IMG 358923.05.2018r. na stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Mireckiego odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Technikum nr 1 Ekonomicznego odniosła sukcesy w następujących dyscyplinach: bieg 100m kobiet, skok w dal kobiet oraz bieg sztafetowy 4x100m kobiet. II miejsce w biegu na 100m zajęła Kinga Żokowska. W skoku w dal Technikum nr 1 triumfowało dwukrotnie, ponieważ aż dwie uczennice stanęły na podium. I miejsce w tej dyscyplinie zajęła Jessica Szumilas z klasy II a, natomiast II miejsce zajęła Sandra Kowalska z klasy II b. Niepokonane okazały się reprezentantki sztafety 4x100m, które zajęły I miejsce w Sosnowcu wśród szkół ponadgimnazjalnych. Oto skład zwycięskiej sztafety: Kinga Żokowska, Karolina Frączak, Jessica Szumilas, Sandra Kowalska. Gratulujemy!!!

33328861 10205073024861126 7944069934152155136 nMinęła połowa mobilności naszych uczniów w ramach projektu „Od stażysty do europejskiego specjalisty” POWER VET. Młodzież od 7 maja odbywa praktyki w hiszpańskich firmach w nadmorskiej miejscowości Malaga. Na staże zagraniczne wyjechali młodzi przedstawiciele naszej szkoły z zawodów technik ekonomista oraz technik organizacji reklamy. Pracować w zagranicznych firmach będą do 1 czerwca, po skończonych praktykach otrzymają liczne certyfikaty w tym Europass Mobilność, które znacznie zwiększą ich szanse na rynku pracy. W drugim tygodniu trwania projektu młodzież miała okazję zaprezentować swoje miejsca pracy Pani Dyrektor podczas wizyty monitorującej. Oprócz pracy uczniowie realizują program kulturalny, w ramach którego poznają historię regionu, zabytki, muzea oraz hiszpańską kulturę.

20180522 112820

Dnia 22 maja uczniowie klasy 2 C kształcący się na kierunku technik organizacji reklamy wraz z opiekunami Moniką Górczyńską-Labiś i Joanną Wójcik wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Drukarni Archidiecezjalnej w Katowicach. W czasie wizyty w drukarni uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przygotować materiał do druku oraz poznali proces drukowania prasy i książek.

DSC 0188Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury „Ekonomika”. 27 kwietnia br. zabrzmiał dla nich „ostatni dzwonek”. Uroczystość pożegnania miała jak zwykle elegancka oprawę. Młodzi adepci ekonomii i reklamy przeszli wzdłuż szpaleru utworzonego przez ich młodszych o rok kolegów, przy dźwięku braw i udali się do szkolnej świetlicy, gdzie odbyła się ich ostatnia szkolna akademia, której byli głównymi bohaterami.
Takim chwilom towarzyszą zawsze i radość, i wzruszenie. Aż trudno uwierzyć, że upłynęły cztery lata od chwili, gdy przekroczyli mury naszej szkoły. To były barwne cztery lata, obfitujące w radości i smutki, sukcesy i porażki, nowe przyjaźnie, udział w szkolnych imprezach i akcjach wolontariatu, zawodach sportowych. Dla absolwentów dobiegł końca pewien etap, ale zaczyna się nowy. Przed nimi nowe wyzwania – naturalna kolej życia.

SosnowieckDSC 0951a Galeria ŁADNIEJ stała się miejscem ciekawego wydarzenia artystycznego. 15 maja br. odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych dwojga uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego – Aleksandry Dramowicz i Adama Gołębiowskiego, kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Na wystawie zaprezentowano prace młodych artystów wykonane różnymi technikami i o różnej tematyce.
Ola chętnie korzysta z akwareli, akryli i ołówka, natomiast Adam używa wyłącznie ołówka i sepii. W pracach Oli przeważają pejzaże, obrazy natury, roślinności. Adama fascynują ludzie, dlatego na wystawie można zobaczyć liczne portrety wykonane jego ręką.

 DSC0027Żyjąc w szalonym tempie dzisiejszego świata, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby uczestniczyć w krótkiej lekcji historii i patriotyzmu.
Dzięki niezwykłemu wynalazkowi i wiadomościom z telewizji "Ekonomik-SAT" mogliśmy odbyć podróż w czasie i przenieść  się do roku 1791, by wysłuchać bezpośredniej relacji z Warszawy, Petersburga i Paryża z dnia 3 maja, który na zawsze wpisał się w historię naszej ojczyzny. Dzięki rzutkim i profesjonalnym reporterom poznaliśmy ówczesne nastroje społeczne, staliśmy się świadkami wywiadu z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i carycą Katarzyną II. Dowiedzieliśmy się, że prace Sejmu Wielkiego zakończyły się przyjęciem ustawy zasadniczej - Konstytucji 3 Maja. Stanowiła ona wielki krok w procesie reform naszego państwa. Zniesienie wolnej elekcji, liberum veto, konfederacji i rokoszy były bardzo postępowe. To one były przyczyną zacofania naszego państwa w stosunku do Rosji, Prus i Austrii.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .