IMG 20171120 09402720.11.2017r. w hali na ul. Żeromskiego w Sosnowcu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKZiU. W turnieju uczestniczyło 13 drużyn tworzących 4 grupy eliminacyjne. Nasi reprezentanci wskładzie Kamil Karbowniczek, Jakub Zemła, Oskar Karbownik, Radosław Wikiera, Dominik Szajos, Maksymilian Prokop, Miłosz Górka i Mateusz Siewniak, po bardzo trudnej rundzie grupowej awansowali do ćwierćfinału. Z każdym meczem poprzeczka stawiana przez przeciwników była coraz wyższa. Ostatecznie po zaciętym meczu z I LO nasz zespół zremisował i tym samym uplasował się na dobrym V miejscu, na którym zakończył udział w turnieju.
Naszym zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych odsłonach tego turnieju.

dzien bez papierosaCo roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Szkolne Koło PCK Technikum nr 1 Ekonomicznego tradycyjnie przyłączyło się do tej akcji. W tym dniu członkowie Koła zachęcali uczniów do życia wolnego od nałogów,eksponując hasła "Każdy papieros niszczy życie", "Palenie zabija".
Wszystkich przychodzacych do szkoły witały tematyczne kolorowe plakaty, rozdawano ulotki dotyczące kosztów palenia, chorób związanych z paleniem oraz skutków palenia biernego. W ramach akcji przygotowano kiermasz pod hasłem " Alternatywa dla papierosa", na którym częstowano warzywnymi smakołykami, owocowymi szaszłykami, płatkmi itp. Przeprowadzono w klasach tematyczne pogadanki i rozdawano ulotki, po przeczytaniu, których nikt nie powinien sięgać po papierosa.
PREFERUJMY ŻYCIE WOLNE OD NAŁOGÓW !!!

16 listopada 2017r. T23634423 1623328264396620 1770024768 oechnikum nr 1 Ekonomiczne w CKZiU po raz trzeci było organizatorem eliminacji okręgowych III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich.
Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Tematem wiodącym tegorocznych zmagań uczestników Olimpiady jest: "BANKOWOŚĆ - MIEJSCE I ROLA W GOSPODARCE RYNKOWEJ".
W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 99 szkół. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2300 uczniów ze szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały 387 uczniów z 87 szkół.

logo tp 2017W dniach 13-17 listopada br. doradcy zawodowi CKZiU w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 zorganizowali dla uczniów wykłady oraz warsztaty poświęcone kreowaniu postaw przedsiębiorczych w środowisku zawodowym i w życiu codziennym oraz prelekcje na temat obecnej sytuacji na rynku pracy w kraju i za granicą.
Spotkania prowadzili przedstawiciele Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W CKZiU gościliśmy Młodzieżowe Centrum Kariery z Katowic, Młodzieżowe Centrum Kariery z Będzina oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej z Dąbrowy Górniczej. Przybyli prelegenci w ramach przedsiębiorczości i planowania własnej drogi zawodowej prowadzili zajęcia wspierające aktywne wejście na rynek pracy, budujące poczucie własnej wartości, pobudzające postawy kreatywne i proaktywne w obliczu współczesnego rynku pracy. 

Ponadto zorganizowano kiermasze ofert pracy, podczas których młodzieży prezentowano aktualne oferty pracy. Doradcy zawodowi oraz pośrednicy pracy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP udzielali informacji na temat obecnej sytuacji na rynku pracy, możliwości rozwoju edukacyjno – zawodowego oraz planowania kariery zawodowej.

 

Szlachetna Paczka na PWPo raz kolejny nasza szkoła pragnie dołączyć do Szlachetnej Drużyny, która odmienia życie całych rodzin.  W drużynie tej są znani artyści, sportowcy m.in.: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Agnieszka i Ula Radwańskie, Noriaki Kasai, a nawet sam Papież Franciszek, a to co ich łączy to chęć pomocy  innym. My również pragniemy stać się częścią tego szlachetnego projektu.

23622193 2010054559269594 7173772865442195893 nW ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk w Technikum nr 1Ekonomicznym została przeprowadzona akcja „Podaj Mydło”, dzięki której udało nam się zebrać 115 mydełek dla Hospicjum im. Św. Tomasza w Sosnowcu.
Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz klasy wraz z wychowawcami. Gratulacje należą się klasie 3a, która wraz z wychowawcą, panią mgr Iwoną Sochacką, zebrała aż 54 mydełka. W nagrodę klasa otrzymała dyplom oraz możliwość wykorzystania dodatkowego nieprzygotowania z  wychowania fizycznego.

Serdeczne podziękowania dla pozostałych klas i wychowawców, którzy dołączyli się do akcji, a szczególnie klasom: Ia, Ib, IIa, które okazały wielkie serce i chęć pomagania osobom w potrzebie. 

DSC 082910 listopada w Technikum Nr 1 Ekonomicznym odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 2 B pod kierunkiem wychowawcy, pana Rafała Sęka.
11 listopada to niezwykle ważne święto w historii Polski. Po 123 latach niewoli Polacy doczekali się upragnionej wolności. Ten dramatyczny czas utraty niepodległości i niezwykle radosny i podniosły moment jej odzyskania zaprezentowali w sposób bardzo obrazowy uczniowie klasy 2 B. Odarta z szat symboliczna postać Polski zniknęła pod mapą obrazującą trzy państwa zaborcze. Dopiero koniec I wojny światowej i rozgromienie zaborców sprawiły, że biało - czerwona znów pojawiła się na mapie Europy.
Przygotowany przez młodzież symboliczny pokaz przemówił swoją prostą, ale ciekawą formą do odbiorców.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .