22 stycznia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego CKZiU oraz SK PCK złożyli wizytę podopiecznym Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, by przekazać dary od młodzieży naszej szkoły. Ilość zabawek, książeczek, odzieży i artykułów szkolnych, zebranych podczas akcji, była imponująca. Wszystkim darczyńcom, w imieniu dzieciaków, pięknie dziękujemy.

OWEUczennica Weronika Janczyk z klasy 3a Technikum nr 1 Ekonomicznego zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Spośród ponad 500 uczniów woj. śląskiego znalazła się w gronie 45 najlepszych olimpijczyków, którzy 12 stycznia 2018 roku zmagali się z trudnymi zagadnieniami ekonomicznymi. Zawodnicy olimpiady zgromadzeni w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mieli za zadanie napisać pracę na temat współczesnego rynku pracy, rozwiązać test z zakresu mikro i makroekonomii oraz dokonać analizy finansowej określonego przedsięwzięcia. Weronika Janczyk od początku roku szkolnego sumiennie przygotowywała się do olimpiady, co przełożyło się na osiągnięty sukces.
Życzymy jej powodzenia w dalszym etapie olimpijskich zmagań.

wosp18

Niedziela 14 stycznia 2018 roku była dniem, który należał do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu pomagającego ratować życie i zdrowie noworodków. Uczniowie i nauczyciele, jak co roku, z wielkim zaangażowaniem wsparli Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i razem z nią grali. W kwestowaniu podczas wielkiego finału WOŚP, w wielu miejscach na terenie Sosnowca  brało udział 22 wolontariuszy z Ekonomika. W hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Zagórzu wolontariuszki tworzyły bajkowe makijaże najmłodszym uczestnikom finału Wielkiej Orkiestry. Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowali serduszka – zakładki, a drużyny trzyosobowe prezentowały zasady udzielania pierwszej pomocy.

W środę 10.01.2018 r. o godz. 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego. Po zebraniach spotkanie z przedstawicielami biura ABRAKSAS dla rodziców uczniów, którzy zgłosili chęć wyjazdu na wycieczkę do Hiszpanii w dniach 26.05.-03.06.2018 r.

studniowka13 stycznia uczniowie klas maturalnych Technikum nr 1 Ekonomicznego bawili się wraz z dyrekcją i nauczycielami na balu studniówkowym w restauracji „Moja Pasja”. Oficjalnego otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik wraz z przedstawicielami rady rodziców.

Polonez, toast, gala w konwencji staropolskiej, a potem już tylko zabawa, muzyka i tańce do pierwszego kura. Doskonałą atmosferę, wyśmienite humory, pyszne potrawy, cudowne kreacje i makijaże dopełniły szczere uśmiechy i nieukrywana radość malujące się na twarzach wszystkich uczestników.

Do dziś echa balu nie milkną, mimo iż trwają egzaminy zawodowe…

25488149 2027030580905325 1426839486184670279 o 22 grudnia - święta tuż, tuż, więc i w "Ekonomiku" wszyscy poczuliśmy świąteczną atmosferę za sprawą przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni - pani Joanny Wójcik. Zaprezentowana scenka zwracała uwagę na niezwykle istotną kwestię we współczesnym świecie - czy potrafimy spędzać święta naprawdę razem, rozmawiając ze sobą, dzieląc wspólną radość, czy może wciągnięci w wirtualny świat tracimy poczucie rzeczywistości i niby jesteśmy razem, a tak naprawdę każdy osobno?

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .