Dzień Dziecka

30 maja br. w galerii "Ładniej" obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu na dzieci odwiedzające galerię czekało sporo niespodzianek przygotowanych przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego  w CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się: malowanie twarzy, zdjęcia z clownem oraz zwierzaki z balonów, które mogły zabrać do domu w prezencie. Wszystkim dzieciom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do galerii nie tylko od święta!!!

Zrodzone z pasji tworzenia

"Zrodzone z pasji tworzenia"- to najlepszy z możliwych tytułów na ten wernisaż. To spojrzenie dwojga młodych ludzi: młodej dziewczyny Aleksandry Dramowicz i jej rówieśnika Adama Gołębiowskiego. Z jednej strony realistyczne studium twarzy w charakterologicznym ujęciu, śmiało i po męsko przy pomocy ołówka i węgla. W dbałości o bogactwo kreski i waloru. Z drugiej strony kobiecość i ucieczka w świat fantazji przejawiająca się w lalkach oderwanych od rzeczywistości, świetnie wpisujących się w jak dotąd nie napisany komiks oraz zabawę z barwą i symboliką. Te dwa, z pozoru wydające się odległe spojrzenia, wiele łączy. To dwa światy, dwie różne historie, które jak to w życiu wzajemnie się przeplatają.

Zapraszamy!!!

Namiastka "Art Naif Festiwal" w galerii "Ładniej"

Od maja w galerii "Ładniej" można podziwiać wybrane prace Wiesławy Michalskiej. Autorka choć zaliczana jest do grona malarzy niedzielnych, powszechnie zwanych amatorami, dyletantami, czy nieprofesjonalistami, urzeka odbiorcę kolorytem, szczerością i prostotą spojrzenia na otaczający nas świat. W swoim dorobku artystka ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku, jako jedna z nielicznych została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego na miarę światową festiwalu "Art Naif Festiwal", który od kilku już lat organizowany jest w galerii "Wilson" w Nikiszowcu. Jako Sosnowiczanka, godnie reprezentuje swoje miasto i kraj, wpisując swój dorobek w dziedzictwo kulturowe.

ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!

Warsztaty ze szkła

Tiffany od ponad 100 lat cieszy się niezmienną popularnością. Jego "elementarz" mogli poznać uczestnicy warsztatów ze szkła , które odbyły się w ubiegły piątek w galerii "Ładniej". Efekt końcowy był niezwykle zadowalający.

Kalendarz imprez na miesiąc maj

11.05
Witraż-warsztaty. Start godz.13.30
15.05
Wernisaż prac uczniów Technikum nr1 w Sosnowcu:Aleksandry Dramowicz, Adama Gołębiowskiego pt. "Ołówkiem malowane". Start godz.13.00
24.05
Kaligrafia-warsztaty. Start godz.12.00

Zapisy na warsztaty w galerii "Ładniej"-liczba miejsc ograniczona!!!

ZAPRASZAMY!!!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .