał konkursu KOMÓRKOMANIA organizowany przez Komendę Miejską w Sosnowcu w ramach II Edycji programu "Nie tylko alkohol rodzi przemoc". Celem konkursu było podniesienie poziomu  wiedzy, świadomości oraz uwrażliwienie uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  w obszarze zjawiska przemocy w rodzinie oraz przemocy rówieśniczej.

STARTUJE ROK SZKOLNY 2018/2019

rp20182019         Inauguracja roku szkolnego w Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim odbyła się w dwóch turach: o godz. 9.00 dla klas pierwszych technikum i klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 Gastronomicznej, natomiast dla uczniów pozostałych klas technikum, otwarcie nowego roku szkolnego  nastąpiło o godz. 10.00. Ceremonię rozpoczęło  wniesienie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE - HISZPANIA

1Młodzież Technikum nr 3 zakończyła praktyki zagraniczne w ramach mobilności „od stażysty do europejskiego specjalisty” POWER VET. Od 6 maja uczniowie naszej szkoły odbywali miesięczne praktyki w pięknej Barcelonie. Młodzież w zawodach technik hotelarstwa, technik usług turystycznych, kelner oraz technik żywienia i usług gastronomicznych miała możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w najlepszych firmach hiszpańskich.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .