ETYKIETA W DYPLOMACJI

630„Na czym polega życie Dyplomaty?” „Czy Królowa Elżbieta II pierwsza wita Prezydenta USA?”  „Jak powinni być rozsadzeni goście w czasie przyjęcia w ambasadzie?”- takie i inne wątpliwości zostały dziś rozwiane na lekcji o protokole dyplomatycznym , która została przygotowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klas 3 GKŻ, 4 GH, 3GHT, 3GOA i 4GOA wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Adama Folka.

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

1Katyń jest dla Polaków „bolesną kartą” historii. Na rozkaz Stalina NKWD rozstrzelało w lasach katyńskich polskich oficerów i podoficerów internowanych w obozach w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku. Masowe groby zostały odkryte przez żołnierzy niemieckiego Wermachtu w 1943 roku. Rosjanie przez prawie 50 lat próbowali zakłamywać historię, przypisując zbrodnię żołnierzom III Rzeszy. Na lekcjach historii nie można było mówić o straszliwej zbrodni stalinowskiej. Dopiero w latach 90. XX wieku przyznali się do tego czynu. 

WSPARCIE DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI PODARUJ ODDECH

103W piątek 23 marca w naszej szkole odbył się  przedświąteczny Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc chorym na mukowiscydozę, wspieranych przez  Fundację „Podaruj Oddech”. Wcześniej uczniowie pod opieką p. Doroty Paszczeli upiekli ponad 200 babeczek, które były jedną z atrakcji na III Festiwalu Babeczek Wielkanocnych organizowanym przez Fundację przy kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNE WARSZTATY LODOWE Z SCHӦLLER ICE CREAM”

deser lodowy11            Grupa uczniów CKZiU w Sosnowcu z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klasy I GŻ oraz II Goa uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream". Głównym celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów w zakresie komponowania deserów lodowych na bazie ,,Schöller Ice Cream”, a także wypracowanie autorskich receptur na kreatywny deser lodowy przez uczniów. Czas trwania projektu do 30 maja 2018 r. Najbardziej kreatywni uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Master Challenge by Schöller, który odbędzie się w Expo Mazury w Ostródzie w dniu 17 kwietnia 2018 roku.

III WOJEWÓDZKI KONKURS „UCZNIOWSKIE INSPIRACJE KULINARNE 2018”

DSC 0369            We wtorek, 20 marca 2018 r. w Technikum Gastronomiczno - Hotelarskim nr 3 odbył się III Wojewódzki Konkurs „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne 2018”. Tematem tegorocznej  edycji  konkursu był  „Kolorowy deser z wykorzystaniem owoców i/lub warzyw”. Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych drużyn z 10 szkół województwa śląskiego. Celem konkursu było  podniesienie rangi zawodu kucharza i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania zawodem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności kulinarnych. Na wykonanie zadania uczestnicy konkursu mieli 120 minut. Czas ten w pełni wykorzystali na przygotowanie oryginalnych i smacznych deserów, które zaprezentowano wszystkim w części oficjalnej, podsumowującej konkursowe zmagania kulinarne.

V EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNEGO "MATGEO"

matgeoHasło przewodnie konkursu: „Wiedza przyrodnicza i matematyczna w Twoich rękach”

DLA UCZNIÓW KLAS I-III TECHNIKUM Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu,  ul. G. Roweckiego 64

Konkurs skierowany jest do młodych, poszukujących i ciekawych świata

KONKURS Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

20180316 10570216 marca uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić się w konkursie o Irlandii, przygotowanym z myślą o zbliżającym się Dniu Świętego Patryka, patrona Irlandii, który obchodzony jest 17 marca. Pierwszy etap konkursu składał się z dwóch quizów, na które uczniowie odpowiadali online. Drugi etap to rozpoznawanie popularnych miejsc i obiektów charakterystycznych dla Irlandii. Ostatnia część konkursu to odpowiedź na wylosowane dwa pytania, które nie tylko sprawdzały znajomość obchodów świąt irlandzkich, ale także potraw, symboli narodowych, topografii i historii tego kraju.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .