25488149 2027030580905325 1426839486184670279 o 22 grudnia - święta tuż, tuż, więc i w "Ekonomiku" wszyscy poczuliśmy świąteczną atmosferę za sprawą przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni - pani Joanny Wójcik. Zaprezentowana scenka zwracała uwagę na niezwykle istotną kwestię we współczesnym świecie - czy potrafimy spędzać święta naprawdę razem, rozmawiając ze sobą, dzieląc wspólną radość, czy może wciągnięci w wirtualny świat tracimy poczucie rzeczywistości i niby jesteśmy razem, a tak naprawdę każdy osobno?

choinka

Świąt białych, pachnących choinką
skrzypiących śniegiem pod butami,
sp
ędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów. 


Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję
że nadchodzący rok będzie lepszy niż ten,
który właśnie mija

życzą 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 
oraz ca
ła społeczność Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu.

25400889 10214891743195992 1183220249 o12 grudnia 2017 r. uczeń klasy II c TECHNIKUM EKONOMICZNEGO NR 1 w CKZiU  Adam Gołębiowski uczestniczył w II etapie (regionalnym) XIII Olimpiady wiedzy o UE "Gwiezdny Krąg". Do II etapu Olimpiady zakwalifikowało się 455 uczniów z ponad 130 szkół  z całego kraju. Zawody odbyły się w Bibliotece Śląskiej w Centrum Dokumentacji Europejskiej  w Katowicach. W sali audytoryjnej test wielokrotnego wyboru składający się ze 100 pytań rozwiązywało 40 uczniów w czasie 2 godzin.

IMG 6766Świąteczny czas, kiedy każdy w zgiełku przygotowań śpieszy się, by zdążyć ze wszystkim, trudno znaleźć chwilę na aktywność sportową..., ale nie dla naszej biegowej rodziny, która właśnie w mijający weekend z 16 na 17 grudnia 2017 roku brała udział w Mikołajkowym Treningu Nocnym. Oprócz solidnego treningu, były też życzenia, śpiewanie kolęd i zupełnie niespodziewana wizyta nas Świętego Mikołaja, który wszystkich obdarował drobnymi upominkami.

Szlachetna Paczka na PWW dniach 09- 10 grudnia odbył się 17 finał akcji „ Szlachetna paczka ”. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności CKZIU, ogromnej wrażliwości naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zwykłej chęci pomocy nasza szkoła miała zaszczyt zostać Darczyńcą i odmienić świąteczny czas wielu rodzinom.W ten  weekend cudów wolontariusze Technikum nr 1 wraz z koordynatorkami - Sonią Delkowską i Wiktorią Karbowniczek ciężko pracowali, by przygotować paczki dla jak największej ilości rodzin.Był to wyjątkowy, radosny czas, który pozwolił nam doświadczyć magii pomagania.

25467700 1605332459543313 883688797 o15 grudnia w Technikum nr 1, zgodnie już z tradycją, odbyło się długo oczekiwane mikołajkowe spotkanie z dziećmi z Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego w Sosnowcu, zorganizowane przez Samorząd Szkolny oraz SK PCK.
Zaangażowanie uczniów  naszego Centrum było ogromne. Już od kilku tygodni czynili oni przygotowania do tego przedsięwzięcia: zorganizowali zbiórki zabawek, maskotek, książeczek oraz spotkania w celu zaplanowania atrakcji i zabaw dla dzieci. Tworzyli dekoracje i pakowali prezenty. W każdej ze szkół odbyły się charytatywne kiermasze mikołajkowe, dochód z których został przeznaczony na zakup paczek dla dzieciaków. Wszystko po to, by spotkanie to było wyjątkowe.

3 3Tegoroczne mikołajki w CKZiU były pełne atrakcji. Zapoczątkowała je wizyta Dyrekcji i uczniów Centrum w Urzędzie Miasta, gdzie na gości oczekiwał Prezydent - pan Arkadiusz Chęciński. Każda ze szkół wchodzących w skład CKZiU przyniosła wykonany przez uczniów i rodziców długi łańcuch, który, połączony w jedną całość przez pana Prezydenta, symbolizował wspólnotę celów i działań z zachowaniem tożsamości każdej szkoły. Ten połączony łańcuch uczniowie zanieśli do Galerii  "Ładniej", w której Technikum nr 1 Ekonomiczne przygotowało warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem i jego Śnieżynkami oraz słodki poczęstunek dla gości. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie skierowano do mieszkańców Sosnowca, którzy chętnie z niego skorzystali. W programie była również sesja fotograficzna z Mikołajem, a wszystko przy dźwiękach kolęd, które wprowadziły  organizatorów i gości w świąteczny nastrój.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .