ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

logo2UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W PIĄTEK 22 CZERWCA 2018 O GODZINIE 8:00

ZAPRASZAMY

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

9518 czerwca odbył się finał konkursu KOMÓRKOMANIA organizowany przez Komendę Miejską w Sosnowcu w ramach II Edycji programu "Nie tylko alkohol rodzi przemoc". Celem konkursu było podniesienie poziomu  wiedzy, świadomości oraz uwrażliwienie uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  w obszarze zjawiska przemocy w rodzinie oraz przemocy rówieśniczej.

TURYSTYKA GÓRĄ

20180521 133635Karolina Łada, uczennica klasy I GTŻ Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, zajęła II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie  „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Konkurs miał na celu zainteresować  uczniów kulturą, geografią i zabytkami Hiszpanii oraz poszerzyć wiedzę na temat tego kraju.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE - HISZPANIA

1Młodzież Technikum nr 3 zakończyła praktyki zagraniczne w ramach mobilności „od stażysty do europejskiego specjalisty” POWER VET. Od 6 maja uczniowie naszej szkoły odbywali miesięczne praktyki w pięknej Barcelonie. Młodzież w zawodach technik hotelarstwa, technik usług turystycznych, kelner oraz technik żywienia i usług gastronomicznych miała możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w najlepszych firmach hiszpańskich.

31 MAJA –ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

zakazTYTOŃ I CHOROBY SERCA

Każdego roku, w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu. Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2018 roku było hasło: „Tytoń i choroby serca”. W trosce o swoje serce pamiętaj, że nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. W ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie sesja  K 183: czerwiec – lipiec 2018 rok

Technikum nr 3  GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA nr 4 Gastronomiczna

ELEGANCJA W JĘZYKU - ZJAWISKO BLISKIE CZY ODLEGŁE ŚRODOWISKU MŁODZIEŻOWEMU?

219Czym jest elegancja językowa? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 3 kucharz. W ramach projektu wczesnej profilaktyki wobec zachowań ryzykownych – "Falochron" młodzież na lekcji języka polskiego analizowała tekst Andrzeja Markowskiego pt. "Elegancja w języku" oraz omawiała zagadnienie, opierając się na własnych doświadczeniach. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .