ZASADY WYŁANIANIA ZADAŃ DO MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZADANIA ORAZ LISTA POPARCIA.
Informacja w załączniku poniżej.

MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKIpdf

IMG 0892W dniu 05.09.2017 r na pogońskim skwerze im. Danuty Siedzikówny, odbyły się uroczyste „Obchody 89 urodzin Danuty Siedzikówny ps. „INKA”. W uroczystościach  udział wzięli m.in. młodzież, dzieci, poczty sztandarowe oraz  kombatanci.

stanislaw wyspianski

Już trzeci raz będziemy się bawić tekstem literackim. W tym roku organizatorki konkursu – mgr Urszula Gbyl, mgr Iwona Paliga oraz mgr Aneta Zapora – proponują utwory Stanisława Wyspiańskiego. Nie tylko dlatego, że „Wesele” było utworem Narodowego Czytania, ale przede wszystkim z okazji 110 rocznicy śmierci tego wybitnego człowieka.

Zapraszamy wszystkich chętnych 29 września br., który jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. To święto ogłoszone przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2010 roku jest doskonałą okazją do podkreślenia zalet czytania, takich jak: rozwijanie wyobraźni, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.

1Koniec wakacyjnej laby - przed nami nowy rok szkolny 2017/2018.
4 września w sali gimnastycznej Technikum nr 1 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, przygotowane przez uczniów klasy IV B pod kierunkiem wychowawczyni p. Soni David.
Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu przewodniczący szkoły powitał zgromadzoną na sali społeczność szkolną. W swoim wystąpieniu uczniowie odnieśli się do  wydarzeń historycznych sprzed 78 lat, kiedy 1 września 1939r. do Polski wkroczyła armia niemiecka bez wypowiedzenia wojny. Pamięć o tamtych tragicznych chwilach powinna uświadamiać nam, że należymy do szczęśliwego pokolenia, które ma możliwość żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju.

11 września 2017 roku na cmentarzu przy ul. Smutnej odbyły się  uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, radni, parlamentarzyści, kombatanci, a także dzieci i młodzież sosnowieckich szkół. Również uczniowie CKZiU wzięli udział  w tych uroczystościach, składając kwiaty na grobach poległych w walce o wolność...

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .