PRZEKĄSKI WIELKOPOSTNE

degustacjaW zeszłym tygodniu mieszkańców Sosnowca zaprosiliśmy na degustację przekąsek wielkopostnych do Galerii Ładniej.  Wyborne przekąski zostały przygotowane przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 pod opieką  nauczycielki Karoliny Malmon. W wielkopostnym menu znalazły się takie potrawy jak: rodzimy śledzik przyrządzony na kilka sposobów oraz słodki deser w postaci kakaowego naleśnika z nadzieniem delikatnego twarożku. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Smakoszy oraz chętnych po przepisy nie brakowało, pomimo nierozpieszczającej aury, która panowała na zewnątrz.

Wieczorowe stylizacje

22 lutego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru poprowadziło w Galerii „Ładniej” warsztaty stylizacji, w których uczestniczyli mieszkańcy Sosnowca. Swoje umiejętności w kreowaniu wieczorowych fryzur i makijażu prezentowały uczennice klasy III Tb w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Kijak i p. Renaty Jadowskiej. 

Filcowanie

Dnia 30 stycznia b.r. odbył się w Galerii "Ładniej", pokaz filcowania wełny na mokro i sucho, w którym uczestniczyła młodzież, z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, wraz z opiekunami. Młodzi adepci sztuki filcowania, mieli okazję zapoznać się ze starą sztuką tworzenia biżuterii wykonanej z wełny czesankowej. Każdy z uczestników mógł stworzyć, zaprojektowaną przez siebie biżuterię.

Kalendarz imprez na miesiąc luty w Galerii "Ładniej"

 06.02- Pokaz filcowania wełny cz. 2 Start godzina 12:00

15.02- Poranek Poetycki- Spotkanie z Jolantą Klimek-"Bąk" Start godzina 11:00

22/23.02- Pokaz wizażu wieczorowego- według uczniów Szkoły Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Gastronomiczna niespodzianka- Data zostanie ogłoszona wkrótce 

Śledźcie nas na bieżąco!

Zapraszamy!"

Wręczenie nagród w Galerii „Ładniej”

25 stycznia br. w Galerii„Ładniej” miało miejsce podsumowanie konkursu „Książka w obiektywie uczniów” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 w ramach projektu #czytamwckziu. Uroczystość rozpoczęło otwarcie wernisażu prac konkursowych i wręczenie nagród:

I MIEJSCE
PIOTR RAJNISZ – III LO, Chorzów Batory
II MIEJSCE
KINGA FRANCZYK - Szkoła Podstawowa nr 38, Chorzów
III MIEJSCE
IZABELA PIEŃKOWSKA – VII LO, Częstochowa

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .