TRADYCJA „KATARZYNEK”

PART 154317659827323 listopada w Galerii Ładniej odbyły się zajęcia dla gimnazjalistów przygotowane przez  młodzież Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego. Celem zajęć było przypomnienie o zwyczaju święta Katarzynek. Katarzynki obchodzone były w nocy z 24 na 25 listopada w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

SOPLICOWO W GASTRONOMIKU

DSC 0002W czwartek, 22 listopada zagościł w sosnowieckim Gastronomiku klimat obyczajowości polskiej szlachty początku XIX wieku. Stało się to za sprawą innowacyjnej lekcji języka polskiego, zrealizowanej w klasie II GTŻ przez panią mgr Alicję Paruzel. Zajęcia, których temat „Biesiadowanie w Panu Tadeuszu –  obyczaje i tradycje szlacheckie”, były korelacją międzyprzedmiotową – połączyły kształcenie ogólne z edukacją zawodową.

KUCHNIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA – OWOCE MORZA

in92W ramach współpracy z pracodawcami w dniu 16 listopada 2018 roku odbyły się warsztaty pt. „Kuchnia śródziemnomorska - owoce morza”. Uczniowie klasy 3 GKŻ pod okiem Pana Pawła Gołuzdy, zastępcy szefa kuchni Hotelu Holiday Inn z Dąbrowy Górniczej przygotowali :

LEKCJA HOTELARSTWA

1

W ramach współpracy z pracodawcami, mającej na celu angażowanie ich w proces kształcenia zawodowego, w dniu 20 listopada odbyła się lekcja hotelarstwa prowadzona przez dyrektora hotelu Holiday Inn Michała Całkę.

GASTRONOMIK PRZYPOMINA O TRADYCJI „KATARZYNEK”

23 listopada 2018 r uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno- Hotelarskiego w Galerii Ładniej będą przypominać gimnazjalistom zaproszonym do Galerii oraz przechodniom o święcie Katarzynek. Z tej okazji będą dobywały się zabawy polegające na wróżbach dla chłopców, będzie również degustacja ciasteczek – Katarzynek.

27. FINAŁ WOŚP

529 zuhCxWng ct WmnT13 stycznia 2019 roku odbędzie się  27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy chętnych uczniów do pracy wolontariackiej na rzecz  Orkiestry. Zapisy oraz szczegółowe informacje u pani Joanny Wojciechowskiej . Czekamy do końca listopada. Ilość miejsc ograniczona.

„HORECA - GASTROFOOD 2018"

20181109 145846

W dniach 8-9 listopada 2018 r. uczniowie klasy II GŻ oraz IV GOa pod opieką pań Agnieszki Nawrat i Magdaleny Domagały wyjechali na wycieczkę do Krakowa. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzali Rynek Główny, Sukiennice, Muzeum Bursztynu i Kazimierz.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .