DEBATA „FAS - MASZ WYBÓR”

IMG 247129 listopada 2017 roku uczennice klasy III GTŻ wzięły udział w zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Kilińskiego 25 oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sosnowcu debacie „ FAS - Masz Wybór” - Nowe horyzonty w profilaktyce Alkoholowego Zespołu Płodowego. W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali ekspertów zajmujących się problematyką FAS, zagrożeniami i skutkami,  jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu w czasie ciąży. 

ZWYCIĘZCY KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii  składał się z dwóch etapów: część i pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę nie tylko z zakresu geografii czy historii, ale również ze znajomości kultury, obyczajów i atrakcji turystycznych.

KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE W ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDYCZNEJ W KATOWICACH

20171121 135718            We wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy III GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Agnieszki Nawrat i pani Magdaleny Domagały, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Ryby i grzyby” w ŚWSM w Katowicach. Uczniowie, po krótkim wstępie i objaśnieniu receptur przez panią prowadzącą warsztaty, ochoczo przystąpili do pracy.

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

20171127 115759W dniach 20.11. – 24.11.2017r. w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przeprowadzonych przez wychowawców oraz obejrzeli film edukacyjny pt. ”O czym powinni wiedzieć palacze chcący rzucić palenie” . W filmie , obok informacji o szkodliwości palenia tytoniu, ukazano autentyczne reakcje emocjonalne  ludzi w sytuacji zetknięcia się ze skutkami palenia tytoniu.

V TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA CKZiU

DSC 174020 listopada 2017 na hali sportowej przy ul. Żeromskiego odbył się V TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA CKZiU ul. Grota Roweckiego 64, którego organizatorem było Technikum nr 3. W turnieju wystartowało 12 sosnowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Po rozgrywkach grupowych drużyny spotkały się w półfinałach i po bardzo wyrównanych bojach do finału dotarły cztery szkoły: Technikum nr 5, VI LO , Technikum  nr 4 oraz Technikum  nr 6.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK - ETAP SZKOLNY

1Dnia 24.11.2017 r. w Technikum nr 3 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Do testu składającego się z dwudziestu pytań przystąpiło trzynastu uczniów. Z klasy II GOA: Wiktoria Lipok, z klasy II GKŻ: Paulina Grochulska, Kamil Popek, Sandra Rydel, Mikołaj Trafny, Jakub Cieślik, z klasy III GOA: Natalia Zaręba, Natalia Sojka, Natalia Kosek, Aneta Gawracz, z klasy III GHT: Patrycja Wojtanowska, Paulina Waligóra, z klasy IV GOA: Wiktor Bryniak. 

POKAZ KUCHNI MOLEKULARNEJ - SPOTKANIE Z ŁUKASZEM KONIKIEM

20171115 120816W środę, 15 listopada 2017 r. grupa 50 uczniów z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klas: I GŻ, II GKŻ oraz II GOa, pod opieką pani Agnieszki Nawrat, pani Danuty Prorok oraz pani Marzeny Zybury-Oliwy, brała udział w pokazie kuchni molekularnej w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Prowadzącym pokaz był pan ŁUKASZ KONIK – absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, najmłodszy spośród  26 członków Klubu Szefów Kuchni, który zrzesza  najlepszych kucharzy. Należą do niego m.in. Kurt Scheller i Robert Sowa. Pan Łukasz Konik swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych restauracjach i hotelach w Polsce oraz zagranicą. Współpracuje z Instytutem Chemii i Fizyki PAN w Warszawie. Pasjonuje się kuchnią molekularną.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .