DSC0027Żyjąc w szalonym tempie dzisiejszego świata, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby uczestniczyć w krótkiej lekcji historii i patriotyzmu.
Dzięki niezwykłemu wynalazkowi i wiadomościom z telewizji "Ekonomik-SAT" mogliśmy odbyć podróż w czasie i przenieść  się do roku 1791, by wysłuchać bezpośredniej relacji z Warszawy, Petersburga i Paryża z dnia 3 maja, który na zawsze wpisał się w historię naszej ojczyzny. Dzięki rzutkim i profesjonalnym reporterom poznaliśmy ówczesne nastroje społeczne, staliśmy się świadkami wywiadu z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i carycą Katarzyną II. Dowiedzieliśmy się, że prace Sejmu Wielkiego zakończyły się przyjęciem ustawy zasadniczej - Konstytucji 3 Maja. Stanowiła ona wielki krok w procesie reform naszego państwa. Zniesienie wolnej elekcji, liberum veto, konfederacji i rokoszy były bardzo postępowe. To one były przyczyną zacofania naszego państwa w stosunku do Rosji, Prus i Austrii.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
klas IV Technikum nr 1 Ekonomicznego
odbędzie się 27 kwietnia 2018 roku
w świetlicy szkolnej
o godzinie 800

 DSC009524 kwietnia 2018 r.w Technikum Ekonomicznym nr 1 odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu "MatGeo" pod hasłem: "WIEDZA PRZYRODNICZA I MATEMATYCZNA W TWOICH RĘKACH".
Konkurs składał się z dwóch etapów:
- w pierwszym zespoły dwuosobowe przygotowały model 3D obrazujący wybrane zjawisko geograficzne lub matematyczne
- w drugim młodzież zmagała się z zadaniami matematycznymi i geograficznymi.
W tym roku uczniowie przygotowując się do rywalizacji, musieli wykazać się  szczególną kreatywnością, wyobraźnią przestrzenną i logicznym myśleniem. Do konkursu przystąpiły zespoły z Technikum nr 3 (5 zespołów) i Technikum nr 1 (4 zespoły).

 

pilka nozna

Uczennice Technikum nr 1 Ekonomicznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wywalczyły 13 kwietnia 2018 roku I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w Piłce Nożnej. W meczu finałowym zmierzyły się z drużyną II LO im. Emilii Plater pokonując rywalki 1:0. Zwycięskiego gola strzeliła Klaudia Brandys po świetnym podaniu Pauliny Babicz.

 IMG0188Kolejna edycja Mistrzostw Sosnowca w Aerobiku Sportowym odbyła się 23 kwietnia br. w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani Maria Koźmin - Wicedyrektor CKZiU. Tegoroczne zawody odbywały się w dwóch kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych oraz w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pokazach konkursowych uczestniczyły drużyny Technikum nr 1, II LO im. Emilii Plater, IV LO im. Stanisława Staszica oraz Szkoły Podstawowej nr 6 (dawne Gimnazjum nr 16) i drużyna z IV LO im. S. Staszica (dawne Gimnazjum nr 25). Przygotowane przez drużyny układy choreograficzne do muzyki, trwające ok. 5 minut, oceniało dwuosobowe, niezależne, profesjonalne jury. W ocenie brano pod uwagę wrażenia artystyczne oraz poziom techniczny układów. Występy dziewcząt wzbudzały aplauz publiczności i stanowiły spore wyzwanie dla jurorów, były bowiem niezwykle widowiskowe, a ich poziom bardzo wyrównany.

mjr16 kwietnia br. w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Języka Rosyjskiego”. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedze gramatyczno-leksykalną, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia krótkiej wypowiedzi pisemnej. Najwyższy wynik - 90% oraz zaszczytny tytuł Mistrza Języka Rosyjskiego uzyskał Bogumił Lasak  z klasy IV A. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy a  pozostałym  uczestnikom  życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .