29497160 1702519123157979 7824056131151462400 oNa przełomie lutego i marca uczniowie klas I-IV Technikum nr 1 Ekonomicznego mieli możliwość oddania pracy plastycznej, w dowolnej technice i formie, pod tytułem „Symbole Rosji” w ramach szkolnego konkursu przedmiotowego. Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 19 różnorodnych prac. Jury, składające się z dyrektora szkoły, nauczycieli języków obcych oraz nauczycieli reklamy miało naprawdę trudne zadanie, gdyż każda z prac była na swój sposób wyjątkowa. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano pracy, wykonanej przez uczennicę klasy IV a - Ewę Szot. Zwycięzcy serdeczne gratulujemy.

DSC 010015 marca 2018 roku w CKZiU, ul. Grota-Roweckiego 64 odbyło się II Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej. Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja oferty edukacyjnej dopasowanej do potrzeb współczesnego rynku pracy, a tym samym promocja Centrum wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Wszystkie szkoły wchodzące w skład CKZiU przygotowały bogatą ofertę skierowaną do gimnazjalistów: warsztaty zawodowe, spotkania z doradcami zawodowymi, ale najważniejsze były stoiska usytuowane na sali gimnastycznej Technikum nr 1. Każda szkoła zatroszczyła się o atrakcyjną prezentację zawodów, które oferuje.

20180216 104554Nie od dziś wiadomo, że uczyć można się nie tylko w szkole. Wycieczki szkolne to doskonała forma połączenia nauki i rekreacji. 16 lutego 2018 roku uczniowie klas trzecich i drugich Technikum nr 1 Ekonomicznego pojechali do Krakowa, aby poznać dokładniej osobowość i twórczość jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Stanisława Wyspiańskiego - nazywanego "czwartym wieszczem narodowym". Punktualnie o godzinie 800 grupa uczniów pod opieką pań Elżbiety Węgrzyńskiej, Iwony Sochackiej i Urszuli Gbyl wyruszyła busem do królewskiego miasta.

20180301 124717Uczennice  Technikum nr 1 Ekonomicznego Weronika Janczyk i Karolina Powieczko z klasy 3a, pokonując setki konkurentów zakwalifikowały się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Znalazły się wśród najlepszych olimpijczyków okręgu katowickiego obejmujacego trzy województwa: śląskie, łódzkie i świętokrzyskie. 01 marca 2018 roku w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyły się zawody okręgowe Olimpiady i nasze uczennice wraz z innymi olimpijczykami zmierzyły się z bardzo trudnymi zagadnieniami dotyczącymi zachowań przedsiębiorczych. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi "Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategie", a organizatorem jest SGH w Warszawie oraz UE w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.

 

DSC 0046 internetJuż po raz trzeci uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota - Roweckiego 64 uczestniczyli w tanecznym flash mobie, którego celem jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet.
Koordynatorka akcji pani Halina Sobańska - prezes Stowarzyszenia Kobiety Aktywne - po raz kolejny poprosiła o przygotowanie i poprowadzenie układu tanecznego nauczycieli i uczniów naszego Centrum.

Uczestnicy Konkursu o tytuł „Mistrza Języka Polskiego”, który odbył się 25 stycznia br. zapewne z niecierpliwością oczekują na jego wyniki.
Miło nam ogłosić, że znamy już nazwiska laureatów konkursowych zmagań z niełatwą polszczyzną.
I miejsce zdobyła Weronika Janczyk z Technikum nr 1 Ekonomicznego uzyskując 48 pkt.
II miejsce – Karolina Powieczko z Technikum nr 1 Ekonomicznego – 47 pkt.
III miejsce zdobyły ex aequo: Karolina Wilczyńska z Gimnazjum nr 16 i Paulina Pawlak z Gimnazjum nr 18, które uzyskały 46 pkt.
O terminie wręczenia nagród poinformujemy uczestników i ich opiekunów.

IMG 20180124 092320W połowie stycznia 2018 roku rozpoczęły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt.
Nasze zawodniczki, po trudnej rundzie eliminacyjnej, dostały się do finału tych zawodów. Z każdym dniem trwania turnieju poprzeczka stawiana była coraz wyżej, a co za tym idzie wysiłek naszych dziewcząt był coraz większy. Na szczęście zeszłoroczne zimowe przygotowania na zajęciach SKS nie poszły na marne i zaowocowały dobrą dyspozycją naszych reprezentantek.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .