20180315 130935Uczennica Technikum nr 1 Ekonomicznego Weronika Janczyk z klasy 3a została finalistką X edycji Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu o zasięgu ogólnopolskim jest Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Katowicach.
Finał X edycji konkursu odbył się 15 marca 2018 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Weronika Janczyk włożyła dużo pracy przy przygotowaniu się do konkursu a efektem tego jest dyplom finalisty i nagrody rzeczowe.

ZUSW ramach projektu ,, Lekcje z ZUS" 26 uczniów z Technikum nr 1 Ekonomicznego wzięło udział w etapie szkolnym II edycji Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały sie 3 osoby Weronika Janczyk z klasy 3a, Paweł Dziurla z klasy 3c oraz Sandra Jurga z klasy 4a.
16 marca 2018 roku w siedzibie ZUS w Chorzowie odbyły się zawody wojewódzkie, gdzie 66 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego zmagało się z bardzo trudnymi testami wielokrotnego wyboru z zakresu tematyki ubezpieczeń społecznych.

jajko

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego
śmigusa-dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni.  
życzą 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 
oraz cała społeczność Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu

Zakończyła się XVIII edycja akcji „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie „Ekonomika” co roku przystępują do akcji, nigdy nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Tegorocznej akcji w naszej szkole patronowała klasa 3 C wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Minor. W sumie uczniowie zebrali 366,79 złotych.
Najbardziej hojne klasy w szkole to:
I miejsce: 4 A – 95,00 zł.
II miejsce: 1 B – 65,05 zł.
III miejsce: 1 A – 47,51 zł.
Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy serdecznie dziękujemy.

29527247 1706815549395003 972956038 o23 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w „Ekonomiku” odbył się  Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Uczniowie własnoręcznie przygotowali świąteczne ozdoby, dekoracje, kartki, stroiki oraz cudnie pachnące wypieki. Na szkolnym korytarzu zapanowała atmosfera Wielkiej Nocy. Dochód ze sprzedaży ozdób został przekazany Fundacji Pomocy Chorym Na Mukowiscydozę „ Podaruj Oddech”. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zacnej inicjatywy, serdecznie dziękujemy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .