jajko

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego
śmigusa-dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni.  
życzą 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 
oraz cała społeczność Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu

IMG 20180319 11044119 marca br. w auli Ekonomika odbył się wielki finał już XVIII edycji Konkursu o tytuł Mistrza Inteligo. Zakwalifikowały się do niego drużyny z klasy I a, II c (aż dwie) oraz IV b. Finałowe zadania, jak co roku, sprawdzały różne umiejętności uczniów: humanistyczne, matematyczne, czytania ze zrozumieniem, skojarzeniowe, a nawet troszeczkę aktorskie. Młodzież świetnie się bawiła czytaniem w różnej formie tekstu składającego się z sylab „ro, ru re, ra, ri”. Łamańce językowe też dla nich nie były trudne, ale zadanie matematyczne to była wyboista droga. Wszystkie drużyny miały porównywalne wyniki, jury zaczęło się martwić, że będzie potrzebna dogrywka, ale zostało ostatnie zadanie… Jak zrobić z tekstu Inwokacji  z „Pana Tadeusza” scenkę rodzajową?...

29527247 1706815549395003 972956038 o23 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w „Ekonomiku” odbył się  Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Uczniowie własnoręcznie przygotowali świąteczne ozdoby, dekoracje, kartki, stroiki oraz cudnie pachnące wypieki. Na szkolnym korytarzu zapanowała atmosfera Wielkiej Nocy. Dochód ze sprzedaży ozdób został przekazany Fundacji Pomocy Chorym Na Mukowiscydozę „ Podaruj Oddech”. Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zacnej inicjatywy, serdecznie dziękujemy.

29513343 1752802411449204 161355728 o21 marca uczniowie klasy III a wzięli udział w XI Targach Pracy i Praktyk w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Mieli okazję nie tylko „rozejrzeć” się na rynku pracy, ale również wziąć udział w wykładzie „Sketchnoting – efektywne przyswajanie treści i pobudzanie kreatywności”. Pani Ewa Szumiak, trener biznesu, rozwoju osobistego i myślenia wizualnego, pokazała, jak można robić rysunkowe notatki, co zapewnia łatwiejsze zapamiętywanie zapisywanych treści. Szkolenie „Jak przekuć pomysł w dochodowy biznes” prowadzone przez pana Mariusza Malickiego, eksperta w dziedzinie sprzedaży i zarządzania, uświadomiło młodzieży, jakie błędy można popełnić przy zakładaniu swojej firmy i jak je można uniknąć.
Uczestnictwo w wykładach było okazją do nabycia wiadomości i umiejętności, które można wykorzystać w praktyce.

DSC 0436W dniu 22 marca uczniowie naszego Centrum, kształcący się na kierunku technik ekonomista, uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zorganizowanych w Budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Studiuj, pracuj, zarabiaj” i  miało na celu zachęcenie kandydatów do studiowania w murach Uczelni. Szkołę reprezentowały klasy 2a oraz 3c TE wraz z opiekunami Panią Anną Kowalską i Panią Joanną Wójcik. Zwiedzanie murów Uczelni rozpoczęło się od udziału w wykładzie „Internetowe rewolucje w marketingu”.

 DSC00261Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej z wykorzystaniem pakietu InsertGT, a dokładniej z wykorzystaniem programu finansowo-handlowego dla małych i średnich przedsiębiorstw SubiektGT.
Młodzież korzystając z danych przekazanych przez nauczyciela samodzielnie zakładała firmę wprowadzając dane Hurtowni Materiałów Biurowych „Grafit” sp. z o. o. Następnie zakładali kartoteki kontrahentów firmy oraz kartoteki towarów które oferuje hurtownia w sprzedaży.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .