4 21W dniu 6 listopada 2017 r. uczennice Technikum nr 1 Ekonomicznego uczestniczyły w kolejnym Konkursie organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, a konkretnie przez Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz”, działające przy Katedrze Rachunkowości pod opieką Pani dr Magdaleny Wójcik-Jurkiewicz.
Celem konkursu jest rozwijanie oraz popularyzacja wiedzy z zakresu rachunkowości wśród uczniów technikum.
Naszą szkołę reprezentowało pięć dwuosobowych drużyn :
-  Daria Soczówka, Sandra Jurga: LOKATKI
- Karolina Dydek, Paulina Osiak: AKTYWKI
- Wiktoria Skrzypczyńska, Natalia Horoń: DEBETKI
- Anna Słupińska, Paulina Dworakowska: NALEŻNOŚCI
- Aleksandra Duda, Kinga Żokowska: ZOBOWIĄZANIA
Etap pierwszy konkursu to test jednokrotnego wyboru, etap drugi to case study. Naszym uczennicom bardzo niewiele zabrakło, aby stanąć  na podium, niemniej jednak bardzo serdecznie im dziękujemy za reprezentowanie CKZiU i gratulujemy. Mamy nadzieję, że za rok na konkursie spotkamy się z nimi  jako gospodarzami olimpiady.

 

pikarkaW dniach 19 i 20 października br. zostały rozegrane Mistrzostwa Sosnowca w Piłce Nożnej Dziewcząt. Pierwszego dnia uczennice "Ekonomika" rozegrały mecze grupowe, po których zajęły drugie miejsce w grupie B i awansowały do dalszych rozgrywek. Drugiego dnia nasza reprezentacja zmierzyła się z VII LO, które zajęło pierwsze miejsce w grupie A. Dzięki bardzo dobrej i skutecznej grze nasze uczennice pokonały VII LO a zwycięskiego gola zdobyła Klaudia Brandys z klasy IIIb.  Nasza reprezentacja zagra w finale Mistrzostw Sosnowca w Piłce Nożnej Dziewcząt, który zostanie rozegrany na wiosnę. Trzymajmy kciuki za zwycięstwo!

23224647 1485156874893833 1747593516 oPaździernik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o potrzebach naszych czworonożnych przyjaciół. Nie bez znaczenia jest fakt, iż od 1931 roku 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.
Święto to rozpoczęło w naszym Centrum całomiesięczną zbiórkę karmy oraz akcesoriów  niezbędnych dla psów i kotów, z myślą o podopiecznych Sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję zaangażowała się społeczność wszystkich trzech szkół, wchodzących w skład CKZIU.

unia„OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego 2017-1-PL01-KA102-036799

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 uczniowie CKZiU po raz kolejny będą odbywać staże zagraniczne w ramach projektu POWER. Projekt jest kierowany do uczniów klas trzecich kierunków:

 • technik ekonomista
 • technik organizacji reklamy
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik hotelarstwa
 • kelner
 • technik obsługi turystycznej
 • technik przemysłu mody
 • fototechnik
 • technik usług fryzjerskich
  oraz nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej. Czterotygodniowe praktyki w Hiszpanii w miastach Barcelona, Walencja i Malaga odbędzie 58 uczniów, a na staż tygodniowy wyjedzie 4 pedagogów. Wartość całego projektu to 149 372 euro. Już 25 października 2017 roku rozpoczyna się proces rekrutacji uczestników do projektu. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Rekrutacja. Koordynatorem projektu jest Alicja Fronio, a w poszczególnych szkołach osobami koordynującymi są:
  Technikum nr 1 - Anna Kowalska
  Technikum nr 3 - Jolanta Jurkowska
  Technikum nr 7 - Magdalena Domska

20171031 12140030 października w "Ekonomiku" po raz kolejny odbyły się "Warsztaty reklamowe z dynią w roli głównej" połączone z konkursem na najciekawszą postać animowaną wykonaną z dyni.
Udział w warsztatach wzięły 3-4 osobowe zespoły z klas: 1a, 2b, 2c, 3b, 3c, 4c, 4d. Polegały na wykonaniu znanej postaci animowanej z dyni. Technika oraz format pracy był dowolny. Efekty pracy młodzieży oraz ich inwencję można podziwiać na wystawie na szkolnym korytarzu.
Wśród nauczycieli Technikum nr 1 zostanie przeprowadzone głosowanie na najciekawszą dynię. Wyniki konkursu ogłosimy w piątek (3 listopada).
Organizatorzy warsztatów: Katarzyna Olszak i Rafał Sęk.

DSCF2370W dniu 24 października kolejny raz odwiedzili nas przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie klas trzecich i czwartych technika ekonomisty mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez panią dr Magdalenę Wójcik-Jurkiewicz wraz ze studentami reprezentującymi Koło Naukowe „Rachmistrz”.
Studenci przedstawili uczniom cele działania oraz przedsięwzięcia, jakie są prowadzone w ramach Koła Naukowego, między innymi konkurs z zakresu rachunkowości „Rachmistrz”, organizowanie konferencji tematycznych oraz uczestniczenie w nich.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .