WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE APARATU”

konkurs fotoSpójrzmy na świat przez pryzmat fotografii a zauważymy, że matematyka, czy chcemy czy nie, nas otacza. Wystarczy się przyjrzeć aby to zobaczyć. Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Wykonane zdjęcie powinno być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej lub metaforą matematyczną bądź żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego świata.

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

9518 czerwca odbył się finał konkursu KOMÓRKOMANIA organizowany przez Komendę Miejską w Sosnowcu w ramach II Edycji programu "Nie tylko alkohol rodzi przemoc". Celem konkursu było podniesienie poziomu  wiedzy, świadomości oraz uwrażliwienie uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  w obszarze zjawiska przemocy w rodzinie oraz przemocy rówieśniczej.

TURYSTYKA GÓRĄ

20180521 133635Karolina Łada, uczennica klasy I GTŻ Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, zajęła II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie  „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Konkurs miał na celu zainteresować  uczniów kulturą, geografią i zabytkami Hiszpanii oraz poszerzyć wiedzę na temat tego kraju.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE - HISZPANIA

1Młodzież Technikum nr 3 zakończyła praktyki zagraniczne w ramach mobilności „od stażysty do europejskiego specjalisty” POWER VET. Od 6 maja uczniowie naszej szkoły odbywali miesięczne praktyki w pięknej Barcelonie. Młodzież w zawodach technik hotelarstwa, technik usług turystycznych, kelner oraz technik żywienia i usług gastronomicznych miała możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w najlepszych firmach hiszpańskich.

31 MAJA –ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

zakazTYTOŃ I CHOROBY SERCA

Każdego roku, w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu. Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2018 roku było hasło: „Tytoń i choroby serca”. W trosce o swoje serce pamiętaj, że nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. W ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie sesja  K 183: czerwiec – lipiec 2018 rok

Technikum nr 3  GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA nr 4 Gastronomiczna

ELEGANCJA W JĘZYKU - ZJAWISKO BLISKIE CZY ODLEGŁE ŚRODOWISKU MŁODZIEŻOWEMU?

219Czym jest elegancja językowa? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 3 kucharz. W ramach projektu wczesnej profilaktyki wobec zachowań ryzykownych – "Falochron" młodzież na lekcji języka polskiego analizowała tekst Andrzeja Markowskiego pt. "Elegancja w języku" oraz omawiała zagadnienie, opierając się na własnych doświadczeniach. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .