DSC 0592Sosnowiecki „Ekonomik” słynie z zamiłowania do sportu. Tym razem 12 kwietnia 2018 roku odbyła się w szkole II edycja Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora CKZiU. W turniejowych rozgrywkach wzięły udział trzy zespoły: nauczycieli, dziewcząt i chłopców.
Drużynę nauczycieli w składzie pani Katarzyna Olszak, panowie Rafał Sęk, Mariusz Pietrasiak, Marcin Bucki, Marek Mazur prowadził jej kapitan pan Janusz Kaszuba.
Reprezentację dziewcząt tworzyły: kapitan - Wiola Radwańska, Paulina Dworakowska,Natalia Sergiel, Wiktoria Góral, Jessica Szumilas, Klaudia Brandys.
W reprezentacji chłopców wystąpili: kapitan -Radosław Wikiera, Miłosz Górka, Jakub Jakubczyk, Maciej Jagiełka, Mateusz Siewniak, Damian Maj, Kamil Jabłko, Oskar Juszczak.

30688198 1724561934287031 8454045864023818240 nW kwietniu przypada Światowy Dzień Zdrowia. Technikum nr 1 Ekonomiczne jak co roku przyłączyło się do jego obchodów. „Zdrowie dla wszystkich” to hasło tegorocznych obchodów a także wizja przyświecająca działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 11 kwietnia uczniowie Szkolnego Koła PCK przeprowadzili tematyczne pogadanki, zorganizowano również kiermasz „zdrowej  żywności”, na którym częstowano zdrowymi przekąskami tj. owocami, warzywami, płatkami itp. W organizacji imprez towarzyszących i zaznajomieniu młodzieży z zasadami zdrowego żywienia pomagał również Samorząd uczniowski.

ZUSW ramach projektu ,, Lekcje z ZUS" 26 uczniów z Technikum nr 1 Ekonomicznego wzięło udział w etapie szkolnym II edycji Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały sie 3 osoby Weronika Janczyk z klasy 3a, Paweł Dziurla z klasy 3c oraz Sandra Jurga z klasy 4a.
16 marca 2018 roku w siedzibie ZUS w Chorzowie odbyły się zawody wojewódzkie, gdzie 66 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego zmagało się z bardzo trudnymi testami wielokrotnego wyboru z zakresu tematyki ubezpieczeń społecznych.

IMG 20180405 09310605 kwietnia, punktualnie o godzinie 7.15 uczniowie klas pierwszych Technikum Ekonomicznego, pod opieką nauczycieli oraz przewodnika, wyruszyli na dwudniową wycieczkę szkolną w Beskid Żywiecki. Pierwszym punktem naszego programu była Węgierska Górka, gdzie zwiedziliśmy Fort Wędrowiec- schron drużyny piechoty w kampanii wrześniowej. Obecnie w obiekcie mieści się muzeum, w którym mogliśmy obejrzeć militaria, a także zbiór dokumentacji fotograficznej, związanej z obroną Węgierskiej Górki, pochodzącej ze zbiorów żywieckiego Klubu Miłośników Oręża Polskiego Lech.

Zakończyła się XVIII edycja akcji „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie „Ekonomika” co roku przystępują do akcji, nigdy nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Tegorocznej akcji w naszej szkole patronowała klasa 3 C wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Minor. W sumie uczniowie zebrali 366,79 złotych.
Najbardziej hojne klasy w szkole to:
I miejsce: 4 A – 95,00 zł.
II miejsce: 1 B – 65,05 zł.
III miejsce: 1 A – 47,51 zł.
Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy serdecznie dziękujemy.

20180315 130935Uczennica Technikum nr 1 Ekonomicznego Weronika Janczyk z klasy 3a została finalistką X edycji Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu o zasięgu ogólnopolskim jest Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Katowicach.
Finał X edycji konkursu odbył się 15 marca 2018 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Weronika Janczyk włożyła dużo pracy przy przygotowaniu się do konkursu a efektem tego jest dyplom finalisty i nagrody rzeczowe.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .