ELIMINACJE DO XXIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

olimpiada wiedzy o ywieniu i ywnoci

We wtorek 06.11.2018 r. o godz. 10:40 odbyły się szkolne eliminacje do XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji są : „Produkty mleczne –  technologia i rola w żywieniu”.

KONKURS KULINARNY „SŁODKA NASZA POLSKA CAŁA”

DSC 0389Wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  7 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „Słodka nasza Polska cała”. Zaprosiliśmy do udziału w konkursie uczniów klas gimnazjalnych oraz ósmoklasistów, aby wspólnie uczcić  jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszego kraju.

WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

20181030 125113

30 października 2018 r. uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego  uczestniczyli w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam Tobie Polsko”. Młodzież miała okazję posłuchać konkursowych przesłuchań uczestników konkursu. Występujący prezentowali wysoki poziom, a ich wykonania przyjmowano gorącymi oklaskami.

VI OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE – ETAP SZKOLNY

6 listopada 2018r.  uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej uczestniczyli w szkolnym etapie VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce.Tegoroczna  edycja Olimpiady realizowana jest  pod hasłem „Turystyka w przyrodzie” i ma na celu zainteresowanie uczestników zasobami i walorami przyrodniczymi w turystyce. 

SZKOLNY EKSPERT WIEDZY O ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIU

30 października odbył sie kolejny raz konkurs na Szkolnego Eksperta Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Uczniowie z klas; 2 GŻ i 2 GTŻ, 3 GKŻ oaz 4 Goa zmierzyli sie z pytaniami z Technologii gastronomicznej oraz Zasad Żywienia. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Kupiec z klasy 2 GŻ , otrzymując tytuł Szkolnego Eksperta  Wiedzy o Żywności i Żywieniu na rok szkolny 2018/2019. Gratulujemy! Konkurs prowadziły Pani Agnieszka Nawrat i Maria Witkowska

SZKOLNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

20181022 104727W październiku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Turniej ten rekomendowany jest uczniom klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie cukiernik. Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie wykonać i udekorować tort oraz odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące działalności cukierniczej. Naszą szkołę będzie reprezentować Weronika Molenda, której  życzymy  powodzenia w etapie wojewódzkim.

Eliminacje szkolne przygotowała i przeprowadziła p. D. Paszczela.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .