ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji zbliżającej się 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu jakże wzniosłemu i ważnemu dla naszego państwa wydarzeniu historycznemu. Uczniowie klasy 2Goa, w krótkim montażu słowno – muzycznym, przypomnieli najważniejsze fakty związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji, która  określiła ustrój państwa oraz prawa człowieka i obywatela. Dokument ten oznaczał przemianę ustroju Rzeczpospolitej, uznanego za przestarzały i niosący szkody dla narodu.

XXV JUBILEUSZOWA WIELKA GALA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20180421 190337W kwietniu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obsłudze prestiżowego wydarzenia – Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Młodzież, poprzez pracę w realnych warunkach, jaką była  obsługa prawie 2000 gości, miała szansę na zdobycie cennego doświadczenia.

"NIE TYLKO ALKOHOL RODZI PRZEMOC"

20180420 120031Pod takim hasłem 19 i 20 kwietnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie profilaktycznym. Jego głównym celem było zwiększenie świadomości młodzieży oraz uwrażliwienie i wyczulenie jej na problem przemocy nie tylko domowej, ale również tej, która ma miejsce w grupie rówieśniczej.

WARSZTATY „AKADEMIA PASJI”

20180413 10054313 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty „Akademia pasji” na temat zdrowego odżywiania. Uczestniczyli w nich gimnazjaliści z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, z którym od lat współpracujemy w ramach Szkół Promujących Zdrowie.

"RAZEM W DZIAŁANIU" - WARSZTATY DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

warsztat16 kwietnia uczniowie klasy 3 GOA oraz ich rodzice wzięli udział w warsztatach „RAZAM W DZIAŁANIU”. Tym razem "szkolna wywiadówka" zmieniła się w strefę, gdzie młodzież i rodzice razem  pracowali w grupach, dyskutując oraz dzieląc się pomysłami, szukając odpowiedzi na pytanie:  co mnie motywuje do działania i nauki?

WARSZTATY AKADEMII PASJI

104Warsztaty Akademii Pasji w Technikum nr 3 cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą kolejne zajęcia, które odbyły się 12 kwietnia. Tematem spotkania było zdrowe żywienie. Z tej okazji, uczniowie Gimnazjum nr 5 z Sosnowca pod kierunkiem pani Barbary Kubziakowskiej przygotowywali smaczne i pożywne koktajle mleczno - owocowe.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .