OWEUczennice Technikum nr 1 Ekonomicznego, Weronika Janczyk i Anita Boryń z klasy 3a, zakwalifikowały się do etapu okręgowego XXXI edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Spośród ponad 500 uczniów województwa śląskiego biorących udział w etapie szkolnym olimpiady znalazły się w gronie 50 najlepszych olimpijczyków, którzy w styczniu 2018 będą się zmagały z trudnymi zagadnieniami mikro i makroekonomicznymi.
Hasłem tegorocznej olimpiady organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne są : „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.
Uczennice od początku roku szkolnego sumiennie przygotowywały się do olimpiady, co przełożyło się na osiągnięty sukces. Życzymy im powodzenia w dalszym etapie olimpijskich zmagań.

  

20171204 1355444 grudnia br. w czytelni biblioteki Technikum nr 1 Ekonomicznego odbyło się wspólne spotkanie uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ich dziadków i rodziców. Zebrały się trzy pokolenia czytelników, by porozmawiać o tym, jakie książki czytało się 40 lat temu, 20 lat temu i w chwili obecnej.
Wśród zaproszonych gości znalazły się: pani Katarzyna Kidawa – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Sosnowcu oraz przedstawiciele Rady Kierowniczej CKZiU pani Edyta Cyganek i pani Maria Koźmin.

Uczennica klasy III A Technikum nr 1 Ekonomicznego w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64 - Karolina Powieczko zakwalifikowała się do finału III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich. Tym samym znalazła się w elitarnym gronie 62 uczestników z całej Polski, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu ekonomii i bankowości. Tytuł finalistki gwarantuje uczennicy zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W dniach 14 - 15 grudnia Karolina powalczy o tytuł laureata Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej.

24271114 1422499274516125 1119129816 oCo roku Szkolne Koło PCK w Technikum nr 1 Ekonomicznym organizuje „Kiermasz Andrzejkowy”, na którym oferowane są pyszne wypieki naszych wolontariuszy i oczywiście andrzejkowe wróżby przygotowane przez profesjonale wróżki.
Tak było i w tym roku. W czwartek 30 listopada organizacją imprezy andrzejkowej zajęli się członkowie i wolontariusze Koła PCK z klasy 1a oraz 3 a, którzy postarali się, by w ten wyjątkowy dzień nie zabrakło szczęśliwych wróżb i wesołych zabaw dla uczniów i nauczycieli.  

 

SAM 1551

28 listopada 2017r. w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbył się finał Konkursu "A B C Dobrego Zachowania", zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym uczestniczyło pięć dwuosobowych drużyn ze szkół wchodzących w skład CKZiU. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi właściwego zachowania w różnych sytuacjach, zwłaszcza szkolnych. Zostały one zobrazowane na krótkich filmach, a każdy z zespołów miał za zadanie wskazać co najmniej pięć przykładów zachowań wykraczających poza normy savoir vivre'u. Oprócz tego uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania oraz prezentowali krótkie scenki do przygotowanych przez organizatorów zadań.

24322059 1422502424515810 1352712048 o30 listopada 2017 r. w CKZiU – w Technikum Nr 1 Ekonomicznym odbył się szkolny konkurs "Prawa
człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Organizatorami konkursu byli nauczyciele Technikum nr 1 Ekonomicznego:
Urszula Kordecka-Tarnowska
i Grzegorz Wojtasik.
Cele konkursu zakładały:
• kształtowanie postaw obywatelskich u młodzieży przez poszerzenie wiedzy dotyczącej praw człowieka
• wyrabianie u młodych ludzi świadomości własnych praw
• zwrócenie uwagi uczniów na konieczność szanowania praw drugiego człowieka w obliczu łamania
tych praw w obecnym świecie.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .