DSC 0436W dniu 22 marca uczniowie naszego Centrum, kształcący się na kierunku technik ekonomista, uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zorganizowanych w Budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Studiuj, pracuj, zarabiaj” i  miało na celu zachęcenie kandydatów do studiowania w murach Uczelni. Szkołę reprezentowały klasy 2a oraz 3c TE wraz z opiekunami Panią Anną Kowalską i Panią Joanną Wójcik. Zwiedzanie murów Uczelni rozpoczęło się od udziału w wykładzie „Internetowe rewolucje w marketingu”.

IMG 20180319 11044119 marca br. w auli Ekonomika odbył się wielki finał już XVIII edycji Konkursu o tytuł Mistrza Inteligo. Zakwalifikowały się do niego drużyny z klasy I a, II c (aż dwie) oraz IV b. Finałowe zadania, jak co roku, sprawdzały różne umiejętności uczniów: humanistyczne, matematyczne, czytania ze zrozumieniem, skojarzeniowe, a nawet troszeczkę aktorskie. Młodzież świetnie się bawiła czytaniem w różnej formie tekstu składającego się z sylab „ro, ru re, ra, ri”. Łamańce językowe też dla nich nie były trudne, ale zadanie matematyczne to była wyboista droga. Wszystkie drużyny miały porównywalne wyniki, jury zaczęło się martwić, że będzie potrzebna dogrywka, ale zostało ostatnie zadanie… Jak zrobić z tekstu Inwokacji  z „Pana Tadeusza” scenkę rodzajową?...

29497160 1702519123157979 7824056131151462400 oNa przełomie lutego i marca uczniowie klas I-IV Technikum nr 1 Ekonomicznego mieli możliwość oddania pracy plastycznej, w dowolnej technice i formie, pod tytułem „Symbole Rosji” w ramach szkolnego konkursu przedmiotowego. Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 19 różnorodnych prac. Jury, składające się z dyrektora szkoły, nauczycieli języków obcych oraz nauczycieli reklamy miało naprawdę trudne zadanie, gdyż każda z prac była na swój sposób wyjątkowa. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano pracy, wykonanej przez uczennicę klasy IV a - Ewę Szot. Zwycięzcy serdeczne gratulujemy.

29513343 1752802411449204 161355728 o21 marca uczniowie klasy III a wzięli udział w XI Targach Pracy i Praktyk w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Mieli okazję nie tylko „rozejrzeć” się na rynku pracy, ale również wziąć udział w wykładzie „Sketchnoting – efektywne przyswajanie treści i pobudzanie kreatywności”. Pani Ewa Szumiak, trener biznesu, rozwoju osobistego i myślenia wizualnego, pokazała, jak można robić rysunkowe notatki, co zapewnia łatwiejsze zapamiętywanie zapisywanych treści. Szkolenie „Jak przekuć pomysł w dochodowy biznes” prowadzone przez pana Mariusza Malickiego, eksperta w dziedzinie sprzedaży i zarządzania, uświadomiło młodzieży, jakie błędy można popełnić przy zakładaniu swojej firmy i jak je można uniknąć.
Uczestnictwo w wykładach było okazją do nabycia wiadomości i umiejętności, które można wykorzystać w praktyce.

DSC 010015 marca 2018 roku w CKZiU, ul. Grota-Roweckiego 64 odbyło się II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej. Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja oferty edukacyjnej dopasowanej do potrzeb współczesnego rynku pracy, a tym samym promocja Centrum wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Wszystkie szkoły wchodzące w skład CKZiU przygotowały bogatą ofertę skierowaną do gimnazjalistów: warsztaty zawodowe, spotkania z doradcami zawodowymi, ale najważniejsze były stoiska usytuowane na sali gimnastycznej Technikum nr 1. Każda szkoła zatroszczyła się o atrakcyjną prezentację zawodów, które oferuje.

 DSC00261Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej z wykorzystaniem pakietu InsertGT, a dokładniej z wykorzystaniem programu finansowo-handlowego dla małych i średnich przedsiębiorstw SubiektGT.
Młodzież korzystając z danych przekazanych przez nauczyciela samodzielnie zakładała firmę wprowadzając dane Hurtowni Materiałów Biurowych „Grafit” sp. z o. o. Następnie zakładali kartoteki kontrahentów firmy oraz kartoteki towarów które oferuje hurtownia w sprzedaży.

20180301 124717Uczennice  Technikum nr 1 Ekonomicznego Weronika Janczyk i Karolina Powieczko z klasy 3a, pokonując setki konkurentów zakwalifikowały się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Znalazły się wśród najlepszych olimpijczyków okręgu katowickiego obejmujacego trzy województwa: śląskie, łódzkie i świętokrzyskie. 01 marca 2018 roku w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyły się zawody okręgowe Olimpiady i nasze uczennice wraz z innymi olimpijczykami zmierzyły się z bardzo trudnymi zagadnieniami dotyczącymi zachowań przedsiębiorczych. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi "Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategie", a organizatorem jest SGH w Warszawie oraz UE w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .